Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: Gekon »

cammilka16 pisze:hej.ja tak z innej beczki troche.jest gdzieś technikum farmaceutyczne? tylko nie policealne studium bo to ja znalazłam. i czy jak skończe np. technikum handlowe to czy mnie do apteki przyjmą jak pow że do szkoły policealnej się zapisałam

Jak Cię mogą przyjąć do apteki skoro nie masz prawa do wykonywania zawodu technika farm.?
I co ma technikum handlowe do pracy w aptece oO
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: Padre Morf »

hej.ja tak z innej beczki troche.jest gdzieś technikum farmaceutyczne? tylko nie policealne studium bo to ja znalazłam.

nie ma 4 letniego technikum farmaceutycznego. Jest tylko 2 letnie studium po szkole średniej.
i czy jak skończe np. technikum handlowe to czy mnie do apteki przyjmą jak pow że do szkoły policealnej się zapisałam

na pomoc apteczną owszem - będziesz sprzątała, myła szkło, układała towar itd.
anula787
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2010, o 18:08

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: anula787 »

Ja mam pytanie troche z innej beczki: czy mając wadę wzroku jestem na starcie przekreślona i nie mam co myślec o techniku farmacji i samej farmacji?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie czemu niby
anula787
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2010, o 18:08

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: anula787 »

Bo spotkałam sie w wymaganiach psychfizycznych ze potrzebna jest ostrośc widzenia, a u mnie taka występuje tylko gdy mam okulary na nosie
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: Biochejter »

anula787 pisze:Bo spotkałam sie w wymaganiach psychfizycznych ze potrzebna jest ostrośc widzenia, a u mnie taka występuje tylko gdy mam okulary na nosie
O rany, ale masz kłopot ] Okulary na farmacji nie są niczym niezwykłym, niby czemu miałoby to sprawiać problem. masz skorygowaną ostrość okularami/soczewkami to spełniasz wymagania.
_gosc
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2010, o 23:14

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: _gosc »

Prawda jest taka, że technik farmaceutyczny, w aptece ogólnodostępnej, wykonuje te same czynności, a nawet więcej, jak magister farmacji. Na stażu technik otrzymuje minimalne wynagrodzenie, obecnie 1317 zł brutto, ponieważ właściciele aptek wychodzą z założenia, że młoda osoba po studium, nie mająca doświadczenia w zawodzie, zgodzi się na takie warunki, ponieważ nie ma innego wyjścia, a staż zrobić trzeba. Jednym słowem wyzysk człowieka przez człowieka. Na stażu technik: wprowadza faktury, metkuje towar i układa go na półki, wykonuje leki recepturowe, a przede wszystkim sprzedaje leki. Mimo, iż po roku stażu ma perfekcyjnie opanowany proces sprzedaży, nadal zarabia tyle samo, co na początku, chyba, że akurat najniższa krajowa wzrasta. Jeżeli chodzi natomiast o nieobecność magistra w aptece podczas, gdy jest ona otwarta, jest to zjawisko często spotykane. Wystarczy, że będzie jeden doświadczony technik i np. dwóch techników stażystów i apteka prosperuje. Zresztą w wielu aptekach jest tak, że są one zastawiane technikami, ponieważ jest to pracownik wszechstronny i tani. Reasumując nie warto być technikiem, chyba, że chce się zarabiać grosze za tak wyczerpującą pracę. Niestety niektórzy nie mają wyjścia.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: 270285 »

Już naprawdę nie narzekajcie na ten bezpłatny staż. Technicy przynajmniej coś dostają, a ludzie po 5 latach studiów ida na 6-miesięczny staż oficjalnie BEZPŁATNY i też jakoś to trzeba przeżyć.
Poza tym stwierdzenie, że praca w aptece jest wyczerpujaca to też duża przesada. Są zawody gdzie trzeba się napracować dużo więcej, a sprzedawanie leków czy mieszanie pistlem no to chyba nie jakieś mega meczące zajęcie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: tin »

[quote="270285"6-miesięczny staż oficjalnie BEZPŁATNY .[/quote]

Może i bezpłatny, ale nie za darmo. Staż po farmie jest przede wszystkim wliczany w studia. Przysługują w tym okresie wszystkie przywileje studenckie (zniżki, stypendia, akademik), a do tego musi być zapewniony przez uczelnię, co w przypadku technika farmacji nie ma miejsca.
_gosc
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2010, o 23:14

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: _gosc »

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że praca w aptece nie jest wyczerpująca dla technika. Wprowadzanie faktur, sprawdzanie ze specyfikacją każdego produktu leczniczego pod względem ilości opakowań, dat ważności, numerów serii jest zadaniem wyczerpującym, tym bardziej, jeżeli robi się to samemu. Później trzeba to jeszcze rozłożyć do szuflad, na półki, do magazynu, a przedtem trzeba oczywiście jeszcze sprawdzić czy danych leków nie potrzebują przypadkiem kolega czy koleżanka na swoje recepty - to też jest denerwujące, ze względu na to, że niektóre leki zostały już wydane. Oczywiście w między czasie należy obsługiwać pacjentów. Jeżeli nie zdążysz wszystkiego porozkładać to trzeba wszytko wysypać z koszy, by znaleźć dane opakowanie. Później znowu trzeba poukładać te leki w koszach, żeby później nie chować tego samego leku po kilka razy do szuflad. Nie wspomnę już o tym, że świeża dostawa musi być schowana pod spód, by nie miała miejsce sytuacja, że sprzeda się lek z dłuższą datą ważności, a za kilka miesięcy, ten ze starej dostawy się przeterminuje. Do tego dochodzą jeszcze leki recepturowe. Magister jest od sprzedawania, a nie od babrania się z jakimiś maściami. Najgorsze jest mycie po nich naczyń, tym bardziej, jeżeli z kranu leci tylko zimna woda. Czy tak powinna wyglądać praca człowieka mającego maturę i dyplom zawodowy?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: Padre Morf »

Czy tak powinna wyglądać praca człowieka mającego maturę i dyplom zawodowy?

nie wszyscy technicy mają maturę.
Magister jest od sprzedawania, a nie od babrania się z jakimiś maściami.

to akurat zależy co kto lubi
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: 270285 »

Przysługują w tym okresie wszystkie przywileje studenckie (zniżki, stypendia, akademik),
Komu przysługują, temu przysługują.Poza tym ten 1000 który dostanie technik to i tak wyjdzie wiecej jak te wszystkie przywileje.
Magister jest od sprzedawania, a nie od babrania się z jakimiś maściami
Jak tam wolałam na praktykach recepture jak stac za stołem i słuchać narzekań pacjentów
Najgorsze jest mycie po nich naczyń, tym bardziej, jeżeli z kranu leci tylko zimna woda.
To masakra!
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Technik farmacji - wszytko o zawodzie

Post autor: tin »

270285 pisze:
Przysługują w tym okresie wszystkie przywileje studenckie (zniżki, stypendia, akademik),
Komu przysługują, temu przysługują.Poza tym ten 1000 który dostanie technik to i tak wyjdzie wiecej jak te wszystkie przywileje.
Magister jest od sprzedawania, a nie od babrania się z jakimiś maściami
Jak tam wolałam na praktykach recepture jak stac za stołem i słuchać narzekań pacjentów
Najgorsze jest mycie po nich naczyń, tym bardziej, jeżeli z kranu leci tylko zimna woda.
To masakra!
Ale ten 1000 dostaje przez 2 lata a nie 6 miesięcy.
Poza tym część magistrów i tak dostaje kasę na stażu.

Co do receptury, jest dużo przyjemniejsza od stania za ladą z tym, że jest jej coraz mniej.

Od mycia naczyń większość aptek ma pomoc apteczną.
A zimnej wodzie moździerza po dziegciu, czy ichtiolu nie domyjesz, więc bez ściem, bo by wam zamknęli recepturę. Chociaż z drugiej strony już różne cuda widziałem recepturowe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość