technologia chemiczna i drugi kierunek

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
owl_92
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014, o 23:49

technologia chemiczna i drugi kierunek

Post autor: owl_92 »

Witam

Studiuję technologię chemiczną i chciałabym dopasować do niej drugi kierunek. Macie może jakieś sensowne propozycje? Szukać czegoś związanego z chemią, czy też może wręcz przeciwnie?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: technologia chemiczna i drugi kierunek

Post autor: deVries »

Ja bym typował Inżynierię chemiczną (raczej to) albo zarządzanie i inżynierię produkcji na jakiejś ekonomicznej uczelni. Ewentualnie farmację, ale to Ci może trochę bardziej studiowanie wydłużyć.
triniti
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2013, o 12:45

Re: technologia chemiczna i drugi kierunek

Post autor: triniti »

Może to głupie pytanie, ale masz czas żeby studiować na kolejnym kierunku? Chyba, że myślisz o zaocznych.
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: technologia chemiczna i drugi kierunek

Post autor: larissa90 »

Inżynieria chemiczna to niezły pomysł bo dużo Ci się pokryje, choć z drugiej strony zawsze mnie dziwiło po co ludzie studiują dwa tak podobne do siebie kierunki, ale pewnie jest w tym jakiś sens skoro to robią.
Jeśli chodzi o inne techniczne kierunki to trudno mi sobie wyobrazić pogodzenie takiej ilości laboratoriów, których jak wiadomo nie można opuszczać, ani razu w semestrze, chyba ze sie odrobi a i o to nie zawsze jest łatwo z drugim kierunkiem na którym też są laboratoria, które nie zawsze pokrywają sie z tymi z tech chem ( a przynajmniej nie wszystkie, bo część chyba zawsze się pokryje) np. fizyka techniczna czy biotechnologia. Jeśli chodzi natomiast o pogodzenie technologi chemicznej z jakimś kierunkiem np. humanistycznym na którym jest mało zajeć i nie ma laboratoriów to mysle, ze sie da, ale trzeba mieć zdrowie.
Nie wiem na którym roku jesteś i co Cie interesuje, ale skoro już studiujesz technologię chemiczna, to myśle,ze najlepiej wiesz co sie da z nia pogodzić, a co nie. Ja uważam,ze nie byłabym w stanie z tech chem pogodzić niczego, oprócz moze inzynierii chemicznej, właśnie ze względu na ogromną ilość laborek, ale to wszystko chyba zależy od planu studiów, odległości pomiędzy miejscem odbywania jednych zajęć i drugich i wielu innych indywidualnych dla każdego czynników.
A jesli chodzi o zaoczne, to myśe, ze mozna wszystko brać, jesli ktoś ma siłę, bo tutaj nic ze sobą nie będzie kolidowało o ile pierwsze studia są dzienne.
owl_92
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014, o 23:49

Re: technologia chemiczna i drugi kierunek

Post autor: owl_92 »

triniti pisze:Może to głupie pytanie, ale masz czas żeby studiować na kolejnym kierunku? Chyba, że myślisz o zaocznych.
larissa90 pisze:Inżynieria chemiczna to niezły pomysł bo dużo Ci się pokryje, choć z drugiej strony zawsze mnie dziwiło po co ludzie studiują dwa tak podobne do siebie kierunki, ale pewnie jest w tym jakiś sens skoro to robią.
Jeśli chodzi o inne techniczne kierunki to trudno mi sobie wyobrazić pogodzenie takiej ilości laboratoriów, których jak wiadomo nie można opuszczać, ani razu w semestrze, chyba ze sie odrobi a i o to nie zawsze jest łatwo z drugim kierunkiem na którym też są laboratoria, które nie zawsze pokrywają sie z tymi z tech chem ( a przynajmniej nie wszystkie, bo część chyba zawsze się pokryje) np. fizyka techniczna czy biotechnologia. Jeśli chodzi natomiast o pogodzenie technologi chemicznej z jakimś kierunkiem np. humanistycznym na którym jest mało zajeć i nie ma laboratoriów to mysle, ze sie da, ale trzeba mieć zdrowie.
Nie wiem na którym roku jesteś i co Cie interesuje, ale skoro już studiujesz technologię chemiczna, to myśle,ze najlepiej wiesz co sie da z nia pogodzić, a co nie. Ja uważam,ze nie byłabym w stanie z tech chem pogodzić niczego, oprócz moze inzynierii chemicznej, właśnie ze względu na ogromną ilość laborek, ale to wszystko chyba zależy od planu studiów, odległości pomiędzy miejscem odbywania jednych zajęć i drugich i wielu innych indywidualnych dla każdego czynników.
A jesli chodzi o zaoczne, to myśe, ze mozna wszystko brać, jesli ktoś ma siłę, bo tutaj nic ze sobą nie będzie kolidowało o ile pierwsze studia są dzienne.
Studiowałam technologię chemiczną 2 lata, jednak zmieniam wydział (kierunek - technologia chemiczna - pozostaje ten sam) i ze względu na różnice programowe muszę raczej pozostać na 2. roku, wtedy nie będę miała tak dużo zajęć, bo swoje już zdałam na poprzednim wydziale. Mam na myśli podstawy programowe, czyli matematykę, TI, fizykę, wszelkiego rodzaju chemie (podstawy, analityczną, nieorganiczną, organiczną, termodynamikę, fizyczną), WF, język. Pozostają mi jedynie przedmioty do uzupełnienia, dlatego też chciałam spróbować w tym czasie zacząć drugi kierunek, żeby tego czasu nie zmarnować. I fakt, na inżynierii chemicznej wiele przedmiotów by mi się pokryło. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości