Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
truffa
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2011, o 20:11

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: truffa »

Witam wszystkich.
Ostatnio przymierzam się do wyboru kierunku studiów. Zastanawiam się między innymi nad technologią chemiczną na AGH. I tu pojawia się problem, bo kierunek ten jest na dwóch wydziałach: na ceramice i paliwach. I teraz:
*Czym różnią się te kierunki?
*Ile mają wspólnego z technologią chemiczną na np. PW? *Jak bardzo są ukierunkowane na ceramikę/energetykę?
*I oczywiście: który z nich pozwoli mi na zdobycie ciekawszej, lepiej płatnej pracy?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź D
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

przede wszystkim różnią się profilem, wystarczy spojrzeć na specjalizacje bo tym kierunku na obu wydziałach. Owszem są ukierunkowane w danym profilu, na paliwach dużo więcej jest chemii organicznej, na pewno pojawiają się jakieś przedmioty kierunkowe, na ceramice z kolei przewaga chemii nieorganicznej. Warto sprawdzić i porównać plany zajęć, liczbę godzin danego przedmiotu, opisy specjalizacji.
Jeśli chodzi o ten ciekawszy i dobrze płatny zawód dla mnie te studia powiewały nudą, ale to kwestia gustu oczywiście Teraz chyba i tak bardziej skłaniałabym się ku paliwom. A czy praca będzie dobrze płatna to zależy od wielu czynników.
Awatar użytkownika
Radek92
Posty: 54
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 16:56

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Radek92 »

A jak to jest z rekrutacją ? Ile powinno starczyć do dostania się na Technologię Chemiczną na WEiP na AGH ?
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Dostać się łtwo w tym roku w pierwszej rekrutacji było 350/100 a w drugiej coś ponad 500, w każdym razie nigdy nie wychodzi więcej niż 600 na WEiP

100% z chemii to 800 pkt na agh ] a jeszcze angielski się liczy.

Jakbyś się dostał to nie życzę ci pani M. z ćwiczeń z chemii Już dowiesz się czemu :D
Chociaż po tym jak skończyłem z tymi studiami chociaż jest kogo wspominać
Awatar użytkownika
Radek92
Posty: 54
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 16:56

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Radek92 »

A jak masz pracę po studiach ?
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Hehe, nie gdyż po prostu rzuciłem studia a ich nie kończyłem. Właśnie jestem w trakcie poprawy maturki i przenoszenia się na farmację. Nie wiem jak z pracą, prawdopodobnie ktoś kto będzie szukał znajdzie. Może nie w Krakowie, ale na pewno gdzieś szukają ]

Nie sugerowałbym się zbytnio opiniami studentów, gdyż większość swoje chwali", chociaż sami często nie mają pojęcia co do możliwosci pracy.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

bimbrownik pisze: Nie sugerowałbym się zbytnio opiniami studentów, gdyż większość swoje chwali", chociaż sami często nie mają pojęcia co do możliwosci pracy.
To muszę potwierdzić, zwłaszcza jeśli chodzi o zapatrzonych w swoją uczelnię studentów AGH Owszem, uczelnia jest dobra, ale wydział wydziałowi nie równy o czym często owi studenci zapominają myśląc jestem zaj* studiuję na AGH ]
ногомас

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: ногомас »

Co do tego AGH vs PK. Znam osobę z politechniki - u nich podobno na matmie robili dużo przykładów na zajęciach i takie tam. A u mnie nie wiele, jednak okazało się, że niewiele było u mojego ćwiczeniowca, a u innego całkiem inaczej. Na tych studiach jest zależne na kogo się trafi.

Z tego co mówili studenci na wydziale ceramiki jest łatwiej, łatwiejsza matma, więcej chemii nieorganicznej. A progi nigdy nie przekroczyły chyba 600pkt
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Usagi_Tsukino »

U mnie robiliśmy sporo przykładów na ćwiczeniach Nie wiem jak na paliwach, ale na ceramice matma była do przejścia i tak zdecydowanie więcej nieorganicznej, zwłaszcza 2gi rok - tu zaczyna się jazda, o której wiem tylko z opowieści P
A progi są bardzo niskie, to też nie czarujmy się, niektórzy ludzie są tam totalnie przez przypadek i o ile jeszcze dadzą radę na pierwszym, to już na drugim roku niekoniecznie.
nona
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2011, o 19:33

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: nona »

Nie polecam WIiTCh PK a inż. chem i procesowej to już w ogóle, na 1 roku jest już ciężko a im dalej tym gorzej. tam się nie studiuje tylko tyra. Zatem trzeba to wybitnie kumać, albo mieć dużo szczęścia, albo uczyć się bez końca i zryć psychikę. Nie wiem czy te studia są tego warte bo własnego życia to się tam nie zazna. Z pracą z tego co się słyszy nie jest też tak pięknie, ale chyba żadne studia nie są gwarancją późniejszego super zatrudnienia. Na uczelnich technicznych nie jest niestety łatwo ale zakres materiału inż. chem jest duży, a podejście większości prowadzących jest takie jakie jest. Sprawiają wrażenie jakby nie wiedzieli, że dla studentów wszystko nie jest takie łatwe i oczywiste. Dogadać się z większością wykładowców nie jest rzeczą prostą. Wszędzie tylko problemy i niejasności. Tam sesja trwa wiecznie. Ludzie jadą równo na warunkach pompując niezłą kasę ale czego się nie robi żeby dalej studiować. Tyle tylko, że jak ktoś weźmie na siebie zbyt wiele to w końcu nie wyrobi i kaplica. Atmosfera tam panująca nie jest zbyt ciekawa, nie mam prawa powiedzieć, że wszyscy pomiatają studentami ale są takie osobistości, owszem są. Jeżeli chodzi o chemię to większość, która przyszła na ten kierunek z zamiłowania do tego oto przedmiotu powoli ma jej dosyć. Do wszystkiego dochodzą trudne przedmioty inżynierskie, które trzeba zrozumieć a to też najłatwiejsze nie jest. Możecie myśleć, że przesadzam, ale ja też tak myślałam jak mi mówiono na początku. Reasumując zrobicie jak chcecie, ale moje wypowiedź już znacie.
niewiadomski
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 15:51

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: niewiadomski »

A ja mam pytanie co do Tech. Chem. na AGH. otóż rok akademicki zbliża się ku końcowi, a ja nigdzie nie mogę znaleźć planu zajęć [tygodniowego] i podziału na grupy - dziekanat nie pomaga, nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Na innych uczelniach rozesłali kandydatom plany na maila. Na AGH olewają studenta, te plany pojawią się w ostatniej chwili czy też ja jestem pierdoła i nie mogę tego znaleźć /

Interesuje mnie wydział Energetyki i Paliw - gdyby ktoś był w posiadaniu takiego planu proszę linka/maila/cokolwiek.
szarobarwna
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2011, o 10:44

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: szarobarwna »

a ja mam takie pytanie, ile trzeba meic punkow +/- z R chemii zeby sie dostac na AGH / PK na technologie?
nona
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2011, o 19:33

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: nona »

Musisz sprawdzić sobie progi punktowe, co roku się zmieniają, ale raczej nie jest to bardzo wygórowana liczba.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości