technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Problem jest jedynie w przypadku lekarzy - w ich przypadku najpierw rezygnacja z prawa wykonywania zawodu lekarza jest potrzebna.
jak się okazuje nie jest to takie jednoznaczne

Kod: Zaznacz cały

biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/26194,apteke_moze_prowadzic_lekarz_pod_warunkiem_ze_nie_leczy_pacjentow.html
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

Nie dostają tej zgody Znasz kogoś kto dostał takową? No właśnie ]

Znam kilka przypadków starających się i nie było mowy o ominięciu zabiegu rezygnacji z PWZ, a orzeczenia negatywne były praktycznie od ręki wydawane, podobno nawet z ironicznymi uwagami ]

Ps. A ten tekst znałem, to prawda robi złudne nadzieje
oliwiaola
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:30

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: oliwiaola »

hej. ja jestem po 1 roku inżynierii srod. dziennie i chce zacząć od września studium farmacji dziennie tez w lublinie tylko zastanawiam sie czy da sie to pogodzic ?Biochemister piszesz ze Twoja znajoma daje rade . ale te zajecia z farmacji to pewnie codzienne ma?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

Czy da się pogodzić to ja Ci nie odpowiem. ] znam takich co dają, ale w jaki sposób to robią i czy jest im ciężko to nie wiem za bardzo. Zdaje się że mają codziennie zajęcia, są różne grupy chyba, może da się tak ułożyć żeby w 4 dni zmieścić zajęcia w studium? Trzeba byłoby pytać uczniów studium/wysłać maila do administracji studium, czy coś. ]
karla616
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, o 07:55

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: karla616 »

Pogodzić się da, choć nie jest to łatwe. Farmacja (nawet studium) nie może być zaoczna, więc jeśli studiuje się dziennie to często zajęcia w obu szkołach pokrywają się w czasie. Wykłady to nie problem - po prostu się odpuszcza, ale ćwiczenia to już inna bajka. Dużo zależy od prowadzących - czy pozwolą się poprzenosić np. do innych grup, albo jeśli jakieś zajęcia się zazębiają przymkną oko na notoryczne spóźnienia.
Ja obecnie jestem na 3 roku biologii i 2 studium farmaceutycznego. Dużym ułatwieniem jest to, że na studium utworzono grupę popołudniową, gdzie zajęcia zaczynają się o godzinie 16.00. Niestety wypisuje to z życiorysu cały dzień: rano uczelnia, później szybki bieg do domu na obiad, a potem kolejne zajęcia do 20.00, a czasami dłużej. Wyczerpujące zarówno fizycznie jak i psychicznie, ale sądzę, że warto
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

karla616 pisze:Farmacja (nawet studium) nie może być zaoczna
Studia nie mogą, studium może być (i są takie) w trybie zaocznym.
karla616
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, o 07:55

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: karla616 »

Przepisy się zmieniły i od ubiegłego roku studium też nie może być niestacjonarne. Wiem, bo sama byłam zainteresowana takim trybem nauki. Owszem - w niektórych szkołach zajęcia odbywają się wieczorami, plus ewentualnie w soboty, ale nadal jest to tryb dzienny (przynajmniej w teorii).
Np. na stronie zamojskiego studium farmaceutycznego znalazłam taka informację:
Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych i w soboty. W Kielcach można także wybrać naukę w grupie dziennej. UWAGA: Nie ma zajęć w systemie zaocznym (sobota-niedziela) gdyż nie zezwala na to polskie prawo oświatowe.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

Ach, takie buty. Szkoda że tylko w teorii, bo zamojska OMEGA którą podałaś w przykładzie zdaje się, prowadzi takie zajęcia i niech nie ściemniają ] Ale to prywatne studium i wiadomo o co chodzi ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Padre Morf »

karla616 pisze:Owszem - w niektórych szkołach zajęcia odbywają się wieczorami, plus ewentualnie w soboty, ale nadal jest to tryb dzienny (przynajmniej w teorii).
ano dla przykładu:
"organizacja zajęć: kształcenie prowadzone jest systemem stacjonarnym (nie zaocznym !), 3-4 dni w tygodniu: w piątki po południu, soboty, niedziele, w inne dni po uzgodnieniu z uczniami"

przy czym w te inne dni uczniowie mają WF ]
karla616
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2009, o 07:55

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: karla616 »

Czyli wszystko zostało po staremu
No ale wiadomo - każdy kombinuje jak może. A że zajęcia w trybie zaocznym/wieczorowym zawsze były bardziej oblegane na wszelkiego rodzaju studiumach, to dlaczego te miałyby się pozbawiać potencjalnych klientów.
oliwiaola
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:30

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: oliwiaola »

hmm to moze ktos mi doradzi. jestem po pierwszym roku ochrony srod. jednak ciagle zadrecza mnie mysl by isc na studium farmac. zlozylam dokumenty czekam na liste przyjetych jednak nie jestem pewna czy dac sobie spokoj ze studiami i wybrac farmacje wkoncu ma sie tylko technika ale czuje powolanie w tym zawodzie. na studia farme nie dostalam sie . jednak ciagle stawiam sobie pytanie a jesli rzucę studia i bede żałować wyboru. kurcze takie cieple kluchy ze mnie . i jednak nie chce dziennie ciągnąć ochrony i studium
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: Biochejter »

oliwiaola pisze:nie chce dziennie ciągnąć ochrony i studium
No to masz odpowiedź p

Ps. I tak po mgr z OŚ i jednocześnie techniku farm. pewnie wylądujesz w aptece (po Ochronie Środowiska pracy w zawodzie tyle co kiciuś napłakał), więc nie wiem czy jest sens się w to bawić. Chyba że koniecznie chcesz mieć skończone studia wyższe - ale to zawsze możesz coś zaocznie śmignąć jakiegoś lic./inż/mgra i papier będzie ]

[ Dodano: |25 Sie 2009|, o 08:22 ]
oliwiaola pisze:czy dac sobie spokoj ze studiami i wybrac farmacje wkoncu ma sie tylko technika ale czuje powolanie w tym zawodzie
Bez powołania nie ma czego szukać w tym zawodzie
medyczne studium
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2010, o 13:48

Re: technik farmacji po biologi? dziennie , zaocznie

Post autor: medyczne studium »

Wszystkich zainteresowanych kierunkami tj. Technik Farmaceutyczny, Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna zachecamy do odwiedzenia naszej strony internetowej a pozniej szkoly:)

Z powazaniem
Medyczne Studium Zawodowe W Czestochowie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości