szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

5.
Nie udało się? masz jeszcze Tarnopol i Ivano, ale jak tam jest z poziomem i notryfikacją to nie wiem. Wiem tylko, zę nasz uniwersytet ma podpisane wymiany studenckie z Polską i że z przeniesieniem jest łatwiej bo ze Lwowa już ludzie w PL studiują.
Studiują, tylko, ze na płatnych czy kogos to urzadza?
Dam1an3k

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Dam1an3k »

Na nie płatnych tez moŻna studiować tylko jak sie przenosisz na Polską uczelnie to masz rok w plecy . ]
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

Dzwoniłem do każdej uczelni medycznej w Polsce parę dni temu. Nie ma czegoś takiego, że idziesz na bezpłatne, pod tym wszakże warunkiem, ze cofasz się o jeden rok w studiach. To jakaś legenda rozdmuchana przez użytkowników forum. Ponadto Szczecin, Olsztyn, Wrocław, Lublin i Gdańsk w ogóle nie przyjmują studentów Polaków z innych uczelni zagranicy, nawet na płatne. Chyba, że przejdziesz po bożemu normalną rekrutacje i zaczniesz studia od 1 roku:). Studentów Polaków z zagranicznych uczelni przyjmie zwłaszcza Poznań, pani z dziekanatu bardzo miła i pomocna, niestety - na płatne.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:12 ]
Acha, a pani z dziakanatu z Lublina powiedziała, że już od paru lat nie praktykują przyjmowania studentów z uczelni zagranicznych, bo maja dość własnych .

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:26 ]
I jeszcze jedna ciekawostka. Ukraińcy polskiego pochodzenia mogą się przenieść na studia bezpłatne do Polski.To taki ciekawy casus w interesującym nas temacie
Dam1an3k

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Dam1an3k »

hyh, dzięki wielki Ziomek za tą informacje bo byłem cały czas w blędzie
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

troche oszukałem, do Bydgoszczy nie zadzwoniłem , wiec nie wiem jak tam jest w tych sprawach
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

Moja koleżanka studiuje na BEZPŁATNYCH Przeniosła się ze LWOWA, no ale ma średnią powyżej 4,5!
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

Jak słowo daje, pytałem się po 2 razy czy na pewno nie można się przenieść na bezpłątne. Chyba trzeba osobiście się pofatygować, żeby uzyskać jakieś kompetentne odpowiedzi w tym kraju . Lwowianka, a gdzie studiuje w Polsce Twoja koleżanka?
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

Jak się dowiem to powiem, bo nie mam teraz z nią kontaktu a przenosić się chciała w kilka miejsc.
Meszu
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 22:14

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Meszu »

czesc, a ja mam takie pytanie. Czy z sama chemia na maturze mozna starac sie dostac do Lwowa? czy wymagana jest tez biologia?
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Meszu pisze:czesc, a ja mam takie pytanie. Czy z sama chemia na maturze mozna starac sie dostac do Lwowa? czy wymagana jest tez biologia?
Próbowac zawsze możesz, generalnie z tego co wiem nie jest scisle okreslone z czego trzeba miec maturę- trzeba ja miec poprostu zdaną.(jest jeszcze jedna mozliwosc- duza, ładna koperta z fajna zawartoscia w środku i napewno przyjma/malutka ironia:))
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

No chyba żart. Z tego co wiem na własnej osobie nikt nie dostał się kto miał tylko mature z chemii!
Matura: chemia i biologia rozszerzona, więc po historii, geografi itp napewno się nie dostaniesz.
A kopert tu się nie daje, żeby się dastać, a jak się nie dostaniesz to i tak nic nie wskórasz - zostaje Tarnopol, Ivano, Winnica etc.
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Lwowianka- proszę o szczególowe informacje, jesli takowe istnieją w sieci odnosnie wymagań ze strony Med. Uniwersytety Lwowskiego? Bedę niezmiernie wdzięczny.

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 23:56 ]
Lwowianka pisze:Moja koleżanka studiuje na BEZPŁATNYCH Przeniosła się ze LWOWA, no ale ma średnią powyżej 4,5!
Z tego co się orientuję na Ukrainie wystepuje skala ocen dziesięciostopniowa. W jaki sposób zatem została przliczona ta sredni/ jaki jest przelicznik?
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

To troche dziwne, bo ja jak narazie moge dostać następujące oceny: 2, 3, 4, 5 O_o, które następnie przeliczane są na punkty ICTS (chyba) - w systemie bolońskim i tak np. za 2 masz zawsze 0, za 3 zawsze minimalną liczeb punktów do zaliczenia testu/odpowiedzi/kartkówki, 4 odpowiednio więcej i 5 - maxymalną liczbe punktów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości