Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: halidor »

Najważniejsze w wyborze uczelni są:
1, odległość od domu
2, pro-studenckość uczelni

wg mnie im wyższy próg , tym więcej osób zdolnych, pracowitych, motywujących się wzajemnie a to w konsekwencji podnosi poziom uczelni.
Z tym wiąże się też wynik LEP-u. W czołówce są te uczelnie, gdzie jest najwyższy próg.
Co do SUM-u to uważam , że jest to uczelnia w ścisłej czołówce, ze względu na ogromne tradycje, zaplecze i doświadczenie w nauczaniu.
Obok CMUJ, WUM-u jest to 3 uczelnia , na której warto studiować. Ogromna ilość klinik i świetne zaplecze to dodatkowe atuty.
Niski próg wynika przede wszystkim z ilości miejsc500 osób przyjmują rocznie.
Nie warto słuchać plotek o mordorze. To już powoli staje się nudne.
Uczelnia jest wymagająca ale to chyba dobrze? tak na przyszłość.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Giardia Lamblia »

halidor pisze:Z tym wiąże się też wynik LEP-u. W czołówce są te uczelnie, gdzie jest najwyższy próg.
Czy Ty zawsze musisz pisać bzdury zanim sprawdzisz ich poprawność?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: lith »

[at]_Samira_
Oczywiście, że jest spoko, ale to nie zmienia faktu, że o wolne wakacje na 1 r. wcale może nie być tak łatwo. Zależy jak tam egzamin JMJM wymyśli.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: _Samira_ »

lith, wiem. I wolałabym nie sprawdzać osobiście . Liczby mówią same za siebie. Jak usłyszałam o wynikach wczorajszego praktyka z anaty na UJcie to spadłam z krzesła - niezaliczonych można policzyć na palcach. To tak się da? o.O
Ale jeśli chodzi o podejście do studenta byłam pozytywnie zaskoczona. Jest tak. miło
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: randomlogin »

_Samira_ pisze:Jak usłyszałam o wynikach wczorajszego praktyka z anaty na UJcie to spadłam z krzesła - niezaliczonych można policzyć na palcach. To tak się da? o.O
To jest wina tej jednosemestralnej anatomii, na ktora wszyscy psioczyli, ze bedzie nie do ogarniecia. Zalatwcie taka u siebie, to tez bedzie latwiej.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: _Samira_ »

Mnie się ten system podoba, ale chyba zostałabym zrzucona z dachu CBMu, gdybym coś takiego zaproponowała
gercio

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: gercio »

W ogóle mam wrażenie, że te lata po reformie owszem mają ciężej, więcej zajęć, więcej ciężkich egzaminów w jednej sesji, ale jak patrze po swojej uczelni, to większość zakładów znacznie obniża wymagania wobec nich. Na zasadzie jesteście tacy biedni i skrzywdzeni, nie będziemy Wam utrudniać". Nie wiem czy to taki dobre.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Piotreklek »

gercio pisze:W ogóle mam wrażenie, że te lata po reformie owszem mają ciężej, więcej zajęć, więcej ciężkich egzaminów w jednej sesji, ale jak patrze po swojej uczelni, to większość zakładów znacznie obniża wymagania wobec nich. Na zasadzie jesteście tacy biedni i skrzywdzeni, nie będziemy Wam utrudniać". Nie wiem czy to taki dobre.
trochę rzeczywiście tak jest u nas histo poszła mocno na rękę jeśli chodzi o wejściówki, z biolmol nie mieliśmy parazytów. Ale to mnie cieszy akurat
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: ryniofit8000 »

halidor pisze: wg mnie im wyższy próg , tym więcej osób zdolnych, pracowitych, motywujących się wzajemnie a to w konsekwencji podnosi poziom uczelni.
Myślę, że na każdym lekarskim będą zdolni i pracowici ludzie. Z tym że z tego co wiem to np. w Warszawce jest najwięcej snobów i chamstwa wśród studentów medycyny. Wiem to nie z jakiegoś forum tylko mam kuzynkę, która tam studiuje. Moja siostra rodzona studiuje w Zabrzu i z tego co mówi to ludzie tam są fajniejsi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Zwłaszcza, jeśli różnice między uczelniami w progach różnią się o 1-2 punkty procentowe. No, może poza tymi, co biorą np. podstawową matmę, bo tam progi są szalone.
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: ryniofit8000 »

A różnice w wynikach LEPu też nie są jakieś wielkie. Często na przykład jest 1% między dwoma.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Smile_Forever »

I z tego, co widziałam, co roku te same uczelnie zajmują różne miejsca, jeśli chodzi o wynik egzaminu (LEPu lub LDEPu) A ludzi można wszędzie spotkać sympatycznych, zresztą sama mam znajomych studiujących niemalże na wszystkich uczelniach
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: ryniofit8000 »

Jednak zauważyłem, że na ogół na końcu jest Białystok. Mimo to zdawalność i tak jest tam wysoka. Najniższą mają zawsze uczelnie zagraniczne. W Białymstoku z tego co widziałem zdawalność jest na ogół koło 85%. Ja nie mam zamiaru kierować się wynikami LEPu podczas wybierania uczelni (jeżeli w ogóle gdzieś się dostanę ).

Glikoproteina, 666 postów o.O
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości