Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tarnopolanin
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:21

Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: Tarnopolanin »

Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu ogłasza nabór na studia medyczne!

Zapraszamy do studiowania medycyny, stomatologii i farmacji.

Na oficjalnej polskiej stronie TDMU: [niedozwolona reklama] znajdziecie wszystkie potrzebne informacje:
- o Uniwersytecie
- o studiach
- kierunki
- REKRUTACJA!
- dojazd
- zakwaterowanie
- galeria

Od kilku lat studia w Tarnopolu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród maturzystów.
Dlaczego?

- partnerskie podejscie do studentów z Polski
- ogromna baza dydatktyczna
- język angielski na wysokim poziomie
- szeroko rozwinięty program antykorupcyjny!
- program wymiany studentów prowadzony ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach
- brak problemów przy próbie przenoszenia się do Polski, co jest jednym z najistotniejszym argumentów przemawiającym za podjecięm studiów w Tarnopolu

Według aktuanych sondaży, po podsumowaniu ocen rankingowych wszystkich rodzajów działalności, Uniwersytet w Tarnopolu jest niezmiennie zaliczany do czołowych pośród wyższych uczelni medycznych Ukrainy.

Zachęcamy do aplikowania już dziś, w tym celu odwiedźcie naszą stronę i zakładkę REKRUTACJA!, gdzie znajdziecie instrukcję, krok po kroku, jak znaleźć się na liście studentów!

Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu, więc nie macie się czego obawiać.
Odnośnik do naszej strony znajdziecie na oficjalnej ukraińskiej witrynie [niedozwolona reklama]

Codziennie odpowiadamy na Wasze maile, więc piszcie śmiało
Jesteśmy również dostępny pod numerem tel. podanym na naszej stronie.


Pozdrawiamy!
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: pawel-mzg »

A mógłbyś podać link/notę bibliograficzną do aktualnych sondaży ?
Jestem ciekaw jak wypadły inne uczelnie.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Hej,
podajemy informacje, których udzielił nam dziekanat, bo jak dobrze wiesz oficjalne rankingi ukraińskich uczelni medycznych nie istnieją.
Kilka dni temu sama Cię prosiłam, żebyś podesłał mi link, jeśli uda Ci się znaleźć takie oficjalne zestawienie.
Myślę, że generalnie rzecz biorąc wszystkie uniwersytety medyczne są na zbliżonym poziomie i nie o to chodzi, żeby się targować, że mój akurat będzie np. o dwa oczka wyżej od Twojego, albo też odwrotnie.
Proszę natomiast, żeby nasz temat nie był polem do popisu dla przedstawicieli innych uniwersytetów.
Pozwólmy maturzystom samym wybierać i nie wprowadzajmy niepotrzebnej nikomu bezsensownej rywalizacji, proszę.
Pozdrawiam serdecznie:)
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Dziękujemy za zaufanie i liczny kontakt w sprawie rozpoczęcia studiów w Tarnopolu.
Już odpowiadam na wasze najczęściej zadawane pytanie:

Otóż, żeby otworzyć przewód rekrutacyjny należy jak najszybciej przesłać na [niedozwolona reklama] skany:
-świadectwa ukończenia liceum
-aktu urodzenia
-kserokopii pierwszej strony paszportu
-wypełniony formularz rekrutacyjny

Nie musicie ich na razie tłumaczyć.

Wyślijcie je nam, w tym czasie otworzymy Twój przewód rekrutacyjny i do terminu rozmowy kwalifikacyjnej będziecie mieli czas na ich tłumaczenie.

W temacie maila wpisz: imię, nazwisko, kierunek z dopiskiem rekrutacja.

Pozdrawiamy!
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Witajcie!

Prosimy, żebyście wypełniali formularz rekrutacyjny DRUKOWANYMI LITERAMI, pomijając punkt 14, po prostu zostawcie tam lukę.

Pod koniec tego tygodnia z dziekanatu wychodzą już pierwsze zaproszenia dla pierwszych chętnych:)
Gratulujemy!

Pozdrowienia:)
Leonidas1989
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2012, o 18:11

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: Leonidas1989 »

Witam. Po kolejnej poprawie matury, która prawdopodobnie nie będzie szałem i możliwości ubiegania się o studia medyczne w Polsce mi nie da, zacząłem się zastawiać się na Ukrainą. Z tych wszystkich tematów które są na forum, ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Mam pytanie czy prawdą jest to, że obecnie możliwość przeniesienia się do Polski mają tylko studenci z Tarnopola ? Z tego co słyszałem wnioski z Lwowa lub Iwano nie są rozpatrywane aż z taką chęcią. Koleżanka która studiuje na Ukrainie mówiła, że podczas rozmowy z kimś w dziekanacie jednej z polskich uczelni padło zdanie gdzie Pani studiuje jeśli w Lwowie, to nie przyjmujemy"
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Hej,
Teoretycznie możliwość przeniesienia się do Polski ma każdy z każdej ukraińskiej uczelni.
Teoretycznie.
W tamtym roku z Tarnopola próbowały się przenieść 3 osoby, w tym ja, wszyscy się dostaliśy i daliśmy sobie radę, jesteśmy na kolejnym roku.
Nie chcę robić nikomu antyreklamy, ale rzeczywiście jest tak, jak mówisz.
Studentów ze Lwowa nie chcę już przyjmować, z prostego powodu, Ci ludzie nie radzą sobie w Polsce, kompletnie.
Poza tym na forum nie mówi się o tym, że kiedy ludzie ze Lwowa próbują się przenieść, wybierają dokumenty z dziekanatu, co jest równoznaczne ze skreśleniem ich z listy studentów i do Lwowa nie mają już powrotu!
W zeszłym roku większość z tych, którzy próbowali się przenieść się nie dostało, tzn może inaczej, z bardzo licznej grupy tych osób do Polski przyjęto zaledwie kilka.
Wrócili do Lwowa, niestety nie było powrotu, więc rozjechali się do innych uczelni, do Tarnopola czy do Ivano.
Osobiście znam 1 chłopaka, który przeniósł się z Ivano i niestety powtarza już drugi raz ten sam rok. Nie wiem, czy teraz zda, wątpię.
Nie myśl, że my jesteśmy prymusami, nie, nie jesteśmy, pierwszy semestr w Polsce był koszmarem, ale jednak poradziliśmy sobie.
Decyzja należy do Ciebie.
Po prostu jak pójdziesz do Tarno nikt nie będzie Ci robił problemów jak będziesz chciał się przenieść etc.

Pozdrowienia!
elenaa
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:11

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: elenaa »

kapsaicyna pisze:Hej,
Teoretycznie możliwość przeniesienia się do Polski ma każdy z każdej ukraińskiej uczelni.
Teoretycznie.
(.)
Po prostu jak pójdziesz do Tarno nikt nie będzie Ci robił problemów jak będziesz chciał się przenieść etc.
Teoretycznie każdy student na polskiej uczelni ma możliwość przeniesienia się na każdą inną polską uczelnię.
Teoretycznie.

Ale z jakiegoś powodu tak się nie dzieje. A powód jest taki, że na medycynę w każdym mieście na każdym roku jest przewidziana liczba miejsc dla takich przenoszących się osób. Nie ma różnicy czy przenosi się ktoś z Warszawy, Katowic czy Tarnopola i przy takich kandydatach wybór jest prosty, prawda?
To, że nikt nie będzie robił problemów z przeniesieniem po stronie ukraińskiej wcale nie oznacza, że nikt nie będzie robił problemów z przyjęciem po stronie polskiej.
Kapsaicyno - udało Ci się, gratuluję. Znam też osoby z innych miast, którym się udało. Może nie dotyczy to Lwowa (o znanej nam wszystkim opinii), ale jeśli chodzi o pozostałe uczelnie na Ukrainie, Tarnopol nie ma w tej kwestii przewagi.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Witam.
Oczywiście, że pierwszeństwo mają studenci przenoszący się z jednej polskiej uczelni na inną.
Rok temu zbierałam na temat przenoszenia się dokładne informacje.
Pierwszą uczelnią, na którą zadzwoniłam był Kraków i odrazu mnie o tym poinformowano.
Oczywiście, że nie masz racji w kwestii przewagi Tarnopola nad innymi ukraińskimi uczelniami.
Tarnopol ma podpisaną umowę z ŚUM na wymianę studentów, nasze uczelnie cały cas ze sobą współpracują, wykładowcy jeżdzą do siebie nawzajem i prowadzą wspólne projekty naukowe.
W związku z tym ŚUM przychylnie patrzy na nasze podania odnośnie przenosin i nie podlega to żadnej dyskusji.
Podkreślam, że osoba przenosząca się musi spełniać wszystkie wymogi.
Ja i moi koledzy, z którymi się przeniosłam właśnie na ŚUM jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Inną sprawą jest, że już nie raz prosiłam, żeby przestawiciele innych ukraińskich uczelni nie rywalizowali o nowych studentów w moim temacie.

Nie zgadzam się z taką agresywną kampanią".

Raz wypowiedziałam się w waszym temacie i jak już pewnie zauważyliście wycofałam się z tej dyskusji, ponieważ uważam że jest to nie fair i każdemu przyszłemu studentowi powinno się dać możliwość samodzielnego wyboru, nie oczerniając przy tym nikogo.

Proszę to uszanować.

Znam doskonale i ukraińskie i polskie realia, nie dam sobie mydlić oczu.
Jestem w każdej kwestii obiektywna i takie właśnie obiektywne informacje podaję każdej osobie, która się do mnie zgłasza.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Jeśli chciałabyś o tym podyskutować zapraszam na priv.
elenaa
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:11

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: elenaa »

Nie wszyscy studenci chcą trafić na ŚUM - więc gdzie się można przenieść to też istotna informacja.

Wydaje mi się, że w tym momencie nie oczerniamy się nawzajem, a jedynie prowadzimy kulturalną wymianę opinii
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Doskonale zdajesz sobie sprawę, jak już sama wyżej napisałaś, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego jeśli tylko student ma możliwość przeniesienia się, to nie jest wybredny i przenosi się tam, gdzie może i czuje się tak, jakby złapał Pana Boga za nogi.

Poza tym nikt, ale to nikt nie wybrzydza bo po pierwsze cieszysz się, że jesteś w Polsce, w domu, blisko,że uczysz się po polsku, z polskich książek, a na wykładach słuchasz starych polskich profesorów.
Że chodzisz po polskich szpitalach, rozmawiasz po polsku z pacjentami itp, długo mogłabym pisać.

Możesz wypisywać cuda o Kijowie ale w swoim temacie, u mnie to nie przejdzie.
elenaa
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:11

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: elenaa »

Szkoda, że tylko jedna strona spośród nas wyraża chęć wspomnianej przeze mnie wyżej kulturalnej wymiany opinii - zauważ, nie prowadzę tu reklamy. Jedynie wyrażam moje zdanie i zadaję pytania - a Twój wątek dzięki temu jest na górze listy, bo pojawiają się w nim nowe wiadomości. Same korzyści.

Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego aż tak narzekasz na Ukrainę. To nie jest dżungla ani piekło. Myślę, że warto o tym wspomnieć ewentualnym kandydatom, bo z niektórych Twoich wypowiedzi mogą wywnioskować całkiem inne rzeczy
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Nie narzekam na Ukrainę bo wspominam ją z dużym sentymentem.
Nie piszę, że to dżungla ani piekło.
Piszę, jak jest bo do ludzi trzeba podchodzić uczciwie, a nie obiecywać im gruszek na wierzbie, prawda?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości