Tani mikroskop dla ucznia

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
amadi09
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2009, o 15:45

Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: amadi09 »

Witam jestem uczniem gimnazjum i bardzo lubię biologię. Chciałbym kupić mikroskop, na razie nie zależy mi na zaawansowanym sprzęcie, ale chciałbym coś w nim zobaczyć. Mogę na ten cel przeznaczyć jedynie ok 200 zł, wiem, że za tyle kupie zabawkę, ale nie stać mnie na więcej. Myślałem o modelach opticon xsp-2xt lub xsp-200xt, nie wiem, który lepiej wziąć. Z góry dziękuje za pomoc w doborze sprzętu.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: _Marcin_ »

najlepszym chyba rozwiązaniem byłoby wstrzymanie się z zakupem i odłożenie większej ilości pieniędzy o np. 2 stówki, wtedy coś można by było lepszego od tych dwóch wybrać.
amadi09
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2009, o 15:45

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: amadi09 »

Nie potrzebuje aż takiego sprzętu. Na początek chcę coś słabszego. Jak mi się to spodoba i będzie mi mało to wtedy lepszy kupię. Na tym tanim myślę, że zobaczę coś więcej niż samym okiem. Ma ktoś może zdjęcia z tych mikroskopów ?

I dziwi mnie to,że ten słabszy model ma pow. do 1200x,a ten 200xt pow. 200x . O co z tym chodzi ?
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: _Marcin_ »

Nie potrzebuje aż takiego sprzętu. Na początek chcę coś słabszego. Jak mi się to spodoba i będzie mi mało to wtedy lepszy kupię. Na tym tanim myślę, że zobaczę coś więcej niż samym okiem.
To są mikroskopy dla dzieci, taka jest prawda Fakt, że zobaczysz przez nie więcej niż samym okiem ale jakość otrzymanego obrazu i jego szczegółowość być może cię zniechęci. Wiem że o tym wyborze decydują finanse i dokonaj dla siebie najlepszego wyboru
I dziwi mnie to,że ten słabszy model ma pow. do 1200x,a ten 200xt pow. 200x . O co z tym chodzi ?

Ten co ma 200x to z iloczynu pow. okularu i obiektywu a ten co ma 1200x to jakaś chyba ściema, normalnie np. w moim mikroskopie do takiego powiększenia używam obiektywu 100x imersyjnego i okularów 10x(nasadka ma 1,25x) i wychodzi mi 1250x a obserwacje są co najmniej problematyczne, musi być cieniutki preparat jak się obserwuje ze szkiełkiem nakrywkowym.I żeby obraz był jasny i o odpowiednich właściwościach trzeba mieć w mikroskopie kondensor.
amadi09
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2009, o 15:45

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: amadi09 »

A co sądzisz o tym mikroskopie
allegro 820364756

wygląda na solidny, myślę, że uzyskam na nim jakiś obraz
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: _Marcin_ »

Jest lepszy od tych poprzednich, ma powiększenia 40,100 i 400x ale wadą jest brak elektrycznego podświetlenia.
amadi09
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2009, o 15:45

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: amadi09 »

Myślę, że na początek wystarczy, a brak elektryki to chyba nie taka katastrofa
stando
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:20

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: stando »

Witam znalazłem mikroskop w cenie ok 200 zł jest to mikroskop ręczny na usb
właśne dostałem go do testów i sprawuje sie wyśmienicie :
Mikroskop_elektroniczny_TPL_USB_1,3MPix_1x-40x_/_200x_8x_LED_cyfrowy
Pozdrawiam
yezhee
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2009, o 13:48

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: yezhee »

Witam,
popieram wypowiedź, iż lepiej nie kupować niczego, niż coś złego i się zniechęcić.
Czy na złych skrzypcach nauczysz się grać?
I tak jest ze wszystkim a szczególnie ze sprzętem optycznym.
Już chyba lepiej pisać wiersz - przynajmniej mniejsze wydatki.
Poproś rodziców, dziadków wreszcie odkładaj z kieszonkowego i udowodnij stopniami, że warto zainwestować.
A więc radzę - nie kupuj czegoś taniego.
Od optyki zależy wiele.
Pozdrawiam i zachęcam do przemyslenia.
PS. chyba z najtańszych poleciłbym:
mikroskop-delta-optical-biostage
a jeszcze lepiej:
mikroskop-delta-optical-genetic-pro-mono
gdyz można rozbudowac o inne techniki obserwacji
mihu
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 20:46

Re: Tani mikroskop dla ucznia

Post autor: mihu »

Myślę ,że powinieneś się wstrzymać narazie .
200 PLN . idź roznoś ulotki zarobisz 100 PLN . starzy dorzucą jeszcze 40 i kup sobie mikroskop xsp-44 KIT . Naprawdę polecam . Działa bez zarzutu.
Ja go mam .kosztuje 319 zł .
A przy okazji jakichś urodzin czy gwiazdki kup sobie jeszcze soczewkę barlow`a (od 99 zł )
Ona mnoży powiększenie jeszcze razy 3 . )
Życzę powodzenia i mam nadzieję ,że Twoje marzenie się spełni .
Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości