szumy w uszach

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: szumy w uszach

Post autor: agatha_89 »

czy to prawda ,że brak wskowiny w uszach może sie przycznić do szumów w uszach ?!
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: szumy w uszach

Post autor: Medycyna Lwów »

możliwe
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: szumy w uszach

Post autor: Claudia »

Szumy w uszach mogą też mieć osoby o wąskim przewodzie słuchowym
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: szumy w uszach

Post autor: agatha_89 »

Dlaczego ?!
Takie osoby są skazane z góry na szumy w uszach ?! Nie da się tego zniwelować ?!
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: szumy w uszach

Post autor: Claudia »

Nie wiem czy wszyscy są skazani na szumy z powodu wąskiego przewodu ale tak na proste rozumowanie: wąski przewód =zatrzymywanie woskowiny (fachowo tego nie nazwie). Wtedy tylko laryngolog pomoże.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: szumy w uszach

Post autor: ulala »

szum w uszach może być też objawem schorzeń mózgu.
Awatar użytkownika
liberto5
Posty: 19
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:18

Re: szumy w uszach

Post autor: liberto5 »

1) Zgadzam się z moim poprzednikiem. Moim zdaniem szum w uszach może być spowodowany jakimiś uszkodzeniami mózgu. Może na przykład uderzyłaś się wcześniej w głowę lub coś takiego. Może je też powodować niskie ciśnienie.

2) Ja też słyszałem że brak woskowiny w uszach może się przyczynić do jakichś schorzeń słuchu. Dlatego laryngolodzy nie zalecają stosowania patyczków do uszu, którymi łatwo podrażnić ucho zewnętrzne.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: szumy w uszach

Post autor: Medycyna Lwów »

liberto5 pisze:2) Ja też słyszałem że brak woskowiny w uszach może się przyczynić do jakichś schorzeń słuchu.
tu chodzi bardziej o nie uszkodzenie błony bębenkowej niż przewodu słuchowego zewnętrznego. Poza tym co istotne stany zapalne z tego przewodu bardzo łatwo przenoszą się na śliniankę przyuszną.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: szumy w uszach

Post autor: Batha »

mi szumi w lewym, leczenie farmakologiczne nie pomogło
badanie kostne słuchu mam niemal idealne
badanie powietrzne nie do końca. prawe w porządku, w lewym, przy wysokich częstotliwościach (ok 1000 Hz) pojawia się niedosłuch ok 70 dB
lekarka po raz pierwszy się z czymś takim spotkała. podejrzewa tylko, że jest cos nie tak z kosteczkami słuchowymi
ciekawe, co mi w Katowicach powiedzą
eh.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: szumy w uszach

Post autor: ulala »

a czy prawdą jest, że nie powinno się używać patyczków do uszu, bo one wpychają zanieczyszczenia głębiej, zamiast je usuwać? czytałam to gdzieś, ale nie iwem czy było to faktem czy mitem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: szumy w uszach

Post autor: Medycyna Lwów »

ja używam i żyję, tylko nie można wpychać ich zbyt głęboko, woskowina zostaje na nich w większości
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: szumy w uszach

Post autor: ulala »

Kaamil pisze:ja używam i żyję, tylko nie można wpychać ich zbyt głęboko, woskowina zostaje na nich w większości
nie wiem czy nawet jeśli byłaby to prawda, to czy ktoś mógłby od tego umrzeć po prostu zaciekawiło mnie to
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: szumy w uszach

Post autor: york »

ostatnio przed wizytą u laryngologa, stwierdziłam, że nie wypada iść z niewyczyszczonymi uszami, więc wyczyściłam je patyczkami i usłyszałampatyczki są przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego", dodał jeszcze, że szczególnie tyczy się to w przypadku wyjść na basen, gdzie czyszczenie patyczkami może doprowadzić do różnych przewlekłych schorzeń, po wizycie nie używam już patyczków
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość