UR Kraków

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
Nina
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2008, o 17:21

UR Kraków

Post autor: Nina »

Witajcie drodzy studenci zootechniki! Pewnie się teraz uczycie do sesji
mam do was kilka pytań zanim rzucę moje obecne studia i pójdę na zootechnike, będę wdzięczna za odpowiedzi

Głównie mnie interesuje jak to jest na hodowli i użytkowaniu koni.
1) czy zajęcie odbywają się tylko na Al.Mickiewicza czy są jeszcze gdzieś rozrzucone?
2) czy to prawda że w ramach wf jest jazda konna?
3) czy wykładowcy są w miarę normalni z ludzkim podejściem czy gnoją studentów i chcą ich za wszelką cenę uwalić?
4) dużo jest kontaktu ze zwierzętami i ogólnie to jakie ciekawe zajęcia tam macie?

No to na razie by było tyle:P
Seabiscuit
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2011, o 15:32

Re: UR Kraków

Post autor: Seabiscuit »

Siema, siema
Mogę odpowiedzieć na pytanie pod kontekstem 1 roku:
zajęcia odbywają się różnie: botanika odbywa się na Al. 29-ego Listopada, chemia jest na Balickiej na Wydziale Technologii Żywności i jazdy (jeśli uda Ci się zapisać na jeździectwo) są w Polsadzie znajdującym się przy rondzie Barei, więc jeżdżenia jest sporo.
Jazda konna w ramach wfu jak już wspomniałam jest, płaci się teraz 190 zł za ok.14 jazd po 1 godz.+ 30 minut pomocy, są 3 grupy w zależności od stopnia zaawansowania.
Wykładowcy są w porządku
Na pierwszym roku to kontakt ze zwierzętami masz na w-fie lub na anatomii zwierząt, tyle, że to kontakt raczej z ich narządami. Do zajęć (w I semestrze) zaliczają się anatomia, zoologia, genetyka, chemia, propedeutyka zootechniczna, wf, technologia informatyczna, botanika, język, aspekty etyczno-filozoficzne i podstawy prawa. Na drugi oprócz podstawowych zajęć wybierasz jeszcze elektywy.
Po I semestrze, choć jeszcze przed sesją jestem zadowolona i gorąco polecam ten kierunek
Nina
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2008, o 17:21

Re: UR Kraków

Post autor: Nina »

Dzieki za wszelkie info na temat tego kierunku

Jak można się dostać na jazdę konną, pewnie jest ciężko i dużo ludzi bije się o miejsca.?

Seabiscuit daj znać jak będziesz po sesji, czy udało się wszystko bez problemu zdać, z czego macie egzaminy a z czego tylko zaliczenia i jak to wszystko wygląda? Boję się laboratorium z chemii grr. A co to jest ta propedeutyka zootechniczna, brzmi dziwnie.?

A orientujesz się może w akademikach, który najlepszy dla zootechników?
Seabiscuit
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2011, o 15:32

Re: UR Kraków

Post autor: Seabiscuit »

Na jazdę konną zapisujesz się u prowadzącego (na inne formy wfu zapisujesz się przez rejestrację na USOSweb), trzeba być pierwszym w kolejce, bo faktycznie ludzi jest mnóstwo i to także z innych kierunków, nie tylko z Hodowli koni.
Egzaminy mamy z zoologii, anatomii (z której możesz mieć zwolnienie za dobrą ocenę z ćwiczeń), genetyki (ale dopiero w 2 semestrze) i właśnie z chemii co jest u nas istną masakra. zaliczenia: z wf za obecności, z elektywu humanistycznego, z podstaw prawa, z propedeutyki (to jest wprowadzenie do zagadnień zootechnicznych, uczysz się ras krów, koni, przodków, definicji zootechnicznych-ogólnie śmieszny przedmiot) i chyba tyle.
o akademikach dużo nie wiem, bo mieszkam na stancji, ale z tego co słyszałam musisz mieć przychód miesięczny na jednego członka rodziny mniej niż bodajże 600 zł, ale nie chcę źle mówić akademiki znajdują się na Nowej Hucie, na 29-go Listopada koło wydziału Ogrodniczego i Leśnego, które z zewnątrz wyglądają dość przyzwoicie, na Hucie jest gorzej, podobno.

Pozdrawiam
beacoupp
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2011, o 21:05

Re: UR Kraków

Post autor: beacoupp »

możeciemi bardziej szczegółowo opisać o co chodzi z tą chemią na UR ? Bo to już chybalegenda. Chodzi o wykładowców ? Atmosfere na chemii? Czy samo to, że ten przedmiot jest trudny? Bo troche sie boje, mało mam wspólnego z chemią i co załóżmy ze sie dostane na zootechnike, jedenz pierwszych zajęć i pani X zrobi nam doświadczenie czegoś tam ? Jest jakaś powtórka z liceum czy od razu hard materiał ?
Seabiscuit
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2011, o 15:32

Re: UR Kraków

Post autor: Seabiscuit »

Chemia, hym. Wykłady jak wykłady przychodzisz, wykładowca sobie mówi, ty robisz notatki. tyle, że ćwiczeń na semestr mieliśmy może połowę wymaganych, bo większość przepadła, ale i tak na tych co były dużo nie zrobiliśmy. Do kolokwiów przygotowujesz się sama, bo żadnych przykładów nie było. Rozbieżność ćwiczeń z wykładami nie pomaga.
ale nie jest tak ciężko, ćwiczenia zdać się zda, a wykłady też, o ile się ma notatki i książki, nie ma nowego materiału więc wiedza z liceum wystarczy, o ile ktoś ma taka wiedzę,np. zdawał chemię na maturze.
Doktor od ćwiczeń jest z Armenii (?) i jest ciekawie, jak sobie o czymś mówi.a mówi bardziej ciekawostki niż coś co sie przyda do zdawania kolosów.
Ale naprawdę, da się przeżyć, teraz w drugim semestrze mamy mieć chemię rolną, biochemię to będzie pogrom, ale zobaczymy
Pozdrawiam
gofiaczek92
Posty: 24
Rejestracja: 2 cze 2011, o 13:10

Re: UR Kraków

Post autor: gofiaczek92 »

Mam nadzieję, że ktoś tu się niebawem pojawi znów
Mam dylemat i juz muszę wybrać czy zootechnika we Wrocławiu czy Krakowie(prew. wet.)
Czy jest na zootechnice fizyka? Jakie są inne formy zastąpienia w-fu i czy podział godzin i czas na naukę jest jakiś do zniesienia czy raczej od rana do nocy?
Seabiscuit
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2011, o 15:32

Re: UR Kraków

Post autor: Seabiscuit »

O zootechnice we Wrocławiu nie mogę się wypowiadać, ale polecam ich fora, na pewno czegoś ciekawego się dowiesz.
U nas w Krakowie na prewencji, z tego co mi wiadomo (jestem na hod. koni), nie ma fizyki. W ramach w-fu jest siatkówka, koszykówka, fitness kobiet, kulturystyka kobiet i mężczyzn/siłownia/, jeździectwo, wycieczki rowerowe, obozy narciarskie w Białce Tatrzańskiej (od I tygodnia grudnia). Co do podziału godzin, to w 1 semestrze było dużo przerw, niepotrzebnych, ale w 2 już się dało przyzwyczaić i nie było tak ciężko. W zależności jakie elektywy sobie wybierzesz, tak masz plan dobrany, ja np. miałam jeździectwo w piątki rano i później luzik, też można było go odrobić kiedy się chciało i miało się piątek wolny:) Więc nauki od rana do nocy nie ma, ponieważ jak na razie strasznie ciężkich zajęć nie było. Trzeba się przyłożyć, nie ma lekko, ale jak będziesz uczestniczyć na wykłady i wszystkie zajęcia, to bez problemu zaliczysz wszystkie kolokwia i egzaminy, a może i jakieś zwolnienie sie trafi lub przepisanie oceny:)
Podaję dwie stronki naszej uczelni, na jednej masz przykładowe plany zajęć, z zajęciami jakie obowiązują na danym kierunku:)
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru:D
gofiaczek92
Posty: 24
Rejestracja: 2 cze 2011, o 13:10

Re: UR Kraków

Post autor: gofiaczek92 »

O dziękuję bardzo za odpowiedź martwię się czy się dostane, ponieważ rozszerzoną zdawałam tylko biologię. A co do jeździectwa to trzeba już coś umieć jeździć czy to jest nauka od podstaw? Albo język obcy umiem niestety tylko angielski, a chciałabym jeszcze jakiś inny. Trzeba mieć jakieś podstawy czy też są grupy podstawowe?

Na czym polega zmodyfikowane test Pilicza?

Pozdrawiam.
gofiaczek92
Posty: 24
Rejestracja: 2 cze 2011, o 13:10

Re: UR Kraków

Post autor: gofiaczek92 »

A wiesz może ile osób przyjmują na prewencję?
Seabiscuit
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2011, o 15:32

Re: UR Kraków

Post autor: Seabiscuit »

na prewencję, jak i na inne specjalizacje przyjmują, a w każdym razie przyjmowali 96 osób. U nas teraz zostało ok.30.
Koleżanka z mojej specjalności po pierwszym semestrze przepisała się na prewencję, bez żadnych problemów, ponieważ program nauczania jest taki sam, no może 2 przedmioty są zamieniane miejscami, że my mieliśmy w 1 semestrze,a oni w drugim, ale to wszystko jest do odrobienia lub przepisania oceny:) więc możesz złożyć na inną spec. a później się przenosić. Ale myślę, że z biologią rozszerzoną dostaniesz się bez problemu.Dla pocieszenia powiem, że mając 70 pkt z biologii rozs. np. na hodowli koni lub zwierząt, jesteś na liście około 12-17, na 96 osób.
Jeździectwo wygląda tak: po dostaniu się, musisz śledzić stronę uczelni lub studium, tam podadzą dokładne terminy zapisów, na jazdę zapisujesz się osobiście lub przez smsa u mgr Hanny Zielińskiej w Studium w-f przy Al. Mickiewicza (wszystko dokładnie tam będzie napisane)-powiem Ci szczerze, że lepiej iść pierwszego dni i godzinę przed rozpoczęciem zapisów, bo ludzi chętnych jest mnóstwo z różnych kierunków. Jak już się dostaniesz, to mówisz na którą godzinę z określonych jest Ci najlepiej przychodzić(to też jest loteria, bo nie masz jeszcze aktualnego planu, ale wszystko jest do dogrania) i czy jesteś początkująca czy zaawansowana (na pierwszych lekcjach nie ma to znaczenia, bo wszyscy chodzą z asekuracją:p, ale już później tak). U nas wyglądało to tak, że inaugurację mieliśmy na 29-listopada o 11, a zapisy o 12 na Mickiewicza, więc się szybciej wyszło, ale to też tak nie do końca, bo jak będą rozdawać indeksy, to lepiej odebrać go osobiście, niż pchać się do Dziekanatu, bo kolejki są jak stąd do Betlejem:P
Z językami tak jak z resztą zajęć w-f jest tak, że dostajesz swoje własne konto w systemie USOSweb, i tam dokonujesz rejestracji (także musisz to dokładnie śledzić, zasada kto pierwszy ten lepszy obowiązuje). Są różne języki, z tego co mi wiadomo jest włoski, francuski, rosyjski. Wybierasz także grupy zaawansowania, ostatnio było tak, że na angielski A1 podstawowy mogły zapisać się osoby które miały z matury poniżej 50% (chyba), B1 średnio zaawansowany powyżej 50%-80%, a do grupy zaawansowanej powyżej 80% (wartości mogą być różne, bo nie pamiętam dokładnie), ale to też różnie wychodziło, bo były osoby, które dobrze zdały maturę, a i tak chodziły do podstawy, żeby nic nie robić.
Niestety nie wiem o co chodzi z testem Pilicza

Pozdrawiam
gofiaczek92
Posty: 24
Rejestracja: 2 cze 2011, o 13:10

Re: UR Kraków

Post autor: gofiaczek92 »

Seabiscuit ratujesz mi życie
Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie orzeczenia lekarskiego. Bo w jednej zakładce pisze, że jest wymagane, a w innej nic o tym nie pisze. Zanim złoże papiery mam iść do lekarza rodzinnego czy jak? Bo mam wszystkie papiery te co dostajemy ze szkoły i tyle (i gdzieś w kwietniu byłam u rodzinnego)
magda92
Posty: 39
Rejestracja: 4 paź 2010, o 20:39

Re: UR Kraków

Post autor: magda92 »

też dostałam się do krk
mam ten sam problem z orzeczeniem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość