Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Matura 2013 BIOLOGIA

Post autor: Mandarynka »

Niecały tydzień wielu z nas jest uczniami klasy 3 Dlatego zakładam temat, bo tegoroczna matura niebawem już odejdzie do lamusa (no może poza tymi poprawkami w sierpniu czego nikomu nie życze). Po cichu wiem, że wiele osób już rozpoczęło przygotowania więc dzielmy się swoimi poczynaniami

Ja zamierzam do końca tygodnia skończyć pierwszy tom WSiP-u, jestem właśnie w połowie więc chyba mam na to realne szanse
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Molcia »

No w koncu adekwatny temat! Mam ambitne plany, jesli chodzi o biologie, ale nie wiem ile uda mi sie zrealizowac w wakacje. W ogole polecacie uczyc sie w wakacje? Bo tez nie wiem, czy potem w te 8 miesiecy sie ze wszystkim wyrobie.
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: anusiagd »

trochę szybko. tzn jak komuś zależy bardzo to rozumie, ale mam wrażenie, że nauka w wakacje jest mniej efektywna oczywiście jak leje deszcz to spoko,ale jak słoneczko jest to ja mam inne zajęcia

ja zaczynam od września. tzn na wakacje se biorę na nasłoneczniony leżak zeszyt w którym są najtrudniejsze rzeczy i będę se go tam czytać. bo ja mam braki z teorii a bez tego do testow nie ma co siadac

ale na razie mam pierwszy tydzien wakacji i totalny chill out.
Awatar użytkownika
Ciastek
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:58

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Ciastek »

Na waszym miejscu dałabym sobie spokój z nauką w wakacje, w końcu to czas odpoczynku. Od września wszyscy nauczyciele zaczną was zmuszać do nauki wszelkimi testami sprawdzającymi i wielkimi powtórkami.
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: nelia »

Ja, jako doświadczona uczeniem się w wakacje tegoroczna maturzystyka, odradzam
Występuje zmęczenie materiału w trakcie roku szkolnego
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: formica »

Dokładnie. Cieszcie się wakacjami póki możecie. Jeszcze się napracujecie w roku szkolnym-fajnie mieć na to siłę!
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: souljah »

Jeśli chodzi o naukę w wakacje to polecam zrobić sobie prezentację maturalną z języka polskiego. Ja sobie zostawiłem na weekend przed maturą i gdybym miał brodę to plułbym sobie w nią. Zamiast szlifować biologię, szlifowałem literaturę fantasy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ulala »

ile osó tyle teorii. róbcie jak uważacie, zgodnie z wlasnym sumieniem.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Delling »

Jeśli chodzi o samą biole to nie polecam zaczynać już teraz, ja zacząłem w połowie października(w grudniu może tydzień się uczyłem) i już na początku kwietnia same powtórki męczyłem że już mi się na wymioty zbierało jak 3 raz materiał powtarzałem :) dajcie spokój, we wrześniu najzupełniej wystarczy, cieszcie się wakacjami .
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mandarynka »

Też bym miała takie podejście gdybym była po biol-chemie. Niestety jestem na humanie i nie mam żadnej pewności, że trafie na dobrych nauczycieli w przyszłym roku. Dlatego wolę teraz nauczyć się biologii i poćwiczyć matmę (to już kompletna porażka) żeby od września mieć czas na chemię.
Awatar użytkownika
karolinas
Posty: 43
Rejestracja: 4 gru 2008, o 15:12

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: karolinas »

Uczyłam się w wakacje i nie żałuje bo w ciągu roku szkolnego musiałam się uczyć do sprawdzianów z hist. , geografii, wosu i innych niepotrzebnych rzeczy i zadawali nam masę prac domowych i wypracowań z polskiego, nadrabialiśmy zaległości w lekturach i dopiero na miesiąc przed matura dali nam trochę wolnego. Dzięki wakacyjnej nauce nie panikowałam że się nie wyrobie z materiałem. W wakacje łatwiej jest się zmotywować do nauki niż w ciągu roku szkolnego kiedy wszyscy nauczyciele grożą że nie dopuszczą do matury. Oczywiście bez przesady z nauką, warto zrobić sobie odmóżdżającą przerwę minimum 2 tyg.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Delling »

Mandarynka pisze:Też bym miała takie podejście gdybym była po biol-chemie. Niestety jestem na humanie
Ja jestem po humanie. Aha i jeśli ktoś z was uczy się z operonu to wywalcie, podrzyjcie albo najlepiej spalcie jedynkę, dobrze wam radzę .
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: dzoners »

Polecam czytać Villego w wakacje, serio! W trakcie roku szkolnego nie bardzo jest na to czas (zwłaszcza jak ktoś nie jest na biol-chemie!), a jest wszystko bardzo ciekawie opisane i są fajne obrazki d

I poczytajcie lektury! (te zdatne do czytania oczywiscie d)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości