[Link] Tylko ewa pyłka gutowska

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

[Link] Tylko ewa pyłka gutowska

Post autor: japecznikow »

Więc zainteresowała mnie tutejsza wypowiedź:
jak-skutecznie-uczyc-sie-biologii-i-che ... tm#p891361

Czy jeśli się nauczę się tylko z vademecum ewy pyłki-gutowskiej to mam realne szanse dostać 90% na maturze rozszerzonej z biologii? Wiadomo trzeba jeszcze przerobić arkusze maturalne żeby wbić się w klucz, ale jeśli chodzi o samą naukę teorii od czego chce zacząć. Nie ukrywam wole się nauczyć 400 stron z vademecum niż 1200 stron z podreczników Operonu jeśli miało to dać ten sam efekt
vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: Tylko ewa pyłka gutowska

Post autor: vesaha »

Myślę, że powinieneś wydrukować podstawę programową ze strony MEN-u.

W vademecum będzie większość rzeczy z podstawy, jeśli czegoś nie będzie to obowiązkowo doczytać.

Następnie arkusze.

Na ile zdasz ciężko powiedzieć, bo kubek z fusami zaniosłem do kuchni -jestem lejzi-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Tylko ewa pyłka gutowska

Post autor: olunia16 »

japecznikow pisze:Czy jeśli się nauczę się tylko z vademecum ewy pyłki-gutowskiej to mam realne szanse dostać 90% na maturze rozszerzonej z biologii? Wiadomo trzeba jeszcze przerobić arkusze maturalne żeby wbić się w klucz, ale jeśli chodzi o samą naukę teorii od czego chce zacząć. Nie ukrywam wole się nauczyć 400 stron z vademecum niż 1200 stron z podreczników Operonu jeśli miało to dać ten sam efekt

Cześć Ja uważam że sama Pyłka-Gutowska nie wystarczy ona jest ok do powtórek ale bazą powinny być moim zdaniem podręczniki. Duża część materiału w tej książce jest okrojona i wydaje mi się że pod maturę nie wystarczy. Ja przy rozwiązywaniu zadań często muszę posiłkować się Operonem.Co nie znaczy że wkuwam go całego oczywiście Pozdrawiam
maj-majka
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2017, o 22:33

Re: Tylko ewa pyłka gutowska

Post autor: maj-majka »

Słyszałam, że roślin można uczyć się tylko z tego. Czy są jeszcze jakieś działy, tematy, zagadnienia, z których można ograniczyć się tylko do tej książki?

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Tylko ewa pyłka gutowska

Post autor: Galloper »

Vademecum Gutowskiej jest świetne, zwłaszcza do powtórek, ale moim zdaniem jednak niewystarczające, by bazować tylko na nim, warto czytać chociażby też podręczniki no i przede wszystkim jak już wspomniano przerabiać zadania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości