Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
watch
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, o 16:10

Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: watch »

Hej, jestem świeżo po ukonczeniu liceum o profilu biol-chem-mat i jak 99% absolwentów tego profilu chciałbym pójść na studia medyczne. Moje wyniki z matur ( takich sie spodziewam po dogłębnych i kilkukrotnych analizach arkuszy i konsultacjami z nauczycielem) to około 80% biologia około 90% chemia i niestety moja tragiczna matma rozszerzona na około 60% i podstawa na 100%. Mam pytanie, czy jest sens wogóle wydawać pieniądze na rekrutacje z takimi wynikami? Oczytałem sie dużo na temat rekrutacji na studia lekarskie i nie wiem co mam sądzić bo opinie są różne. Myślałem również o tym aby pójść 1 rok na jakieś studia i ewentualnie za rok poprawić, tylko tu sie pojawia ten problem, że moje błędy na maturze nie wynikały z niewiedzy a raczej ze stresu i presji czasu i wątpie aby za rok było inaczej.

Czy jakbym już sie rejestrował na stronie uczelni, to lepiej wybrac te dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?
luky278
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2011, o 11:33

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: luky278 »

jeżeli masz tyle z bio+chem to przecież jesteś w Katowicach Kielcach i Rzeszowie ^^
watch
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, o 16:10

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: watch »

Serio? W internetach piszą że 90% minimum ze wszystkiego No ale dziękuje za informacje
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: EwKa1202 »

Spokojnie się dostaniesz z takimi wynikami, nawet nie masz się czym martwic. Tez bym chciała miec takie wyniki

Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: Stworek »

Bardzo ładne wyniki! Składaj na PUM, Bydgoszcz.

luky278
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2011, o 11:33

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: luky278 »

w internetach co roku piszą że mają po 90 a potem przychodzi 30 czerwca i mała niespodzianka
watch
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, o 16:10

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: watch »

Okej dzieki wam wszystkim!
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: Mr_Sandman »

Z takimi wynikami praktycznie wszędzie da się dostać. Powodzenia!
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: persil1991 »

Warto zajrzeć do tego tematu - progi na kierunek lekarski na wszystkie uczelnie w ostatnich latach Wniosek? Aby się dostać - jak napisali poprzednicy - wcale nie trzeba mieć po 90%.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Uczelnie dwuprzedmiotowe czy trzyprzedmiotowe?

Post autor: Piotrr »

przecież kolega nie ma takich wyników, więc czym się jarać. nie ty jeden dogłębnie kilka razy sprawdzałeś swoje odpowiedzi w internecie i konsultowałeś z nauczycielami, trust me i nie jeden abiturient nie daleko dojechał z powodu innych oczekiwań niż rzeczywistość się okazywała. A no i internety czasami kłamią. Warto poszukać sprawdzonych źródeł o progach, a nie przypadkowe fora wp.pl gdzie gimbaza twierdzi, że bez 90% ze wszystkiego nie da rady
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości