Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
cenzor
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2009, o 14:22

Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: cenzor »

Technologia Chemiczna (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) na AGHu
czy
Technologia Chemiczna na Politechnice Krakowskiej?

AGH proponuje 4 specjalności:
*analityka i kontrola jakości
*ceramika i szkło
*materiały budowlane
*materiały dla ochrony i kształtowania środowiska


POLITECHNIKA podobnie 4 specjalności:
*lekka technologia organiczna
*proekologiczne technologie nieorganiczne
*technologia ropy i gazu
*technologia tworzyw sztucznych

Moi faworyci w śród specjalności to:
AGH: materiały budowlane
Politechnika: technologia tworzyw sztucznych

Po przeczytaniu opinii na tematTechnologia żywności iBiotechnologii skłaniałbym się właśnie do podjęcia studiów na kierunku Technologii Chemicznej.

Na stronie aghu wyraźnie jest zaznaczone, że specjalność wybiera się rozpoczynając studia czy tak samo jest na politechnice (domyślam się że tak, ale nie znalazłem takiej info wprost).

Która z tych uczelni jest warta uwagi?
Dzięki!
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Onaaa »

Mam kolege na technologii na AGH i koleżanke na tym samym kierunku na politechnice. Z tego co mi mówili to politechniką lepiej nie zawracaj sobie głowy.podobno dramat. Jedno jest na wykładach, a drugie na egzaminach ogólnie poniewieraja studentów. Polecałabym ci AGH
monis
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 10:14

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: monis »

Ogolnie to z autopsji nie moge sie wypowiedziec, ale moj chlopak studiuje na pk budownictwo i nie jest tak zle. Wiadomo zalezy na jakiego trafisz wykladowce, ale po pierwszym semestrze nikt u niego z grupy nie odpadl. Wiem ze Cie interesuje chemia, ale z tego co wiem to nikt tam ich nie poniewiera ale wiadomo ze wszystko zalezy od wydzialu i wykladowcow.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: foxy_ »

Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny, ale powiem kilka rzeczy, które wiem Może akurat ktoś teraz stoi przed wyborem takiego kierunku.

Polecam omijać szerokim łukiem technologię chemiczną na AGH. Jest ona na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, z którego naśmiewa się większość wykładowców i studentów tejże uczelni, a prawda jest taka - że wymagają od nich całkiem sporo. Na rok przyjmują z 200 osób, podział na grupy jest na podstawie zdania matury - Ci z maturą rozszerzoną z matmy na ponad 80% i Ci z maturą rozszerzoną z chemii na ponad 80% są w osobnych 2 grupach, a reszta dzielona alfabetycznie. Generalnie najbardziej przewalone ma ponoć grupa matematyczna, bo oni mają mniej godzin matmy i nie powtarzają materiału z liceum, a wykładowcy dają im ciężkie zadania. Profesorzy traktują studentów, co tu się oszukiwać, jak śmieci. Trzeba się ochodzić do kolesia od grafiki, żeby zaliczył jakikolwiek rysunek, oczekać na niego i kilka razy poprawić ten sam rysunek. Koleś musi widzieć, że Ci zależy, inaczej chodzisz do niego jeszcze kilka miesięcy po sesji. Matma jest ogromnie wymagająca i Ci, którzy nie uczyli jej się w liceum mają wielkie problemy, zresztą tak samo jak i Ci, którzy się jej uczyli. Generalnie łatwiej jest człowiekowi po mat-fizie niż po biol-chemie. Fizyka też ciężka, bo wszystko wyprowadzane na całkach i pochodnych. No ale to standardowo, politechnika. Na wykładach i egzaminie jest zupełnie co innego niż na ćwiczeniach, a a zdarzają się też przypadki, że na kolokwiach jest zupełnie co innego niż na ćwiczeniach. Studia są ciężkie i naprawdę trzeba robić mnóstwo pochodnych i całek od początku. Do tego dochodzą jakieś bzdurne wykłady z ceramiki czy wyjazdy technologiczne. A na każdym kroku wykładowcy powtarzają, że w Polsce po takim kierunku nie ma pracy i energocznie zachęcają do nauki niemieckiego, bo w Austrii praca jest. Atmosfera między studentami też podobno średnia, ale nie jest najgorzej. Większość ludzi stamtąd poprawia maturę i marzy, by dostać się na lekarski, stomę czy farmację. Ale niestety - żeby utrzymać się na studiach jest mnóstwo zakuwania, a i materiał z chemii niespecjalnie pokrywa się z maturalnym - nawet wykładowcy mówią, że można zapomnieć o chemii licealnej. Dlatego ludziom właściwie nie udaje się tych studiów zmienić. Chyba że wylecą po semestrze i przygotowują się do matury.

Nie wiem, jak jest na Politechnice Krakowskiej na tym kierunku, ale z tego co się orientuję (a jak widać coś tam wiem w tej materii ), technologię chemiczną najlepiej studiować w Warszawie na Politechnice Warszawskiej. Też jest mnóstwo nauki, ale wykładowcy naprawdę w porządku, a ludzie fajni. Tam właśnie idą osoby, których kierunek ten interesuje. PW ma świetną organizację, lokalizację, mnóstwie pieniędzy na sprzęt i różne studenckie imprezy. Na technologii chemicznej nie ma jakiś wysokich progów, ale idą tam też np. olimpijczycy, czy osoby które naprawdę świetnie zdały maturę i chcą to robić. W Wawie nie ma podziału na lepsze i gorsze grupy, jest za to kilka godzin dodatkowych matmy dla osób, które sobie z nią nie radzą w zakresie liceum. Do wyboru jest też mnóstwo specjalności, ciekawszych chyba niż w Krakowie.

Mam nadzieję, że pomogłam
_WYRAK_1990
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:41

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: _WYRAK_1990 »

Oczywiście, że temat aktualny. Ja na przykład nadal waham się między technologią chemiczną na AGH (wydział paliw i energii) a PK. Czy rzeczywiście PK , jeśli chodzi o chemię, jest lepsza od AGH?
Lucas
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:46

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: Lucas »

Po pierwsze Tech. chemiczna jest jeszcze na wydziale Paliw.
Po drugie nikt się z studentów TechChemicznej nie naśmiewa! Wiadomo mówi się na wydział Ceramiczny, więc co oni tam niby robią . garnki lepią? Ale to na każdym wydziale AGH można spotkać takie anegdoty.
Bez przesady z naśmiewaniem. A to,że muszą się nachodzić od ludzi związanych z grafika to norma na każdym wydziale gdzie rysunek tech. jest wymagany w pracy później.

Trzeba sprawe postawić po prostu jasno
to nie jest tech. chemiczna w rozumieniu czysto chemicznym
to wydział zajmujący się materiałami, który dodatkowo sporo uwagi poświęca chemii. A to chyba różnica, nie?

Jeśli chodzi o PK to moi znajomi odradzają, jeśli już to Inż chemiczna na PK, a technologia na AGH.
SZoPiK
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2009, o 12:43

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: SZoPiK »

W tym roku ja zaczne studiować technologię chemiczną na AGH na wydziale Energetyki i Paliw. Wybrałem AGh ponieważ wydaje mi się że na politechnice matematyka będzie cięższa. A z tego co mi wiadomo (jak już powiedział ktoś wyżej) nikt nie naśmiewa sie ze studentów ceramiki P
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: pingus18 »

cenzor pisze:POLITECHNIKA podobnie 4 specjalności:
*lekka technologia organiczna
*proekologiczne technologie nieorganiczne
*technologia ropy i gazu
*technologia tworzyw sztucznych
Małe poprawka:

Specjalności:

* analityka przemysłowa i środowiskowa
* lekka technologia organiczna
* proekologiczne technologie nieorganiczne
* technologia ropy i gazu
* technologia tworzyw sztucznych

Aktualne na rok 2009/2010
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

a ja mam takie pytanko do os studiujacych tch na pol krk:
czy specjalnosc wybiera sie juz na pierwszym roku w czasie rejestracji internetowej czy jak?bo na str uczelni dotyczacej rejestracji na studia I-ego roku podane są wyzej wymienione przez pingus18 specjalizacje,a z tego co mi wiadomo to specjalizacje robi sie na magisterce ,to nie wiem co i jak
amalgamat11
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:20

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: amalgamat11 »

specjalność wybiera się po 2 roku,można ją zmienić na magisterce.Nie polecam tej uczelni.
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

czemu jej nie polecasz?z tych samych powodów co On?
amalgamat11
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:20

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: amalgamat11 »

Nie polecam jej bo ta uczelnia jest koszmarna,co roku upatrzą sobie (wykładowcy jakiś przedmiot)i duża część osób na nim siada,generalnie chodzi o to aby brać warunki.Mało uczą,dużo wymagają,jeśli jesteś typem dziecko szczęścia"to być może jakoś się prześlizgniesz.Ja uważam że są to studia niewarte aż takiej męki.Ale jak kto woli,na tym wydziale jest również Inżynieria Chemiczna i Procesowa,a to już jest całkiem kierunek dla samobójców.Niech ludzi nie myli ta nazwa chemiczna,bo tam oprócz chemii jest 4 sem matmy,procesy cieplne ,automatyka,procesy przepływowe,2 sem maszyn i wiele innych dziwnych przedmiotów,które są nieciekawe a bardzo trudne,a ich wymiar godzin duży(laboratoria z nich ,wykłady,ćwiczenia,projekt).Pisze to na wypadek aby ktoś nie wpakował się w te studia mało o nich wiedząc bo to jest zmarnowanie życia.
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

to w takim razie musze sie modlic o to ,aby mnie przyjeli w gliwicach
wlk dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości