technik farmaceutyczny Krk

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
ejjj_podejdz_blizej
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 11:24

technik farmaceutyczny Krk

Post autor: ejjj_podejdz_blizej »

Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat technika farmaceutycznego prowadzonego w krakowskiej medycznej szkole policealnej, czy jest na forum może jakaś osoba, która właśnie tam robi/robiła technika? Czy robienie tego kierunku w tej szkole policealnej może znacznie kolidować z studiami niestacjonarnymi? Czy raczej zajęcia w tej szkole nie sprawiają trudności i można spokojnie studiować jakiś kierunek dodatkowo? Co o tym myślicie
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: technik farmaceutyczny Krk

Post autor: tomsa1993 »

przyłączam się do pytania
czarnamamba94
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2013, o 18:36

Re: technik farmaceutyczny Krk

Post autor: czarnamamba94 »

hej. też wybieram się do tej szkoły.
i nic o niej nie wiedziałam, dopóki nie nawiązałam kontaktu z dziewczyną, która tę szkołę skończyła. ona mi powiedziała,że miała ludzi w grupie, którzy jednocześnie uczyli się na technika farmacji i studiowali coś innego. także wszystko da się pogodzić. mówiła też, że przyjmują wszystkich, ale później jest spory odsiew i dużo osób odpada.
a ja jakoś ostatnio żyję w strachu, że się nie dostanę.no sama już nie wiem a Wy piszecie ten test wstępny czy zdawaliście biologię i chemię na maturze?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: technik farmaceutyczny Krk

Post autor: tomsa1993 »

ja pisałem jednak maturka mi nie poszła i poprawiam za rok i zastanawiam ię co zrobić teraz
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: technik farmaceutyczny Krk

Post autor: Wasyl »

Technik farmacji - nie polecam, pracy po tym nie ma. Wiem, bo sama taką szkołę zrobiłam. Lepiej iść na korki (i ew. do pracy, jeśli pieniędzy na korki brak) i poprawić tę maturę zamiast bawić się w robienie nieprzydatnego tytułu. Ale to tylko moje zdanie.
Olusia
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, o 10:44

Re: technik farmaceutyczny Krk

Post autor: Olusia »

Nie tylko Twoje zdanie, bo okazuje się, że w tym roku Minister Oświaty przekonany przez Radę Aptekarską i środowiska akademickie skreślił zawód technika farmaceutycznego z listy zawodów. Argumentem była nadprodukcja techników i rzekome ich niedouczenie. Jednocześnie nie trzeba być specjalistą w zawodzie, żeby zapytać kto w aptece będzie wykonywał czynności pomocnicze. Przecież nie będzie wszystkiego robił magister.Poza tym doświadczony technik w niejednej aptece jest bardziej potrzebny niż młody magister. Ciekawe jak to dalej będzie. W każdym razie w następnym roku ostatni raz będzie robiony nabór do szkół dla techników farmaceutycznych. Zobaczcie co o tym pisze Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych RP do Pana Premiera Donalda Tuska:
zobacz-ten-plik.pdf
(2.95 MiB) Pobrany 27 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość