Szczeklik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Szczeklik

Post autor: methodys »

Hej, wie ktoś może czy to jest mały czy duży szczeklik? allegro 3517652138
1.jpg
1.jpg (18.61 KiB) Przejrzano 626 razy
ślusarczyk
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:48

Re: Szczeklik

Post autor: ślusarczyk »

mały
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: Szczeklik

Post autor: methodys »

A ten?
1.jpg
1.jpg (7.2 KiB) Przejrzano 627 razy
ślusarczyk
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:48

Re: Szczeklik

Post autor: ślusarczyk »

wydaje mi się, że też. duży jest chyba fioletowy
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Kolor sie zmienia zaleznie od roku. Nowe (2013) sa takie zoltawe [EDIT: o takie
1.jpg
1.jpg (33.13 KiB) Przejrzano 629 razy
to na pierwszym planie, na samym dole, to maly - to na gorze po prawej to duzy, analogicznie wygladaja z innych lat ]. To na tym drugim zdjeciu to akurat nie jest maly - tylko wydanie stare. To w pierwszym linku tym bardziej - tylko wydanie jeszcze starsze, z czasow dwutomowych.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: Szczeklik

Post autor: methodys »

Czy ten 2005 bardzo będzie się różnił od 2010? Zaszły jakieś zmiany? Bardziej odpowiada mi wersja dwutomowa, ale jeśli jest w nim dużo błędów, to może kupię nowszego.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Rozni sie, 2005 bym juz teraz nie bral pod uwage. Nawet 2010. No powiedzmy, ze za rozsadne pieniadze to jeszcze mozna. Sam mam wlasnie to wydanie malego (kupione jak zaczynalem kliniki), dwa kolejne sobie odpuscilem, ale teraz bede je wymienial na 2013 (pod egzamin koncowy z interny i LEK) - bo tez bylo naprawde sporo zmian, zwlaszcza w kardiologii (oni lubia sypac co chwile nowymi wytycznymi), ale nie tylko - pulmony sie zmienily, diabetologia. To z takich rzeczy, ktore mi teraz przychodza do glowy, bylo tego duzo wiecej. Ale jesli nie potrzebujesz teraz DOKLADNIE aktualnego wszystkiego, tylko chcesz sobie poczytac na czym te choroby polegaja i jak je tak z grubsza ugryzc - to 2010 powinien wystarczyc, mi w kazdym razie wystarczal do tej pory. Natomiast jesli to ma byc taka biblia co z czym zrobic, jakie sa kryteria, jakie leczenie ktorego rzutu, jakie dawkowania, jakie. No takie szczegolowe, choc czasem dosc zasadnicze, rzeczy - to celowalbym jednak w najnowszy - chociaz niekoniecznie duzy wtedy. Bo w wypadku Szczeklika to nie jest tak, ze maly to jest podrecznik skrotowy, po lebkach i dla ulomnych - jest po prostu duzo bardziej skondensowany, gorszy do lektury do poduszki, lepszy jesli trzeba cos konkretnego szybko znalezc.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, o 22:34 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szczeklik

Post autor: Medycyna Lwów »

2005 - nie nadaje się obecnie w ogóle
2010 - mam, internę na nim zdałem, LEK też na nim zdam - trzeba wiedzieć co się zmieniło, a wcale aż tak dużo się nie pozmieniało (wytyczne migotania przedsionków, ALS, klasyfikacja GOLD dla POChP, rozpoznawanie tocznia układowego, leczenie RZS, w cukrzycy pewnie jakieś liczby w wyrównaniu metabolicznym, ale to ciągle się zmienia).
Jakbym miał kupować teraz kupił bym najnowsze wydanie, a nie bawił w starocie.
dupamaryna
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2012, o 22:30

Re: Szczeklik

Post autor: dupamaryna »

Ostatnio opublikowali Szczeklika na mp.pl ( ZA DARMO! ). Ale jeżeli chodzi o naukę do LEKu to poza Szczeklikiem polecam rozwiązywanie testów na Androidzie. Jest taka apka LEPLEK leplek.pl Rozwiązywałem na tym testy na smartfonie w autobusie i na stażu. Szczeklik Szczekilkiem, ale dobrze jest opanować testy z poprzednich lat.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Szczeklik

Post autor: Mårran »

Pytania z LEPow/LEKow kraza w roznych miejscach w necie. A zrobic trzeba, w koncu co jak nie gielda

Pani Buka
dupamaryna
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2012, o 22:30

Re: Szczeklik

Post autor: dupamaryna »

Nie no pewnie, ale nie wszędzie chciało mi się korzystać z internetu na smarfonie. A to działa offlineowo :-P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości