Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: szumy w uszach
PostNapisane: 16 lip 2007, o 08:52 

Chy jestem załamana :( wydaje mi sie, że od wczoraj wieczra kiedy rozwiązywałam zadania z chemii zaczęło mi szumieć w jednym uchu :( ...myslałam,że to przejdzie, ale wstaje dzis rano i jest to samo- takie mam wrażenie. Naszczęście dobrze spałam, bo mówia,że z taka dolegliwością ma się trudności z zasypianiem.
Ale co mam robić ??? Mam już iśc do lekarza? Czy jeszcze czekać?Może to smao przejdzie? Czasami mi szumi w uszach i samo przechodzi,ale chyba nie trwa to chyba aż tak długo.
Co może byc tego przyczyną? POMOCY !!! :( :( :(

PostNapisane: 16 lip 2007, o 09:36 
Admin

Nie czekaj, tylko idź do lekarza - laryngologa (nie wiem czy trzeba mieć skierowanie, nie chce wprowadzać w błąd, dlatego lepiej zadzwonić do przychodni i się zapytać, lub odwiedzić gabinet prywatny 40-80zł).

PostNapisane: 17 lip 2007, o 14:26 

Byłam u laryngologa przypisał mi krople do nosa, mam nadzieje,że pomogą. Pewnie lekarstwo nie zadziała odrazu.
Ale przedtem musiała iśc od lekarza rodzinnego po skierowanie. Lekarz mnie zbadał, zrobił wywiad do mi jest.itp, i zrobił dziwne badanie o które chce Was zapytać po co zostało zrobione i do czego służyło??? Otóż kazała mi zaknąć oczy, podnieć wyprostowane ręce na wysokości ramion i dotkąć przy zamkniętych oczach palcem wskazującym (prawej ręki, potem lewej) dotknąć swojego nosa. O co w tym chodziło ???

PostNapisane: 17 lip 2007, o 16:11 
Moderator

Zapewne chciał sprawdzić czy Twój błędnik działa prawidłowo. On odpowiada zarówno za słuch jak i równowagę

PostNapisane: 17 lip 2007, o 21:34 

Naszczęście przeszłam to badanie pomyślnie.
Mam jeszcze jedno pytanko czy moje niskie ciśnienie może powodować te szumy w uszach???
Mam np ciśnienie 108/68.

PostNapisane: 18 lip 2007, o 17:23 

Moj lekarz powiedział mi ze szumienie w uszach w moim przypadku jest skutkiem zwyrodnienia stawów skroniowo-zuchwowych

PostNapisane: 18 lip 2007, o 17:29 

Mi też kiedyś szumiały uszy ale to przez to że jakiś robal wleciał mi do ucha. Przystawiłem do ucha lampe i wyszła sobie ale przed tem męczyłem się z tym pół godziny i przypomniałem sobie o sposobie z lampą. Szumiało mi po tym ze dwa dni

PostNapisane: 18 lip 2007, o 19:35 

Mi kiedyś nie szumiało a teraz od dwóch lat szumi w jednym non stop...I tak juz będzie zawsze :( Oszaleć można od tego :xA co do ciśnienia to raczej by szumiało przy wysokim a nie przy niskim ciśnieniu-swoja droga to masz starasznie niskie ciśnienie :twisted:

PostNapisane: 18 lip 2007, o 21:05 

gemini napisał(a):
Mi też kiedyś szumiały uszy ale to przez to że jakiś robal wleciał mi do ucha.

No, ale ja byłam u laryngologa i On patrzył mi do uszu i nic nie widział, wiec pewnie żanego owada tam nie mam.

kamila_ania napisał(a):
Moj lekarz powiedział mi ze szumienie w uszach w moim przypadku jest skutkiem zwyrodnienia stawów skroniowo-zuchwowych

i co związku z tym? co to znaczy? Zawze będzie mi szumieć w tym uchu?
edi napisał(a):
swoja droga to masz starasznie niskie ciśnienie

Dlaczego mam niskie ciśnienie? Zawsze miałam w normie! A teraz od kilku dni mam niskie :( co może być przyczyną?

JESTEM ZAŁAMANA :(:( martwie się !!! Chyba krople do nosa które lekarz mi przypisał nic nie dają !!! :( ;( ;(

PostNapisane: 18 lip 2007, o 21:15 

Jakbyś miała robala to by ci w uchu brzęczał i byś traciła równowagę. Okolity w kanałach półkolistych przestają działać gdy owad dojdzie do błony bębenkowej.
Nie martw się, napewno z tego wyjdziesz. Trzeba tylko cierpliwie czekać.
Powiedz, czy ten lekarz powiedział co ci jest?

PostNapisane: 18 lip 2007, o 21:49 

w sumie nie powiedział, bo nic nie widział w moich uszach. Woskowiny nie miałam. Powiedział,że mam tylko podraznione błony śluzowe w nosie, ale jak byłam rok temu tez to mówił i wteyd powiedział,że moge byc uczulona na coś. Przypisał mi krople do nosa i z usmiechem powiedział,że bedzie dobrze. Pytała jeszcze czy przechodziłam ostatnio jakieś choroby, przziebeinie czy cos takiego. Odpowiedziałam,że nie. Ale po powrocie do domu jak to powiedziałam mamie, to dotarło do mnie,że ostatnio przemarzł troche w pracy jak byłam i jak wstałam na nastpny dzine to miałam zachany cały nos,ale jak wstałam to sam ustapił, wiec nawet nic dmuchac nie musiałam. Mama powiedziała,że może spłyneło mi to do uszu. ale czy to jakaś infekcja?Teraz za to pobolewa mnie gadrło, dziś też miałam zapchany na chwile noc (ale to może od kropel do nosa), i to niskie cisnienie :( nie wiem może to dopiero początek jakies dzinwje infekcji?! Nie wiem :( Ale wiem,że ten szum w uszach mnie denerwuje!!! i cciałabym wiedziec co jest tego przyczyna i czy to minie. mam to od niedzieli wieczora, a w sobite miałam tam zapchny rano nos.

PostNapisane: 18 lip 2007, o 23:03 
Moderator

gemini napisał(a):
Okolity w kanałach półkolistych przestają działać gdy owad dojdzie do błony bębenkowej.
Czy człowiek też ma otolity? Myślałem że tylko ruch śródchłonki powoduje podrażnienia receptorów czuciowych w kanałach.

PostNapisane: 20 lip 2007, o 18:53 

Ja bym tego tak nie zostawiła...Jeśli będzie szumiało dalej to idź jeszcze raz do laryngologa i niech da ci skierowania na jakieś inne badanie-zrobiłabym audiometrie tonalną i słowną.Hm ...jeśli chesz podadać o tym to napisz do mnie na priv.Ja miałam problemy ze słuchem i podzielę sie swoimi doświadczeniami

PostNapisane: 20 lip 2007, o 21:03 

myślę,że jednak z mim słuchem jest wszystko Ok' . Sądze,że szumi mi w uszach, bo mam niskie ciśnienie np 108/63, zawsze miałam normlane ciśnienie, ostatnio mam właśnie takie niskie :twisted: .. a słyszałam,że przy niskiem ciśnienie moga wystąpić szumy w uszach.

PostNapisane: 16 sie 2007, o 21:11 

Tak apropo uszu...

Pamiętajcie wyrzucić tzw. patyczki do uszu i broń Was Panie Boże ich urzywać!!

Zwykłe płukanie wodą wystarczy a przede wszystkim nie zaszkodzi.
Jeśli ktoś podczas czyszczenia uszu ów patyczkami "ogłuchnie" to czym prędzej niech śmiga do laryngologa przepłukanie.

pzdr!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia