Toksyczość krwi

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Mirveka
Posty: 9
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 12:32

Toksyczość krwi

Post autor: Mirveka »

Witajcie, mam tu pytanie.
Słyszałam ostatnio, że krew (w domyśle ludzka) po strawieniu jest toksyczna, czy to prawda?
A jeśli tak, to ile trzeba byłoby jej wypić, żeby się porządnie zatruć?

Wyczytałam jedynie, że efekty rozpadu krwi są toksyczne dla rozwijającego się płodu.
Pytanie czy dla dorosłych ludzi też? Wydaje mi się też, że samoistny rozpad i trawienie dają inne w efekcie inne substancje.
Jak to jest naprawdę?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Toksyczość krwi

Post autor: malgosi35 »

Mirveka pisze:Wyczytałam jedynie, że efekty rozpadu krwi są toksyczne dla rozwijającego się płodu
to może dotyczyć konfliktu serologicznego.

Są subkultury w których pije się ludzką krew, i członkowie tych grup wykazują objawy uzależnienia (psychosomatycznego). więc pewnie nie dokońca jest ona toksyczna. Konsumujemy krew w (świńską) w kaszance.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Toksyczość krwi

Post autor: badger »

a niektóre plemiona afrykańskie piją świeżą krew (prosto z rany) z bydła.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Toksyczość krwi

Post autor: Vinci »

Wypijając krew człowiek przyjmuje toksyczną dawkę żelaza, powodującą silne biegunki.
Mirveka
Posty: 9
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 12:32

Re: Toksyczość krwi

Post autor: Mirveka »

Vinci pisze:Wypijając krew człowiek przyjmuje toksyczną dawkę żelaza, powodującą silne biegunki.
Dobrze, ile trzeba by tej krwi wypić? Kilka kropel czy pół litra?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Toksyczość krwi

Post autor: skarabae »

Za dawkę śmiertelną uważa się u dzieci dawkę 3-10 gramów żelaza elementarnego, ale niebezpieczne powikłania mogą wystąpić już przy spożyciu dawki 30-40 mg żelaza na kg masy ciała.
Ile by trzeba tego wypić, jeśli w litrze krwi np. mojej jest 900 mikrogramów-0,9 miligrama, a i tak nie wszystko zostałoby wchłonięte
Wyczytałam jedynie, że efekty rozpadu krwi są toksyczne dla rozwijającego się płodu.
Pytanie czy dla dorosłych ludzi też? Wydaje mi się też, że samoistny rozpad i trawienie dają inne w efekcie inne substancje.
Jak to jest naprawdę?
Inne, w wątrobie, śledzionie produktami metabolizmu hemu są biliwerdyna/bilirubina- ich nagromadzenie może prowadzić do rozwoju żółtaczki
Mirveka
Posty: 9
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 12:32

Re: Toksyczość krwi

Post autor: Mirveka »

Teraz rozumiem. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości