Utwardzenie drogi żużlem - proszę o pomoc

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
karolka80
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 12:11

Utwardzenie drogi żużlem - proszę o pomoc

Post autor: karolka80 »

Witam wszystkich. Nasze budynki są usytuowane tylko 6 metrów od drogi, walczymy o utwardzenie nawierzchni, ponieważ przez ostatnią zimę mieliśmy kilka takich dni w czasie roztopów że nikt nie mogł dojechac do wlasnego domu, nawierzchnia jest gliniasta stad problem. Miasto zaproponowało nam utwardzenie szlaką - żużlem. Domy z jednej i drugiej stronyza plecami mają pole uprawne, nasza ulica ma tylko 6 metrów szerokości, juz o tym czasie gdy jest sucho mamy na parapetach codziennie warstwę pyłu, i boimy sie co to bedzie z żużlem. Jak wiadomo to odpad i moze być/jest szkodliwy, czy mozemy sie bronić przed wysypaniem tego swiństwa, i czy jest jakis paragraf że w takiej odległości od budynków mieszkalnych ze względu na pylnosc i szkodliwość nie mozna tego stosować. prosze o pomoc i podpowiedz.

Karolina z Ostrzeszowa
pasza120
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2009, o 15:12

Re: Utwardzenie drogi żużlem - proszę o pomoc

Post autor: pasza120 »

z tego co ja się orientuję, to zgodnie z prawem remontujący drogę może zastosować jedynie żużel atestowany - płukany w celu pozbawienia frakcji pylastych.
Może warto zanim zaczniecie protestować, dowiedzieć się jaki dokładnie rodzaj żużlu będzie użyty.

A tak szczerze mówiąc, to według mnie żużel jest idealny na drogę gliniastą Oczywiście lepszy byłby asfalt. Pomarzyć zawsze można

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 17:16 ]
popatrzyłem w necie i w kraju faktycznie sporo jest przypadków ciągle używania żużlu bez atestu(np. z rejonowej kotłowni). A wtedy faktycznie taka droga jest, nie wiem na ile szkodliwa, ale na pewno uciążliwa, gdy jest sucho.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Utwardzenie drogi żużlem - proszę o pomoc

Post autor: WojtekB »

karolka80 pisze:ak wiadomo to odpad i moze być/jest szkodliwy, czy mozemy sie bronić przed wysypaniem tego swiństwa, i czy jest jakis paragraf że w takiej odległości od budynków mieszkalnych ze względu na pylnosc i szkodliwość nie mozna tego stosować. prosze o pomoc i podpowiedz.
Ogólnych paragrafów może nie ma, ale wiem że takie rzeczy powinny być uchwalone przez Radę Gminny/Miasta/Powiatu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (na pewno w strefie ochrony pośredniej zewnętrznej ujęcia wody nie powinno się używać żużlu do budowy dróg i placów).
Przejrzałem BIP i nic konkretnego nie znalazłem na ten temat - jest podzielona mapa i można przejrzeć gdzie (jakie ulice obejmują) dane strefy się znajdują. Niestety niezbyt w tej dziedzinie mam doświadczenia (pracowałem przez pół roku w UG, ale w innym dziale), warto by się zorientować w Urzędzie Miasta jak to jest rzeczywiście.
karolka80
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 12:11

Re: Utwardzenie drogi żużlem - proszę o pomoc

Post autor: karolka80 »

Tablica z informacją teren chroniony ujęcie wody. dokladnie nie pamietam jest 200 metrów od naszej drogi na małej łące. Wszystko rozchodzi się o to że miastu nie chce sie wydawać pieniędzy na tłuczeń.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości