Test kamery okularowej 2mp

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Test kamery okularowej 2mp

Post autor: closeitup »

bardzo dziekuje za poswiecony czas, ale w ostatnim poscie przyklady rozdzielczosci sa dla mnie zupelnie nieczytelne. czy moglbym prosic o wstawianie tego samego powiekszenia i wycinka kadru a lustrzanki i testowanej kamerki? ewentualnie przeskalowanego kadru (tego samego) z lustrzanki i kamerki?

dziekuje.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Test kamery okularowej 2mp

Post autor: planapo »

Test zmierza ku koncowi. W kazdym razie odpowiedzialem sobie praktycznie na pytanie co jest ważniejsze – dobry aparat czy dobry obiektyw w mikroskopie, na którym jest tenże aparat? I czy jeśli mam dobry aparat, a słaby obiektyw to czy jestem w stanie zrobić więcej niż mając zestaw słaby aparat i dobry obiektyw?
test-kamer-porownania.jpg
Roznice w moim przypadku byly takie. Wszystko stackowane.

Jak dla mnie lepiej kupić zabawke i dobry aparat i na tym sie uczyc niż super mikroskop/obiektywy i tanią kamerę. Element rejestrujacy ma pierwszorzedne znaczenie w przypadku jakosci zdjec robionych przez mikroskop, dopiero na drugim miejscu jest jakosc obiektywu. Nie bez znaczenia jest ilosc dodatkowej optyki na drodze miedzy aparatem a obiektywem (adaptery itp) jak dla mnie - im mniej tym lepiej.

Bede wrzucac jeszcze inne zestawienia.

Z czasem zrobie jeszcze porownanie deltowskiego stackera i zerene.
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Test kamery okularowej 2mp

Post autor: BartoS81 »

Chwała Tobie Planapo za poświęcony czas. Taki test to coś, co myślę wielu początkującym bardzo pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości