Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: oszka »

ja sie chybe zdecyduje na technologie na agh
south
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, o 14:29

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: south »

ja również zastanawiam się nad tech. chemiczna na agh bądź politechnice krk. Aczkolwiek wydaje mi się że na agh technologia ch. jest na dwóch wydziałach, które są już ukierunkowane na ceramikę czy też paliwa, chyba że się mylę.
Jestem w kropce, ponieważ byłam jakoś przekonana do agh jednak teraz już nie wiem Zainteresowała mnie również specjalność (bądź co bądź II stopnia) na pk, a dokładniej: chemia i technologia kosmetyków, może ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: oszka »

mam znajoma na tym. konczy juz wlasciwie ale mowi ze gdyby jeszcze raz wybierala to wyborl by padl na agh.
south
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, o 14:29

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: south »

A jaką specjalność wybrała? i czy możesz coś więcej powiedzieć o tech.chem.? co udało Ci się dowiedzieć od tej znajomej:)
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: oszka »

wlasnie chemie kosmetykow
a mowila ze nauki masa, ogolnie akademiki daleko, bardzo malo sprzetu do doswiadczen (wiekszosc labolatoriow to nie bylo tak jak na agh ze dostajesz odczynniki i sie bawisz tylko facet puszczal film jak powinno to wygladac ) bo malo kasy. Dodatkowo ona trafila na nieciekawych ludzi, kazdy sępił notatek ale zeby samemu cos od siebie to ani rusz. Mówiła że w poszlaby na agh bo raz ze wiekszy prestiz, dwa ze wszystkie doswiadczenia sobie przeprowadzasz a do tego na agh jak malo gdzie jest ogromna pomoc miedzy studentami i siwetna atmosfera
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

a do tego na agh jak malo gdzie jest ogromna pomoc miedzy studentami i siwetna atmosfera
Zależy na kogo trafisz w grupie, jest tak jak wszędzie. Atmosfera samej uczelni i MS jest genialna na to nie można narzekać, ale wyścig szczurów jest również Są ludzie których gdy zapytasz o jakieś notatki powiedzą Ci, że po prostu Ci nie dadząltCi są z tych lepszych, bo przynajmniej szczerzy, a są i tacy którzy twierdzą, że nie mają ] Osobiście ja tam użyczałam moich notatek o ile takie posiadałam, bo nie na wszystkie wykłady chodziłam - wolałam się wyspać P A i miałam grupkę znajomych od których miałam informacje i którzy wytłumaczyli jak była taka potrzeba] Teraz podobno ta grupka już nie istnieje. Czy AGH lepsze? Prestiż jest, ale są zupełnie inne specjalizacje, zależy co kto chce w życiu robić ]
south
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, o 14:29

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: south »

oszka, a o jakim wydziale i specjalności myślałaś? i dziękuje za sprawozdanie:)

_olka_, rozumiem, że już jesteś po studiach, a można wiedzieć co skończyłaś i również jaka specjalność?

Z tego co zauważyłam co osoba to inne zdanie. Rozmawiałam zarówno z osobami na tech.chemicznej z AGH i PK i każdy sobie chwali więc już nie wiem, co o tym wszystkim myśleć
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

Pół roku temu skończyłam po pół roku studiowania A studiowałam na WIMiC
south, raczej nikt z PK Ci nie powie, że lepsze AGH co działa też w drugą stronę
south
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, o 14:29

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: south »

_olka_, jeśli można wiedzieć czemu zrezygnowałaś?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

Po prostu uznałam, że ten kierunek mnie nie pociąga, nie interesuje etc. Nudziły mnie moje studia więc obawiałam się, że późniejsza praca nudziłaby mnie jeszcze bardziej ]
Awatar użytkownika
Foczusia
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2010, o 01:04

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Foczusia »

Witajcie.
Forum śledzę mniej lub bardziej uważnie od dłuższego czasu. Ja ównież mam straszny dylemat zaznaczony w temacie. Złożyłam już papiery w kilku miejscach. Planowałam złożyć także na PKr na biotechnologię, ale trochę odchodzę od tej myśli, nowy kierunek na tej uczelni, nie ma się nawet kogo o cokolwiek zapytać. Ostatnio zaczęłam rozważać TCh i chyba właśnie złożę na to papiery, tylko nie mam pojęcia czy złożyć na AGH czy PKr A jeśli na AGH, to na jaki wydział. Bardzo proszę, jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat, niech coś doradzi. Ponoć dobra jest też PŚ, ale tego nie biorę raczej na poważnie pod uwagę.
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: anonim92 »

czy można znaleźć gdzieś program studiów technologii chemicznej (analityka i kontrola jakości) na AGH? proszę o link
schola
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2010, o 11:20

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: schola »

Hej przyszli/obecni studenci

Ukończyłam Politechnikę Kr na wydziale inżynierii chemicznej. Jak ktoś ma jakieś pytania odn porównania PK i AGH, pytania dotycz wykładowców, przedmiotów - piszcie [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości