Transplantologia- tak czy nie i dalczego?

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...

Czy podpisałeś/podpisałaś oświadczenie o woli oddania narządów?

Tak.
33
33%
Nie, ale w przyszłości chcę to zrobić.
45
45%
Nie, ale rozważam to.
15
15%
Nie
8
8%
 
Liczba głosów: 101

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Transplantologia- tak czy nie i dalczego?

Post autor: AnnaWP »

Ponieważ prawo prawem, a rodzina rodziną i mogą robić problemy, ja noszę karteluszkę adresowaną głównie do rodziny, aby uszanowali moją decyzję. Ważniejsze jest IMO przedstawienie poglądów rodzinie.

Przeszłam taką rozmowę z mamą, trochę fukała z początku, ale przekonałam ją. Powiedziałam jej w jakich sytuacjach nie chciałabym podtrzymywania funkcji życiowych i o moim nastawieniu do transplantologii - czyli niech biorą ile się da. W praktyce to ich akceptacja przyspieszy sprawę, ale formalnie jest zbędna.
mazurczanka
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2012, o 09:16

Re: Transplantologia- tak czy nie i dalczego?

Post autor: mazurczanka »

chciałabym właśnie podpisać papiery, że po mojej śmierci oddaje narządu na przeszczep czy nawet na rzecz nauki (do akademii medycznej, niech mnie kroją) wie ktoś jak i gdzie można taki kwitek uzyskać? co trzeba podpisać?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Transplantologia- tak czy nie i dalczego?

Post autor: AnnaWP »

To chyba załatwia się z konkretną akademią medyczną. Przedzwoń do najbliższej lub wybranej i zapytaj o to, z tego co wiem podpisuje się formę umowy.
Paviss
Posty: 17
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Transplantologia- tak czy nie i dalczego?

Post autor: Paviss »

Też jestem za. Jeśli będzie taka możliwość, to chciałabym, żeby moje narządy były oddane komuś, kto będzie je potrzebował.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości