szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

Jak słowo daje, pytałem się po 2 razy czy na pewno nie można się przenieść na bezpłątne. Chyba trzeba osobiście się pofatygować, żeby uzyskać jakieś kompetentne odpowiedzi w tym kraju . Lwowianka, a gdzie studiuje w Polsce Twoja koleżanka?
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

Jak się dowiem to powiem, bo nie mam teraz z nią kontaktu a przenosić się chciała w kilka miejsc.
Meszu
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 22:14

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Meszu »

czesc, a ja mam takie pytanie. Czy z sama chemia na maturze mozna starac sie dostac do Lwowa? czy wymagana jest tez biologia?
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Meszu pisze:czesc, a ja mam takie pytanie. Czy z sama chemia na maturze mozna starac sie dostac do Lwowa? czy wymagana jest tez biologia?
Próbowac zawsze możesz, generalnie z tego co wiem nie jest scisle okreslone z czego trzeba miec maturę- trzeba ja miec poprostu zdaną.(jest jeszcze jedna mozliwosc- duza, ładna koperta z fajna zawartoscia w środku i napewno przyjma/malutka ironia:))
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

No chyba żart. Z tego co wiem na własnej osobie nikt nie dostał się kto miał tylko mature z chemii!
Matura: chemia i biologia rozszerzona, więc po historii, geografi itp napewno się nie dostaniesz.
A kopert tu się nie daje, żeby się dastać, a jak się nie dostaniesz to i tak nic nie wskórasz - zostaje Tarnopol, Ivano, Winnica etc.
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Lwowianka- proszę o szczególowe informacje, jesli takowe istnieją w sieci odnosnie wymagań ze strony Med. Uniwersytety Lwowskiego? Bedę niezmiernie wdzięczny.

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 23:56 ]
Lwowianka pisze:Moja koleżanka studiuje na BEZPŁATNYCH Przeniosła się ze LWOWA, no ale ma średnią powyżej 4,5!
Z tego co się orientuję na Ukrainie wystepuje skala ocen dziesięciostopniowa. W jaki sposób zatem została przliczona ta sredni/ jaki jest przelicznik?
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

To troche dziwne, bo ja jak narazie moge dostać następujące oceny: 2, 3, 4, 5 O_o, które następnie przeliczane są na punkty ICTS (chyba) - w systemie bolońskim i tak np. za 2 masz zawsze 0, za 3 zawsze minimalną liczeb punktów do zaliczenia testu/odpowiedzi/kartkówki, 4 odpowiednio więcej i 5 - maxymalną liczbe punktów.
Frodo
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:19

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Frodo »

Orientuje sie ktoś jak wygląda egzamin wstępny na farmacje w Ivano i Tarnopolu? Są pytania z chemii czy z biologii?
myszor251
Posty: 24
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: myszor251 »

Golarz Filip pisze:Dzwoniłem do każdej uczelni medycznej w Polsce parę dni temu. Nie ma czegoś takiego, że idziesz na bezpłatne, pod tym wszakże warunkiem, ze cofasz się o jeden rok w studiach. To jakaś legenda rozdmuchana przez użytkowników forum. Ponadto Szczecin, Olsztyn, Wrocław, Lublin i Gdańsk w ogóle nie przyjmują studentów Polaków z innych uczelni zagranicy, nawet na płatne. Chyba, że przejdziesz po bożemu normalną rekrutacje i zaczniesz studia od 1 roku:). Studentów Polaków z zagranicznych uczelni przyjmie zwłaszcza Poznań, pani z dziekanatu bardzo miła i pomocna, niestety - na płatne.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:12 ]
Acha, a pani z dziakanatu z Lublina powiedziała, że już od paru lat nie praktykują przyjmowania studentów z uczelni zagranicznych, bo maja dość własnych .
I jeszcze drobne uzupełnienie informacji odnośnie przenosin z uczelni zagranicznych (w tym z UA) do Polski: żadna z AM nie przyjmuje studentów na bezpłatne, jedynie jest mozliwosc na przeniesienie sie na niestacjonarne, a warunkiem jest zgodnośc w zakresie zrealizowanych przedmiotów na obu uczelniach,takze pod wzgledem godzin z danego przedmiotu i to czy AM posiada wolne miejsca(aczkolwiek te zawsze się znajdą:)). Bydgoszcz przyjmie z checią na niestacjonarne, po spełnieniu wyżej wymienionych warunków. Wrocław, Szczecin i Lublin także jest w stanie przyjac na płatne- wniosek z tego, że każdy otrzyma nieco inne informacje. Bo odpowiedź zna zwylke trzecia, badz czwarta osoba, z którą trzeba się skontaktowac na danej AM.

Lwowianko- czy możemy prosic o info do jakiej to uczelni przeniosła się owa kolezanka(bo w przyszłym roku bedziemy szturmowac te AM:))
bendol
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2009, o 17:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: bendol »

witam czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc przeniesienia sie ze stomatologi ze lwowa do poznania

w zeszlym roku pani z dziekanatu twierdzila ze nie ma takiej mozliwosci
silesia
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2009, o 21:08

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: silesia »

Przeszukiwałem sobie forum bo też jestem zainteresowany tymi studiami na ukrainie i trafilem na firmę PROSTAR i ta firma z tego co piszą na ich stronie zajmuje się pomocą w rekrutacji na studia konkretnie do Ivano-Frankivska pomagają załatwić wszelkie dokumenty: tłumaczenia wizy zaproszenie i jeszcze oferuja pomoc w znalezieniu mieszkania:) Myśle że to dobre rozwiązania mniej problemów bo wszystko za Ciebie załatwią no i pewna opcja bo zawożą przywożą hotel załatwiają na czas egzaminów ja jestem jak najbardziej za tym moich rodziców również zaciekawiła ta opcja:)
DrArO
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2009, o 14:31

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: DrArO »

bendol pisze:witam czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc przeniesienia sie ze stomatologi ze lwowa do poznania

w zeszłym roku pani z dziekanatu twierdzila ze nie ma takiej mozliwosci
Czytałem już gdzieś o takich przypadkach więc możliwość jest i na pewno chodzi tu o studia niestacjonarne. Sprawa jest tez taka czy uzależniasz swoje studiowanie tylko od jednej uczelni (czyt. Poznań) bo wiesz może być tak, że w Poznaniu nie będą reflektować na twoje przenosiny (to zależy w znacznym stopniu od dyrekcji chyba. bo z punktu prawnego ograniczeń takich nie mają skoro zdarzają się takie przypadki.), a na innej uczelni mogą cie przyjąć pod warunkiem uzupełnienia różnic programowych. Jest to tez na pewno kwestia wyjątku uzależniona od tego jak bardzo się będziesz starał bo jak się pofatygujesz co najwyżej z zapytaniem telefonicznym pani sekretarki to wiesz. Zresztą postaraj się dowiedzieć jakie różnice są w programie co tez będzie uzależnione od tego po którym roku studiów będziesz się chciał przenieść.
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

medycyna na ukrainie, jak jest naprawde?

Post autor: madrala »

hej, chcialam zlozyc na lekarski do jakiegos miasta na ukrainie, bo nie poszla mi matura.
okazalo sie, ze kolezanka mojego kolegi studiuje we lwowie i dzieki niemu kontktowalam sie z nia. szczerze mowiac dala mi do myslenia po tym co powiedziala. wiec przyszlam do was po porade.
odradzila mi skladanie, sama podobno poprawiala w tym roku mature. twierdzi, ze nigdy w zyciu nie spotkala sie z takim lapowkarstwem jak na ukrainie i do tego idiotami (niektorzy podobno nawet nie zdaja matury z medycznych przedmiotow). powiedziala mi, ze niedosc, ze niczego nie ucza to jeszcze wyciagaja kase.
czytalam na forum o innych miastach na Ukrainie (tarnopol, iwano-frankivsk) i myslalam, ze moze warto tam zlozyc, ale ona powiedziala, ze z tego co wie w iwano-frankivsku jest tak samo bo ma tam kolege, ktory placi za wszystkie egzaminy i podobno dla swietego spokoju lepiej zaplacic niz podchodzic 10 razy do egzaminu.
nie byla nic w stanie powiedziec nic o tarnopolu. ludze sie, ze moze tam jest lepiej i nie trzeba za wszystko placic, czy moglby mi ktos udzielic jakichs informacji?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 68 gości