Toksyczne rośliny

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
ojojojojoj
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2016, o 13:29

Toksyczne rośliny

Post autor: ojojojojoj »

Witam! Od razu zaznaczam, że nie jestem biologiem, więc posiadam niewielką wiedzę o roślinach. Naszukałam się sporo w Internecie na temat toksycznych i niebezpiecznych roślin - niestety, większość to multum sprzecznych i szczerze powiedziawszy mało wiarygodnych informacji.
Stąd moje zapytanie - czy ktoś się tym może interesuje? Byłabym bardzo wdzięczna na wszelką pomoc.
Piszę książkę, gdzie jednym z wątków są trucizny pozyskiwane z roślin. Domyślam się pewnie, że większość z takich roślin można zdobyć na czarnym rynku. Czy hodowla jest nielegalna? Teoretycznie, które z nich najłatwiej byłoby zdobyć? Które z nich wywołałyby tajemniczą śmierć? (wiem, że to trochę makabryczne pytanie, ale piszę kryminał). Czy w dzisiejszych czasach każdą toksyczną substancję roślinną koroner jest w stanie wykryć? Bo przykładowo, podobno o istnieniu australijskiej pokrzywy, większość populacji nie ma nawet pojęcia.
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość