Ukąszenia na ciele niewiadomego pochodzenia

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
ana4
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2016, o 05:44

Ukąszenia na ciele niewiadomego pochodzenia

Post autor: ana4 »

Witam
Mam spory problem coś mnie gryzie, a tego nie widać. Najczęściej ukąszenia widzę nad ranem wtedy tylko na udach. Zdarzają się sporadyczne w dzień na ręku wyskakują wtedy bąble takie jak po komarze. Ukąszenia mam tylko ja choć raz zauważyłam 2 czerwone punkciki u malutkiego synka, ale ciężko stwierdzić czy to to samo co u mnie. Ukąszenia swędzą krótko może z 15 min jak ich się nie drapie i w ciągu doby znikają. Stan taki trwa już kilkanaście tygodni piorę wszystko w wysokich temperaturach, odkurzam codziennie, paruję w mieszkaniu wszystko kilka razy w tygodniu, pryskałam środkiem na owady mieszkanie, ustawiałam płytki z substancją owadobójczą rezultat jest taki że może ze 3 dni spokoju i znowu to samo. Raz znalazłam w łóżku jakiegoś martwego robaczka kilka tygodni temu (w załączniku), ale pozatym nic. Mąż ma wrażenie że po nim coś chodzi, ale nic nie widać i on nie ma ukąszeń.
Załączniki
znalezione na łóżku kilka tygodni temu
znalezione na łóżku kilka tygodni temu
znalezione na łóżku kilka tygodni temu
znalezione na łóżku kilka tygodni temu
ugryzienia w dzień w spodniach
ugryzienia w dzień w spodniach
ugryzienia po nocy
ugryzienia po nocy
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Ukąszenia na ciele niewiadomego pochodzenia

Post autor: Boguslaw »

Tego czegoś ze zdjęcia nie rozpoznaję.
Jednak takie objawy wywołują też roztocze.
Porządny odkurzacz na łóżko.
Awatar użytkownika
elgin1
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2015, o 21:40

Re: Ukąszenia na ciele niewiadomego pochodzenia

Post autor: elgin1 »

Może to pluskwy ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości