Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 gru 2016, o 18:15 

Więc zainteresowała mnie tutejsza wypowiedź:
jak-skutecznie-uczyc-sie-biologii-i-chemii-vt72643.htm#p891361

Czy jeśli się nauczę się tylko z vademecum ewy pyłki-gutowskiej to mam realne szanse dostać 90% na maturze rozszerzonej z biologii? Wiadomo trzeba jeszcze przerobić arkusze maturalne żeby wbić się w klucz, ale jeśli chodzi o samą naukę teorii od czego chce zacząć. Nie ukrywam wole się nauczyć 400 stron z vademecum niż 1200 stron z podreczników Operonu jeśli miało to dać ten sam efekt :D

PostNapisane: 3 gru 2016, o 17:50 

Myślę, że powinieneś wydrukować podstawę programową ze strony MEN-u.

W vademecum będzie większość rzeczy z podstawy, jeśli czegoś nie będzie to obowiązkowo doczytać.

Następnie arkusze.

Na ile zdasz ciężko powiedzieć, bo kubek z fusami zaniosłem do kuchni -jestem lejzi-pozdrawiam.

PostNapisane: 8 gru 2016, o 12:45 

japecznikow napisał(a):
Czy jeśli się nauczę się tylko z vademecum ewy pyłki-gutowskiej to mam realne szanse dostać 90% na maturze rozszerzonej z biologii? Wiadomo trzeba jeszcze przerobić arkusze maturalne żeby wbić się w klucz, ale jeśli chodzi o samą naukę teorii od czego chce zacząć. Nie ukrywam wole się nauczyć 400 stron z vademecum niż 1200 stron z podreczników Operonu jeśli miało to dać ten sam efekt :D

Cześć :) Ja uważam że sama Pyłka-Gutowska nie wystarczy ona jest ok do powtórek ale bazą powinny być moim zdaniem podręczniki. Duża część materiału w tej książce jest okrojona i wydaje mi się że pod maturę nie wystarczy. Ja przy rozwiązywaniu zadań często muszę posiłkować się Operonem.Co nie znaczy że wkuwam go całego oczywiście ;) Pozdrawiam

PostNapisane: 11 kwi 2017, o 04:16 

Słyszałam, że roślin można uczyć się tylko z tego. Czy są jeszcze jakieś działy, tematy, zagadnienia, z których można ograniczyć się tylko do tej książki?

[ Post via iPad ] Obrazek

PostNapisane: 26 kwi 2017, o 17:08 

Vademecum Gutowskiej jest świetne, zwłaszcza do powtórek, ale moim zdaniem jednak niewystarczające, by bazować tylko na nim, warto czytać chociażby też podręczniki no i przede wszystkim jak już wspomniano przerabiać zadania :)