Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi markami

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: winkwink »

Muszę spytać, bo nie mam czasu na szukanie (a muszę szybko podjąć decyzję), podpowiedzcie mi proszę, jak jest z obiektywami np.
Olympus SPlan
Zeiss Plan/ Planapo
Zeiss Neofluar Ph
czy potrzebują one dedykowanych okularów oraz w przypadku Neofluar Ph, czy są OK poza kontrastem fazowym, czy tylko tam dobrze się sprawdzają?
Na CFN planapo w normalnej cenie pewnie jeszcze trochę poczekam, a protestowałabym coś innego. Dzięki z góry
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: planapo »

Wszystkie, ktore wymieniasz wymagaja dedykowanej optyki dla optymalnego dla danego ukladu obrazu.

Jesli koniecznie chcesz robic upgrade to bierz CF/CFN Plany albo Plan fluory (CFN PF sa dosc rzadkie).

Obiektywy do KF nadaja sie do innych technik, ale obraz jest jednak gorszy, w starych postach sa tez jakies testy i linki do zagranicznego porownania obiektywu do BF i KF.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: winkwink »

CFN Plany już mam (no, nie wszystkie), a na planapo będę jeszcze czekać ho ho, albo dłużej.
A duża jest różnica między CF a CFN? Co do PF, to zdążyłam zauważyć, że są rzadkie, praktycznie ich nie widzę obserwując na bieżąco ebay.
Różnica w cenie jest duża między obiektywami o które pytam a planapo Nikona, więc zanim trafię te drugie, to mogłabym potestować inne, zawsze się te parę złotych znajdzie.
A Zeiss Neofluar to dobre obiektywy? (nie do KF).
I które spośród: Olympus SPlan/ Zeiss Plan- Planapo/ Zeiss Neofluar są najbardziej warte grzechu?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: planapo »

CF/CFN - subtelne roznice w NA, co za tym idzie takież same roznice w obrazie. Zauwazalne roznice w cenie.

Z doswiadczenia - bardzo lubie testy, ale patrzac przyszlosciowo lepiej: poszperac, wybrac, poczekac i kupic RAZ. Od razu docelowy set. Choc doswiadczenie z roznych eksperymentow i frajda z jego zdobywania to jest cos co moze sie nie oplaca ale warto (:

A na czy Ci zalezy? Na obiektywach do dobrych jakosciowo zdjec?

Neofluar - fajne, ale Zeissy West Germany miewaja delaminacje wiec trzeba ostroznie kupowac.

SPlany - splanowane wieksze pole widzenia, 26,5 mm. Najwieksze ze wszytkich.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: winkwink »

planapo pisze:Na obiektywach do dobrych jakosciowo zdjec?
no tak, o ile 40-ka CFN wypada dobrze, to setka mnie rozczarowała, nie wiem czy nie lepszy był jakiś stary plan Zeissa (no, może nie lepszy, ale zdumiewająco dobry w porównaniu), który kiedyś miałam (i bez dedykowanych okularów).
Dlatego dopóki nie trafię na PA Nikona, myślę nad PA Zeissa, trafiają się za małe pieniądze, zawsze można będzie sprzedać bezstratnie albo ze stratą do przeżycia
A co do okularów - do SPlanów potrzebne NFK, a do Zeissa jakie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: planapo »

Nie testowalem zbyt powaznie Zeissa, takze niech wypowie sie ktos jeszcze. Tj. kilka obiektywow mialem, ale bez dedykowanych okularw.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: planapo »

Zagraniczny tescik:

E Achromat vs CF PA 40/0,1

photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=28628

Wg mnie mogl wybrac inny obiekt
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Testy obiektywów - porównania i doświadczenia z różnymi

Post autor: homodelfinus »

Z racji wykonywanego zawodu mogę przesłać tylko zdjęcia krwi Amplival, zeiss apo 40/0.95. Zdjęcie na szybko Kamerka usb. Obraz w okularach znacznie lepszy. Ktoś kiedyś pisał, że to słabe szkło. Chyba efekt zależy od egzemplarza. Sprawdzałem kilka może nie nikon PA ale wg mnie to szkiełko jest niedoceniane. Żółtego zafarbu brak
Załączniki
2.jpg
3.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość