technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: tin »

Przedewszytskim czeka cie jeszcze staz płatny bardzo nisko -2letni(więcej pracy za mniej kasy). Raczej płatne dyzury będa cię interesować.
A pracodawca nie patrzy na to czy chemikiem jestes tylko dzwoni na uczelnie i prosio oceny z indeksu(jesli chodzi o staż). Potem po stazu na brak pracy nie będziesz nazekała bo co roku jest mnóstwo ogłoszeń dla techników po stazu.
Iku

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Iku »

karolina pisze:a jednak liczyłam na lepsze warunki z dwoma tytułami, ale to nic i tak będe robiła technika farmacji. jedyne co mnie denerwuje w tym zawodzie to Że technik farmacji robi to samo albo i nawet więcej niŻ mgr.farmacji. trzeba wziąść lata studiowania. MoŻe będzie szczęsie i trafie na fajnego pracodawcę.
Dobry technik farmacji faktycznie moŻe potrafić i robić wiecej niŻ mgr ale kiedy patrzę na zdolności większości moich kolegów i koleŻanek ze studium farmacji, dla których technologia postaci leków to czarna magia ("ile trzeba dodać wody, Żeby uzyskać alkohol o danym stęŻeniu. jej jakie to trudne!"), napisanie najprostszego kolokwium z analizy leków (banalne kationy i aniony) wymaga korzystania ze ściąg. to wcale nie dziwi mnie, Że technik zarabia tak mało, wiedza tych osób po skończeniu szkoły jest delikatnie mówiąc minimalna, a w porównaniu z mgr farmacji. O
Jak widzisz mam podobny problem do Twojego, skręca mnie jak sobie pomyślę, Że będę musiała konkurowac o pracę z takimi osobami i Że mogę zarabiac tyle samo co oni. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, ze faktycznie pracodawca doceni naszą zdecydowanie większą wiedzę albo, Że znajdziemy pracę jako chemik/biolog D
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: tin »

A może sama ze ściąg nie korzystasz
Znam poziom kilku studium i poza niewielkimi wyjatkami wcale niski nie jest. Pozatym chyba egzaminu nie miłaś. Ktoś kto nie jest obcykany z TPL-u to nawet niech nie mysli o zdawaniu. Zreszta i tak w 3 semestrze większośc sie wykruszy.
A sam znam osoby studiujace analityke i nie znajace proesu hydrolizy wiec wszedzie są czarne owce.

Takimi tekstami tylko umacniasz pozycje technika jako tego gorszego. A tak naprawde wszystkiego uczysz się w aptece na praktykach i stazu(zycie jest najlepszym nauczycielem)-zarówno technik jak i mgr. W dodatku sam znam wiecj magistrów, którzy nie wiedzą np, że żeby się nie rozwarstwiała maśc to sie hascobaze dodaje w niewielkiej ilości.
Iku

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Iku »

Nie, nie korzystam ze ściąg (nigdy!), wolę nie zdać niŻ zniŻyć się do tego poziomu.

Nie twierdzę, Że najgorszy mgr farmacji jest lepszy od nailepszego technika. UwaŻam jednak, Że zazwyczaj (choć nie zawsze!) magistrzy farmacji mają większą wiedzę niŻ technicy. Technik zawsze będzie gorzej zarabiał, bo uczył się tylko dwa lata, a nie pięć. I owszem człowiek najwięcej uczy sie na praktykach ale najpierw trzeba chcieć się uczyć, a wiekszości niestety się nie chce. I niezłość się na mnie, ja po prostu jestem perfekcjonistką i widzę pewne rzeczy trochęczarniej niŻ wiekszość)
aaa

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: aaa »

chciałaby isc na studium farmaceutyczne, raczej państwowe moŻecie podac mi szkoły które polecacie, skończyliscie lub znacoie które dały by mi wykształcenie tachnika farmaceuty?
Skatman

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Skatman »

Mam podobny dylemat co Karolina.
Jestem na II roku Chemii i planuje równocześnie zrobić sobie studium farmaceutyczne. Podobnie myślłem, Że tytuł magistra chemii jednak coś daje technikowi.
Myslę, Że tak naprawdę niewiadomo jak to jest, zaleŻy to pewnie od pracodawcy.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Savok »

Chemii jakiej uczelni? Moze masz mozliwosc robienia specjalizacjichemia lekow"?

Jesli tak, to dyplom z taka specjalizacja da i to nie malo.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: tin »

Niekoniecznie. Dodatkowy dyplom to dodatkowe obciązenie finansowe dla apteki(przynajmniej na początku).
Apteki zatrudniaja teraz w duzej mierze techników, ale juz po stazu i z dobrymi referencjami. Dyplom dodatkowy tak naprade średnio jest brany pod uwagę, a tak jak wspominalem wyzej niekoniecznie musi byc plusem.
No chyba ze zamierzasz się zając czyms innym niz praca w aptece.Albo planujesz wyruszyc poza granice kraju, ale tam jednak preferencje przesuniete sa w kierunku magistrów i oprócz tego tytułu musisz miec certyfikat z języka(takie rzeczy jak pomoc w zarejestrowaniu sie w ibie aptekarskiej(czy jakiegoś odpowiednika- dokładnie nie pamietam) zapewnia pracodawca).
Niestety takie sa realia.
Dorota

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Dorota »

ile moŻe zarobić taki technik farmacji w aptece proszę was o odpowiedzi
ona

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: ona »

nie mam pojęcia czy technik farmacji ma takie same uprawnienia w aptece co mgr, czym to się ogólnie moŻe róŻnić piszcie
JANKO

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: JANKO »

ona pisze:nie mam pojęcia czy technik farmacji ma takie same uprawnienia w aptece co mgr, czym to się ogólnie moŻe róŻnić piszcie
tECHNIK JEST POD OPIEK¡ MGR.
sara

Uczyć się czy nie??!!??

Post autor: sara »

Mam wielki problem. W marcu koncze studia mgr z marketingu(zaocznie) i zastanawiam sie czyzrobic sobie technika farmacji. Najblizej mam do Czestochowy i dowiedzialam sie ze jeszcze mam szanse (mam 23 lata a do 24 przyjmuja). zaczelabym od wrzesnia przyszlego roku tylko. no wlasnie nie wiem ile godz tygodniowo sa zajecia i czy przypadkiem nie musialabym rzucic pracy.Moze ktoś mi powie czy ciezka jest nauka w takim studium? Chemie zdawalam na maturze- co prawda dawno temu ale to nie jest problem:) z gory dzieki za pomoc
Ola

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Ola »

smiesza mnie te Wasze wypowiedzi. Jak mozecie sie bulwersowac ze technicy zarabiaja mniej niz mgr? Przeciez technik to osoba BEZ wyzszego wyksztalcenia po 2letnim STUDIUM! a Magister ma dyplom na ktory ciezko pracowal przez 5lat uczac sie rzeczy o ktorych technicy nawet nie slyszeli! Technik uczy sie jak zrobic masc, podac odpowiedni lek z polki i przeczytac ze zrozumieniem ulotke. Technicy przygotowywani sa TYLKO I WYLACZNIE do pracy w aptece. A farmaceuta? Uczy sie wszystkich proceosw i syntez przeprowadzanych zanim powstanie lek. Osobiscie uwazam, ze mgr marnuja sie w aptekach. Zalosne byloby gdyby mgr zarabial tyle co technik.

Technik jest byl i bedzie gorszy od mgr farmacji. Pogodzcie sie z tym. A jak nie potraficie sie pogodzic to idzcie NA STUDIA!
ona pisze:nie mam pojęcia czy technik farmacji ma takie same uprawnienia w aptece co mgr, czym to się ogólnie moŻe róŻnić piszcie
Technik moze robic leki (ale nie wsyzskie) i stac za kasa. Mgr natomiast (jesli nie jest kierownikiem apteki i nie nadzoruje wszystkiego) stoi za kasa tylko jak mu sie nudzi albo jak trzeba pacjenotwi doradzic lub zaproponowac odpowiednik leku z recepty (technik nie ma prawa zrobic czegos takiego). Technik NIE MOZE wydawac lekow psychoaktywnych. Mgr sprawdza stan lekow w aptece, kontroluje wszystko, zamawia towar. No zajmuje sie bardzo wieloma rzeczami.
Podsumowujac technik ma DUZO nizsze uprawnienia niz mgr i duzo mniejsza odpowiedzialnosc i wiedze.
Nie wymagajcie ze po 2letnim studium beda Wam placic 3000zl. Tyle to nalezy sie mgr (jak nie wiecej), ktorzy ida to aptek.

A przypominam! Farmaceuta nie rowna sie aptekarz!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości