Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

0 to nie jest przypadkiem niezdana matura? chyba niedziwne, że kogoś bez matury nie wzięli.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

0 to jest matura, ktora po podstawieniu do wzrou daje 0. Bez numeru swiadectrwa nie bylby na liscie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

tak masz rację teraz przyjrzałam się ich zasadom biorą tylko rozszerzone przedmioty. ale mój brak przekonania w tej sprawie zaznaczyłam już w pierwszym poście.
czyli przykład z uj był nietrafiony
To może inny przykład. Na mojej uczelni na kilku kierunkach był drugi nabór. na pewno na biologii, zootechnice, rolnictwie, technice rolnej i leśnej, nie wiem jak z ochroną środowiska. na wymienione kierunki brali pod uwagę zarówno poziom podstawowy jak i rozszerzony. Więc tu by się dostał. wybacz ale nie nazwałabym swojej uczelniWyzsza Szkola Sadzenia Ziemniakow"
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

A sprawdzilas prog ostateczny? Ba jakos nie wierze, zeby zszedl ponizej poziomu rozszerzonego. Drugi nabor nie wynika przewaznie z braku chetnych, czylichodzcie do nas, wezmiemy kazdego glaba tylko z niezdecydowania smarkaczy.
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

Korczaszko pisze:tylko braki z rozszerzenia mogą, a nie muszą być przykre
hmm moja odpowiedź chyba jest sensowna? nie pytałeś o to czy by Cię przyjęli? w tym roku na UJ tak, a to chyba uczelnia uważana za lepszą niż UŁ. chyba odpowiedź na pytanie dostałeś? tak wiem pytałeś o ochronę środowiska, ja chciałam dać tylko przykład.
Na bardzo wielu kierunkach biorą wszystkich chętnych i robią drugi nabór, więc to co powiedział Savok, że nigdzie Cię nie zechcą jest nieprawdą.

poza tym wiele osób uważa że rozszerzenie jest tak na prawdę łatwiejsze dużo można wykombinować, a podstawa to już sucha wiedza bez kombinatoryki
Jasne, że jest sensowna :] Nie pytałem o to :] WoW myślałem, że z podstawą będzie tragedia po maturze, lecz widzę, że jest jakaś szansa Odpowiedz na pytanie dostałem. B.Dobry przykład dziękuje :] Możliwe, że jest łatwiejsza, ale jednak podstawy zdaję, może to mój błąd, ale od gimnazjum chorowałem nawet cały semestr (czyt .6 miesięcy) i przez to mam zaległośći dlatego zdaję na podstawię wszystko. Wielkie dzięki za wypowiedź :]
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

sprawdzałam, ale było to dość dawno, więc w tym momencie nie podam Ci tego progu
skoro w warunkach rekrutacji jest napisane, że mnożnik na podst poziom to x0,7 a na rozszerzony to x1, a jedynie na weterynarię wymagają rozszerzeń to znaczy, że na pozostałe kierunki z podstawą można się dostać

wracając do UŁ i ochrony środowiska, zb0j, nie dostaniesz się tam z takim przedmiotami. nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zobaczyć warunki rekrutacji Suma punktów uzyskanych na egzaminie maturalnym z dwóch przedmiotów wybranych spośród: biologia, geografia (PP x 1+PR x 2), chemia, fizyka z astronomią, matematyka (PP x 1, PR x 1,5) z samą biologią nie ma więc szans. najpierw proponuję poczytać informatory.na stronie UŁ wciąż są listy przyjętych, więc możesz sobie sprawdzić próg

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 23:19 ]
zb0j, ale nie wiem czy zauważyłeś, że jednak co do tej biologii, niestety dla Ciebie, pomyliłam się
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

Korczaszko pisze:warunkach rekrutacji jest napisane, że mnożnik na podst poziom to x0,7 a na rozszerzony to x1
Och, alez oczywiscie ze mozna. Majac 100% z podstawki dostaniesz 70 punkotw na 170 mozliwych, czyli 40%. Badzmy realistami, niech zboj napisze mature na 75%, otrzyma wtedy 52,5 punkta, czyli 30% maksymalnego wyniku.

Naprawde wierzysz, ze sie dostanie z takim wynikiem?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

zajrzałam jeszcze na stronę SGGW, tu znów nie podają, że koniecznie wymagają przedmiotów rozszerzonych wniosek podstawowy też może być. inaczej nie podawaliby przelicznika. podst x0,7 roz x1, próg z tego roku to 107,02, tylko że mam problem przy OŚ jest dodatkowa inf
kierunku ochrona środowiska - uwzględnia się przelicznik 0,7 dla wyniku z egzaminu z języka nowożytnego i wyniki się sumuje
, czyli jeśli zdaje się podst, to załóżmy 100%(raczej nie osiągalne ) z bio daje 70pkt, a 100% z języka daje 0,7x0,7x100=49. Więc z podstawowymi może być bardzo ciężko się dostać. chyba, że źle zrozumiałam regulamin.
Przejrzyj regulaminy interesujących Cię uczelni i zobacz progi z tego roku i później zastanów się czy osiągnięcie takiego wyniku byłoby możliwe

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 23:35 ]
spełnia warunki rekrutacji? spełnia. na wymienione przeze mnie kierunki na UP we Wrocławiu w tym roku by się dostał

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 23:38 ]
Savok pisze:Korczaszko napisał/a:
warunkach rekrutacji jest napisane, że mnożnik na podst poziom to x0,7 a na rozszerzony to x1
Och, alez oczywiscie ze mozna. Majac 100% z podstawki dostaniesz 70 punkotw na 170 mozliwych, czyli 40%. Badzmy realistami, niech zboj napisze mature na 75%, otrzyma wtedy 52,5 punkta, czyli 30% maksymalnego wyniku.
a teraz wyjasnij mi jak to policzyles bo coś jest nie tak. już nie ma czasów kiedy to podstawę i rozszerzenie sumują. dlatego majac 100% miał 70pkt na 100 możliwych. czyli przy 75% miałby 52,5/100
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

Chyba nie probojesz mi wmowic, ze jesli pod uwage jest brana matura rozszerzona i podstawowa, a ktos nie zdawal rozszerzonej, to sie to poprostu pomija. Tym sposobem zdajac tylko podstawke (ktora wymaga conajwyzej umiejtnosci czytania) moznaby miec wiecej punktow niz z matury rozszerzonej, co jest delikatnie mowiac smieszne.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

hmmm tak właśnie to Ci mówię. pojedyncze uczelnie nadal sumują te dwa poziomy (przykład który znam to UP w Lublinie) przeliczając rozszerzenie na podstawę cudowną tabelką Giertycha. W tamtym roku tabelka oficjalnie została wycofana, więc większość uczelni z niej zrezygnowało. Dlatego też są różne przeliczniki dla matur pisanych w innym roku.Nowe matury sprzed 2008 mają najczęściej przelicznik roz x0,6 podst x0,4 (i tu sumujemy, więc podst dużo traci) a od 2008 roku jest właśnie tak jak podałam wyżej
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

To sie nie dziwie, ze polskie szkolnictwo schodzi na psy.
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

Korczaszko o UŁ mogę zapomnieć skoro jest taka duża różnica pomiędzy rozszerzeniem i podstawą, ale w SSGW przelicznik niewiele się różni tylko 0.3, więc dobrze napisana podstawa powinna dawać gwarancę dostania się tam. Do matury jest podany np wynik, albo próg punktowy 105, piszą, że pod uwagę biorą biologię pp 0.7 i pr 1.0 . Innych przedmiotów nie biorą pod uwagę ? Np. kierunek na którym liczył by się J.Angielski ?
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

Świetnie . na ochronę środowiska będzie liczył się język nowożytny czyli angielski. Może pomyśleć nad zdawaniem matury z rozszerzonego angielskiego co dawałoby mi gwarancję dostania się na ten kierunek ?

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 14:12 ]
Heh . Pisałaś, że kiedyś prób punktowy wynosił 105 pktów a ja sobie liczyłem tylko angielski pisemny oraz biologię. A zapomniałem o angielskim USTNYM :] heh to nie widzę problem z osiągniecięm tego progu punktowego :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości