UMP Farmacja 2014 Poznań

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Aga555
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2014, o 12:48

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: Aga555 »

tak sprawdzam na stronce i okazuje się,że będe miała 80m od mieszkania do ul.Grunwaldzkiej. Podobno tam najwięcej wykładów. Niezle
chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: chryzolaminaryna »

No ja mam pół godziny tramwajem.

Aga555
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2014, o 12:48

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: Aga555 »

A będziesz w akademiku czy wynajmujesz pokój?
chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: chryzolaminaryna »

Akademik, ale prywatny. Czyli w sumie jak mieszkanie.

AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

chryzolaminaryna pisze:Akademik, ale prywatny. Czyli w sumie jak mieszkanie.

a w którym to akademiku takie luksusy są?
chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: chryzolaminaryna »

Na Ząbkowickiej. Wszędzie stamtąd daleko, ale za własną łazienkę przeżyję nawet półgodzinne dojazdy.

chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: chryzolaminaryna »

Zresztą, zawsze można się z takiego wygwizdowa wynieść. Jeżeli znajdę coś, co będzie mi bardziej odpowiadało, to się po prostu przeprowadzę. Przy szukaniu mieszkania 300km to jednak spore utrudnienie.

czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: czarnamamba »

Witam wszystkich przyszłych farmaceutów

Jako że i ja wkrótce dołączę do zacnego grona studentów tego kierunku, to stanęło przede mną poważne zadanie - znalezienie lokum, w którym mogłabym spokojnie sobie egzystować. Po rozważeniu wszystkich opcji mój wybór padł na miejsce w domu studenckim (głównie ze względów finansowych). Oczywiście tuż po dostarczeniu dokumentów do szanownego Biura Rekrutacyjnego Wydziału Farmaceutycznego zaczęłam szukać wniosku na stronie uczelni. Moim oczom ukazała się jedynie następująca informacja: "Studenci, którzy starają się o miejsce w jednym z domów studenckich UM, proszeni są o zalogowanie się w systemie rekrutacyjnym, wypełnienie wniosku on-line i dostarczenie wydrukowanej wersji do Działu Spraw Studenckich przy ulicy Fredry 10 w terminie do 22 sierpnia 2014. (a także nieaktualny wniosek z zeszłego roku). Niestety w systemie rekrutacyjnym nie widzę żadnego wniosku, a do wisusa nie mam dostępu. Muszę przyznać, że pogubiłam się już w tym.

Moi drodzy, czy ktoś z was stara się o miejsce w domu studenckim i wypełnił już ten wniosek on-line? Gdzie mogę go znaleźć, czy ktoś mógłby mnie nakierować? Z góry serdecznie dziękuję!
Anika01
Posty: 72
Rejestracja: 16 lip 2014, o 15:25

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: Anika01 »

Czarnamamba, ja mam zamiar starać się o zakwaterowanie w DS, niestety mam ten sam problem co ty, dlatego chyba trzeba po prostu zadzwonić do tego działu stypendialno-bytowego czy jak to się tam zwie i dopytać dokładnie. jak byłam w biurze rekrutacyjnym składać papiery pani powiedziała mi, że o miejsce w domu studenckim mogę się dopiero starać jak dostanę list o przyjęciu. ) do którego akademika chciałabyś sie dostać?

A Poznań wybrałam. hmmm, w sumie to sama nie wiem czemu. Praktycznie nie mam tam znajomych, do domu też niezbyt blisko, w mieście pierwszy raz byłam jak składałam papiery, więc chyba jakaś magiczna siła mnie tam ciągnie
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: czarnamamba »

Tak właśnie myślałam, bo wraz z listem dostajesz dostęp do wisus-a. Jak myślisz, kiedy się można spodziewać listu, po 8. sierpnia?

Właśnie nie mam pojęcia, bo nie mam rozeznania co do akademików. Chciałam się zapytać starszych i bardziej doswiadczonych kolegów.
Słyszałam też, że większość pierwszorocznych ląduje w Wawrzynku - ciężko mi zweryfikować, ile w tym prawdy

Ja wybrałam Poznań ze względu na mojego chłopaka, który również studiuje tam farmację. Poza tym mieszkam w Lubuskiem i do Poznania mam najbliżej. A samo miasto jest piękne i oblegane przez studentów.
[D]
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2014, o 15:01

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: [D] »

chryzolaminaryna pisze:Na Ząbkowickiej. Wszędzie stamtąd daleko, ale za własną łazienkę przeżyję nawet półgodzinne dojazdy.

ja mysle, ze to jest dobra lokalizacja jedziesz mniej niz 15 minut tramwajem na wydzial na grunwaldzkiej + dojscie (ja tez bede sie dosiadala przy stadionie do tego tramwaju ), nocny tez tam dojezdza
Anika01
Posty: 72
Rejestracja: 16 lip 2014, o 15:25

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: Anika01 »

czarnamamba pisze:Tak właśnie myślałam, bo wraz z listem dostajesz dostęp do wisus-a. Jak myślisz, kiedy się można spodziewać listu, po 8. sierpnia?

Właśnie nie mam pojęcia, bo nie mam rozeznania co do akademików. Chciałam się zapytać starszych i bardziej doswiadczonych kolegów.
Słyszałam też, że większość pierwszorocznych ląduje w Wawrzynku - ciężko mi zweryfikować, ile w tym prawdy

Ja wybrałam Poznań ze względu na mojego chłopaka, który również studiuje tam farmację. Poza tym mieszkam w Lubuskiem i do Poznania mam najbliżej. A samo miasto jest piękne i oblegane przez studentów.
listy mają być wysyłane 8 sierpnia, więc sądzę, że tak do 12 sierpnia powinnyśmy go otrzymać w sumie to mogę chyba wylądować w tym Wawrzynku - właśnie o miejsce w tym akademiku zamierzam złożyć wniosek jedynie mam nadzieje, że będę miała jakąś ogarniętą współlokatorkę jak się Twojemu chłopakowi podoba farmacja w Poznaniu?
chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: UMP Farmacja 2014 Poznań

Post autor: chryzolaminaryna »

[D] pisze: ja mysle, ze to jest dobra lokalizacja jedziesz mniej niz 15 minut tramwajem na wydzial na grunwaldzkiej + dojscie (ja tez bede sie dosiadala przy stadionie do tego tramwaju ), nocny tez tam dojezdza
To do zobaczenia w tramwaju! Wiem, że nie jest tragicznie, ale martwię się wlaśnie o to dojście zimą, bo na mrozie po prostu umieram.



Chociaż może ja jestem przyzwyczajona do nadmorskiej zimy, gdzie wiatr naprawdę potrafi urwać głowę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości