technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: sosen »

a jakieś studium farmaceutyczne w Lublinie w miarę dobre i najlepiej w trybie zaocznym ale niekoniecznie może ktoś polecić
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

sosen pisze:a jakieś studium farmaceutyczne w Lublinie w miarę dobre i najlepiej w trybie zaocznym ale niekoniecznie może ktoś polecić
Jasne, jest bardzo dobrze słynące studium na Jaczewskiego (naprzeciw Coll.Anatomicum UM), ale nie słyszałem żeby był tryb zaoczny. Mam tam paru znajomych na techniku farm. także jak coś to mogę sie dowiedzieć czegoś więcej
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: sosen »

no o tym to wiem bo ono chyba najpopularniejsze. tylko że tam pewnie zajęcia tak jak w szkole czyli powiedzmy od rana do popołudnia czyli pewnie raczej trudne do pogodzenia ze studiami jeśli chodzi o czas
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

Niestety zajęć jest sporo i mają właśnie formę jak w szkole, chociaż kiedyś rozmawiałem z dziewczyną z dziennej chemii UMCS co jest teraz na 3. albo 4. roku i właśnie na farm. w tym studium, także widać że można dać rade, ale to już pewnie zawalony cały dzień od rana do wieczora wtedy.
OlciaAxLbn
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:33

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: OlciaAxLbn »

Hej) Mam pytanie odnośnie technika farmacji. Czy ma on możliwość założenia własnej apteki? Jesli nie, to ewentualnie czy ma możliwośc zrobienia jakichś dodatkowych studiów czy coś by móc założyć własną aptekę? Proszę o odpowiedź)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: somsung »

Założyć aptekę może jedynie magister i niestety nie ma możliwości zrobienia magistra po technikum. Trzeba ukończyć 5,5letnie studia farmaceutyczne na UM/AM-ie
martam
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:34

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: martam »

Każdy może założyć swoja aptekę tylko musi zatrudnić mgr
OlciaAxLbn
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:33

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: OlciaAxLbn »

hmm czyli jeśli skończę technika farmacji to mogę bez przypału załozyć własną aptekę tylko muszę zatrudnić mgr farmacji? To jest jedyny warunek założenia własnej apteki? Jesli by ktoś znalazł coś takiego w przepisach prawnych to byłabym bardzo wdzięczna bo własnie od jakiegos czasu szukam informacji na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedź)
Tompol

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Tompol »

somsung pisze:Założyć aptekę może jedynie magister i niestety nie ma możliwości zrobienia magistra po technikum. Trzeba ukończyć 5,5letnie studia farmaceutyczne na UM/AM-ie
Bzdury piszesz.

Każdy może założyć aptekę , byle miał kasę . To trochę tak jak założenie własnego sklepu , tylko no rządzą tu inne zasady.Masz swój sklep ,ale w nie nie pracujesz .Natomiast pracować w aptece może tylko mgr farmacji lub technik z tym ,że musi być przynajmniej jeden mgr w aptece (kierownik) i na zmianie , czyli w aptece w.g prawa musi być zawsze jeden magister . Jeśli chodzi o technika to może założyć punkt apteczny kierować nim (czyli pracować) , ale warunek jest taki ,że to musi być wioska i nie może być tam apteki.
OlciaAxLbn
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:33

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: OlciaAxLbn »

czyli co technik farmacji nie może założyć apteki w mieście? nawet jeśli zatrudni mgr farmacji?
Tompol

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Tompol »

Jeszcze raz Może każdy założyć aptekę nawet piekarz. To jest jego własność i na niego ta apteka zarabia. Czyli musi też zatrudnić ludzi do pracy. Kierować apteką musi magister i nie może zdarzyć się sytuacja (w.g prawa) ,że apteka pozostaję bez nadzoru magistra.Pracować może i magister i technik , założyć może każdy , a kierować apteką moze tylko magister. Punktem aptecznym może kierować technik , jeśli to jest wioska i nie ma tam apteki. Punk apteczny różni się od apteki lekami które tam się sprzedaje (nie ma psychotropoów i innych).
Czyli szefem jest osoba którą założyła aptekę (tutaj może być każdy kogo stać) , pracownicy to osoby wykwalifikowane (technicy i magistrzy) natomiast kierownikiem może być tylko magister (który ma staż dłuższy niż 5 lat lub jest po podyplomówce)

zamotałem ale teraz odpowiem na Twoje pytanie. technik farmacji może założyć aptekę w mieście , ale musi zatrudnić magistra i nic na przeszkodzie nie stoi ,żeby pracował w swojej aptece
OlciaAxLbn
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:33

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: OlciaAxLbn »

Dziękuję ślicznie za odpowiedź* bo teraz już wszystko rozumiem) Jedynie jestem ciekawa jak wyglądałyby w takiej sytuacji moje zarobki , jeśli założyłabym taką aptekę załóżmy w mieściewłasnie jako technik farmacji no oczywiście rozumiem że musiałabym zatrudnic mgr farmacji(z 5 letnim stażem) i w zalezności od potrzeb, innych pracowników. czyli wiązałoby się to z zarządzaniem wszystkim tak, by móc opłacic im pensje plus inne wydatki jakies plus zarobek jestem ciekawa ile wynosi taki zarobek i jak to wszytsko jest wtedy opłacalne
Tompol

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Tompol »

jak ze wszytskim (stacją benzynową itp) musi być dobre miejsce , mała konkurencja , a kasy zarobisz jak lodu. Niektórzy ludzie , co załozyli aptekle teraz zakładają 2 i 3 , a są tez i tacy którzy musieli zamknąc interes
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości