szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lussia89
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:56

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lussia89 »

Generalnie Ukraina słynie z łapówkarstwa nie studia.
To nie chodzi o studia tylko o caly ten dziwny kraj.

Gdybyście zarabiali jako chirurg 1200 hr na złotówki ok 600 zloty zrozumielibyście ten cały cyrk.
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: m0rix »

Lussia89 pisze:Gdybyście zarabiali jako chirurg 1200 hr na złotówki ok 600 zloty zrozumielibyście ten cały cyrk.
Ale koszty życia są tam niższe, więc to nie to samo co zarabiać 600 zł w Polsce. Co nie zmienia jednak faktu, że to mało nawet jak na tamte warunki.
Ice
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2009, o 16:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ice »

A był na Ukarinie?Bo mi się wydaje że nie, pochodzę z całkiem sporego miasta i to co widzę apropo cen na Ukrainie w większości przebija ceny polskie, no chyba że mówisz o alkoholu.Pieniądze rozpływają się za szybko w za dużych ilościach , no ale jak szoszony mają najlepszą kiełbasę za 50 hrywien/kg a jakość taka że psu byś nie rzucił to szkoda gadać.
corax
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2009, o 23:26

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: corax »

A ja dalej się zapytam z tymi przenosinami:
Otóż trochę z innej strony, bo mi bardzo bardzo mało w tym roku będzie brakować do dostania się na medycynę i jestem pewien, że dostanę się za rok jak przejdę normalny proces rekrutacji. Ale się tak zastanawiam, bo nie chce tracić całego roku czy może na rok nie wyjechać do Lwowa, a później przejść normalnie proces rekrutacji. Pytanie jest takie, czy przyjmą mnie na pierwszy rok, czy może od razu na drugi? Przecież większość przedmiotów będę miał już zrobiony, więc może przyjeli by mnie od razu na drugi? (wiem, że tak jest w przypadku niestacjonarnych, jeżeli ktoś studiował niestacjonarnie i dostał się następnie na studia stacjonarne na pierwszy rok to go automatycznie przenoszą na drugi)
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: alba »

U mnie na wydział przeniosła się jedna dziewczyna, która studiowała pierwsze dwa lata we Lwowie. Hmm co do poziomu jej wiedzy po tych studiach dobrze podsumowała ją sesja, a szczególnie egzamin z patofizjologii. Dziewczyna nie miała kompletnie pojęcia o fizjologii, więc nie była w stanie opanować patofizjologii.
Z sesji zimowej nie zdała ani patofizjologii, ani mikrobów. A najlepsze jest to, że po przeniesieniu pobierała stypendium naukowe, za wyniki jakie tam miała na Ukrainie na drugim roku.
deathmul
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:43

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: deathmul »

Bardzo proszę o kontakt osób które w tamtym roku zdawały na stomatologię we Lwowie i się dostały i studiują. mail: [at].pl
iwan
Posty: 22
Rejestracja: 22 mar 2009, o 12:23

Bylem we Lwowie - 07.07.2009 (Uniwersytet Medyczny).

Post autor: iwan »

Witam,7 lipca bylem we Lwowie skladac dokumenty.
Jesli beda jakies osoby zainteresowane tematem,to mysle,ze jestem juz w stanie odpowiedziec na wszelakie pytania,bo nadal dla wielu ludzi Lwow jest zagadka.
Nalapalem troche kontaktow na miejscu,porozmawialem z Polakami i nie tylko.

Zainteresowanych prosze o zadawanie pytan,czego beda sie chcieli dowiedziec]
Pozdrawiam
Oleum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2009, o 21:53

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Oleum »

Lwowianka- dzięki za informacje:)

[ Dodano: |11 Lip 2009|, o 23:11 ]
corax- mam taką samą sytuację jak Ty.
obawiam się tylko, jak to jest z przeniesieniem się do Polski po roku.
na razie czekam na listy tutaj. a potem jak coś, zabieram się za rekrutację na Ukrainę)
mal_kub
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2007, o 20:57

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: mal_kub »

Witam,
Czy znajdzie sie jakas dobra duszyczka studiująca medycyne we Lwowie i napisze program zajęc na 1. i 2. rok?
Oleum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2009, o 21:53

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Oleum »

a co, mal_kub, dostałaś się?:)
mal_kub
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2007, o 20:57

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: mal_kub »

Jak narazie sie zastanawiam, czy wogole mozna sie przeniesc z Lwowa na jakas polska uczelnie i po ktorym roku, stad moje pytanie. Szukam ludzi, ktorzy przeniesli sie do Wrocławia (Poznania) z Lwowa
pelikanka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2009, o 23:09

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: pelikanka »

Witam serdecznie,

Jestem zainteresowana studiowaniem Stomatologii we Lwowie.
Jeśli ktoś również o tym mysli, lub ma jakieś info na ten temat-Zapraszam do rozmowy
Pozdrawiam serdecznie
anulcius
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:47

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: anulcius »

Hej! Szukam info na temat studiów, konkretnie lekarskich we Lwowie. Do kiedy trwała bądź trwa rekrutacja Czy ciężko się dostać? Nie mogę również znaleźć strony internetowej tej uczelni. Czy ktoś mógłby mi pomóc
Zapraszam do rozmowy na gg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości