tchórzofretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
aniouka

Re: tchórzofretki

Post autor: aniouka »

mi weterynarz powiedział, Że ok 8 m-ca moŻna kastrować



a wie ktoś moŻe ile czasu moŻe upłynąć, Żeby fretka reagowała na swoje imię
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: tchórzofretki

Post autor: tagitsu »

To zależy ile czasu poświęca się na zabawę z fretką. Jeśli dużo się z nią bawi, mówi do niej i daje przysmaki na reakcje na imię może nauczyć się reagować niesamowicie szybko. Przy czym fretka troszkę jak kot, chodzi łasnymi drogami i nie zawsze będzie przychodzić na dźwięk swojego imienia.
a

Re: tchórzofretki

Post autor: a »

Ale z was ***** fretkom jak kaŻdym zwierzętom smakuje sól i nie ma tu nic do rzeczy, Że jest szkodliwa. :D

Miracidium: Nie obraŻaj innych forumowiczów, trochę kultury! Następnym razem zwróć teŻ uwagę na ortografię. :]
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2006, o 17:19 przez a, łącznie zmieniany 2 razy.
orime
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 15:24

Re: tchórzofretki

Post autor: orime »

Nie wolno kupować fretek poniżej 8 tygodnia! Do 8-10 tygodnia młode powinny przebywać z matką. W 5 tygodniu niektóre młode są jeszcze ślepe, i bezsilne.
Co do chomika, owszem, fretka jest drapieżnikiem, więc chomikiem się pożywi. Co do psa, zależy od jego rasy, oraz charakteru. Pies obronny, może zrobić krzywde fretce.
kopia

Re: tchórzofretki

Post autor: kopia »

A ja mimo wszystko uwazam ze właśnie 5,6 tydzień to jest najwcześniej tak do 7, potem to juz jest trudno przy nauce czystości?

Miracidium: Prosiłbym o nienaduŻywanie emotów, poniewaŻ i tak ich nie widać w postach niezarejestrowanych uŻytkowników. :]
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2006, o 18:11 przez kopia, łącznie zmieniany 2 razy.
orime
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 15:24

Re: tchórzofretki

Post autor: orime »

To co uważasz, a to co jest dobrze, to dwie różne sprawy. Ja mam obecnie 4 fretki dorosłe. Jedna z nich byłą już mamą, odchowała 12 małych, i doprawdy mam doświadczenie oraz wiedze. Fretki są bardzo inteligentnymi zwierzątkami, i małe uczą się na początku od matki kuwetowania, potem w nowym domu, po 8 tygodniu życia tylko trzeba im pokazać nowe miejsce. Pare razy pokazać, i zwierzak rozumie.
Czas odebrania malucha od matki to 8-10tydzień jego życia, nie wcześniej!
Martusia15

Re: tchórzofretki

Post autor: Martusia15 »

Hejka ja mam fretke od 24 wrzesnia 2006 roku wychodze z nia na spacery kupiłam ja za 50zł i jest słodka gryzie,ale ja ja tego oducze biega po pokoju,ale trzeba na Dagule uwarzac ogognek to fajne zwierzatko,ale trzeba miec do niego zaczepista cierpilowosc :) Jak sie ja ma to jest miedzy toba a ogonkiem. A gdy gryzie trzeba stanowczo mówic NIE.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2006, o 15:57 przez Martusia15, łącznie zmieniany 1 raz.
Nicka

Re: tchórzofretki

Post autor: Nicka »

orime ma 100 % racji, fretki,zbyt wcześnie odebrane od matki są słabsze.
Vegeta

Re: tchórzofretki

Post autor: Vegeta »

Ja mam fretke,samiczke i troche brzydko pachnie ,ale mi to nieprzeszkadza :idea:
monia

Re: tchórzofretki

Post autor: monia »

:-D siemka
co zrobić Żeby fretka reagowała na imie :?: odpowiedzcie na numer 777326
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: tchórzofretki

Post autor: prazm »

Daj jej imię niezbyt długie, takie sygnałowe i dużo do niej gadaj Mniej więcej po pół roku zacznie reagować, oczywiście jak będzie miała ochotę
Mateufred

Tchurzofredka pod blokiem

Post autor: Mateufred »

wie ktoś co dokładnie je fretka? :twisted: Koło mojego bloku mieszka dzika fretka i chciał bym ją czasem nakarmić :wink:
zyrafa
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2006, o 21:50

Re: tchórzofretki

Post autor: zyrafa »

Jest gotowa, niedroga sucha karma w mikro zoo, poza tym warzywa i owoce, ale nie cebulę i kapustę, ryby słonowodne i mięso, ale nie wieprzowinę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości