szyszorek zdziczał:(

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Kiara »

Ja nie miałam takich problemów.Sama nie wiem.Po tygodniu już wskakiwał na rękę,ramię.Teraz chodzi za mną jak pies.Szczególnie gdy mam jego miskę w ręku.Ale one takie już są.
patka
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2006, o 20:23

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: patka »

witam ponownie:) chiałam tylko dodać że mój szyszorek jest juz normalny 2 tyg był dziki jak nigdy ale troche cierpliwości z mojej strony i wszystko wróciło do normy Dałam mu dużo miłości, wiele uwagi mu poświęcalam i teraz opłaciło się- szyszunia jest taka jak dawniej- najwyrazniej przezywala rozstanie z gromadą poza tym mogła sie czegos bardzo wystraszyc ale juz jest ok Moja rada- nic na siłe. Jezeli szyszorek jest nieufny, dziki nie wyciagac go na siłe- dac mu spokój ale jednocześnie dac do zrozumienia ze interesujemy sie nim.Poza tym na każdym wybiegu siedziec spokojnie na w poblizu -aby powoli oswajal sie z nasza obecnością - napewno pomoże
Pozdrawiam pa
patisonek

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: patisonek »

niewiem dlaczego ale moja szynszylka jest bardzo zdziczala gdy ja biore na rece to ona mi zaraz ucieka gdy chce ja zlapac to ona chowa sie gdzies i niechce wychodzic a bardzo bym chciala zeby mi przychodzila sama czy wchodzila na kolana a gdy ja głaskam to ona mnie odpycha lapkami :( naprawde niewiem co mam zrobic :/ pomocy
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: muppet »

To zupełnie normalne zachowanie. Jezeli chcialas zwierzaka do tulenia i głaskania to niestety zle wybrałas. Szynszyle nie lubią byc noszone na rękach ani głaskane. A zeby szynszyl przyszedl do Ciebie z wlasnej woli musisz byc bardzo bardzo cierpliwa. Jezeli szynszyla odpycha Cie łapkami to po prostu chce zebys jej dała spokój. Szynszl swoim zachowaniemmowi ze niema na cos ochoty - wlasnie - uciekając i chowając sie w zakamarki, gryzie i odpycha łapkami. Bądz cierpliwa, zachowuj sie spokojnie, nawołuj, miej smakołyka w ręce a na pewno po jakim czasie przyjdzie do ciebie (no chyba ze spi).
kuba601
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2007, o 19:27

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: kuba601 »

jeżeli chodzi o fretke to sie grubo myslisz bo mam fretke i 2 szynszyle i ani szynszyle ani fretka nigdy przenigdy mnie nie ugryzły!
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: przyrodnik »

Kiara pisze:A jak ugryzie to nawet nie poczujesz
Przestraszone młode szynszyle potrafią ugryźć (bardzo boli jak złapie za paznokcia). Starsze szynszyle nie gryzą (chyba że ktoś wychowuje dzikusa w klatce).
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Kiara »

Być może.Co do fretek to nic nie mam tylko tyle,że jak chcą to potrafią zapolować.No i te ich zęby.Mój szynszyl ma ok.pół roku i naprawdę nie boli mnie gdy ugryzie (jest bardzo delikatny).Ale kot nie ma takiego szczęście jak ja.
Agnieszka G
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2007, o 06:12

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Agnieszka G »

Drapieżne są wszystkie zwierzeta mięsożerne do nich zalicza się również człowiek
czarna

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: czarna »

mam pytanie, mam szynszyla juz od około roku, bardzo czesto jest wypuszczana, praktycznie cały czas biega. Staram sie ją głaskac, nie robie jej nic czego by nie chciała a mimo to jest wciaz dzika, ucieka i siedzi czesto w zakamarkach.
Co moge zrobic aby sytuacja sie zmieniła.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Szyszek1993 »

Wiesz co mój szynszyl też jest pod troskliwa opieka- ciągle jest głaskany przytulany i wypuszczany a mimo to jest z niego dzikusek bo nie biega tylko wchodzi w zakamarki i siedi. dopiero po jakimś czasie wychodzi i się rozgląda. Nie wiem od czego to zalezy ale szkoda ze tak się zachowuja ale i tak to super zwierzaki. Z tym ze mój szyszorek jest u mnie ok2 tygodni i jeszcze ma czas zeby sie oswoić!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Kiara »

Hmn.Czasami powinnaś brać szynszyla nawet jak nie chcę.Powinnaś udowodnić mu,że ręce to głaskanie czyli przyjemność a nie jakaś kara.Czyli jak zamukasz szynszyla w klatce staraj się robić to jak najżadziej.Najlepiej jak on sam wejdzie do klatki.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: muppet »

To normalne zachowanie. Szynszyle z natury są płochliwe.
Sprobuj wiecej czasu spedzac z szynszylą gdy biega. Nie poddawaj sie gdy od Ciebie ucieknie, tylko ją nawołuj po imieniu. Musisz byc cierpliwa.
Moj szynszyl w zaleznosci od humoru - albo ucieka albo sam przychodzi do mnie zeby go podrapac po pleckach. Pamietam ze z poczatku nieraz musialam przesiedziec pol godziny w bezruchu zeby szynszyl do mnie podszedl.
Aha - no i w dzien szynszyla moze byc bardziej płochliwa niż w nocy, gdy jest ciemno.
aga

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: aga »

Witam, jestem zainteresowana kupnem szynszylka i chciałabym prosić o poradę w tej sprawie. Czy to zwierzątko obiera sobie jednego właściciela I czy opieka nad nim sprawia wiele trudności? Aha, a jak się sprawy mają w kwestii pozostawienia zwierzątka pod opieką innej osoby, podczas gdybym wyjechała Bardzo proszę o poradę w tych kwestiach, poniewaŻ nie chciałabym, aby mój tryb Życia odbił się negatywnie na szynszylku. Z góry dziękuję.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości