Trawienie U przeżuwaczy? POMOCY!!!

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
swierzak90
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 09:12

Trawienie U przeżuwaczy? POMOCY!!!

Post autor: swierzak90 »

Witam
Jako że na kampanie wrześniową trafiła mi się anatomia, mam do was ogromną prośbę. Wiem że temat był bo go czytałem, ale potrzebowałbym Łopatologicznego wyjaśnienia najlepiej na podstawie jakiejś książki owego zagadnienia:
trawienie białek cukrów i tłuszczy u przeżuwaczy, co oddziałuje na pokarm jakie bakterie i gdzie to wszystko sie odbywa.
Prośba jest dlatego że mój wykładowca to naprawdę dziwny człowiek i nie mogę się pomylić, po minucie rozmowy z nim odechciewa się nauki uwierzcie i proszę pomóżcie

PS: jak pomyliłem dział to przepraszam
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Trawienie U przeżuwaczy? POMOCY!!!

Post autor: Devih »

Trawienie pokarmu u przeżuwaczy zachodzi w żołądku zwanym żwaczem. Odpowiadają za to bakterie beztlenowe - Bacteroides. Jak dobrze pamiętam z lekcji są to pałeczki. Dalej niestety nie umiem ci tego wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Trawienie U przeżuwaczy? POMOCY!!!

Post autor: Stalowy »

Devih, odgrzany suchar, kolega Swierzak albo powtarza rok albo jest już na następnym
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Trawienie U przeżuwaczy? POMOCY!!!

Post autor: Devih »

No racja, nie zerknąłem na datę posta /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości