Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
ostwall

Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: ostwall »

zapoznaj się z problemem budowy ekspresowej drogi z Warszawy do Helsinek, przecinającej najcenniejsze przyrodniczo obszary naszego kraju - Bagna Biebrzańskie, Puszcza Augustowska i dolina rzeki Rospudy.
Wyraź swą opinię w załączonej petycji. Poinformuj kolegów i znajomych.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2007, o 16:13 przez ostwall, łącznie zmieniany 1 raz.
hubi
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 01:00

Via Baltica

Post autor: hubi »

jak to sie mówi każdy kij ma 2 końce ale ta autostrada to zupełna degradacja srodowieka naturalngo i nic na nie da do finansowanie UE :554:
Misiek

Via Baltica

Post autor: Misiek »

hubi pisze:jak to sie mówi każdy kij ma 2 końce ale ta autostrada to zupełna degradacja srodowieka naturalngo i nic na nie da do finansowanie UE :554:
Czy PiS i PO mają jakiś inny pomysł na Via Baltica?
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Timi »

Na PO bym nie liczył, Podczas konferencjiPerspektywy polityki leśnej państwa zorganizowanej przez Forum Zrównoważonego Rozwoju Regionu Mazowsze Platformy Obywatelskiej przedstawiony został dokument Lasy Państwowe - projekcja zmian. Zgodnie z jego założeniami Lasy Państwowe mają zwiększyć produkcję drewna poprzez m.in. zwiększenie etatu rębnego do 80% przyrostu, skrócenie wieku rębności drzewostanów, ograniczenie liczebności zwierzyny. W przypadku konieczności ochrony przyrody (ostoje Natura 2000) - lasy Państwowe mają starać się o odzyskanie utraconych dochodów. Dokument mimo, że wypracowany z udziałem części leśników, na szczęście wzbudził w środowisku leśnym wiele kontrowersji.
Jarek

PIS vs PO czyli zielono mi

Post autor: Jarek »

Ale PIS tez niczego dobrego w zielonych kwestiach nie proponuje. W Polsce nie ma dobrej alternatywy!
Kasiaaa

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Kasiaaa »

Niestety, w kaŻdym programie wyborczym ekologia i problematyka ochrony środowiska znajduje się na szarym końcu.Via Baltica. Tranzyt itd. itp. ale czy musiała to być ta trasa? czy musiała przez Białystok? Dopiero za kilkanaście lat władza zrozumie jaki błąd popełniła.Mam nadzieję, Że przynajmniej w planie budowy uwzględniono odpowiednią ilość zielonych mostów i ogrodzeń, gdyby tego nie uczyniono to juŻ totalna dewastacja tego co najpiękniejsze. A do prdukcji asfaltu moŻna stosować stare oponyprzynajmniej do czegoś by się przydały i zmniejszyły jako komponent dywanika hałas.Ale czy ktoś oprócz armii miłośników przyrody się tym przejmuje? Myślę Że nie! Władzą rządzi pieniądz i tylko on się liczy. A prawdziwe piękno zawsze na końcu, niestety. Smutna ta polska rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Guru »

podziwiam walke o przyrode, ale szybko zmienicie zdanie jak bedzie sie wam pieknie jechalo po nowiuskiej autostradzie. slomiany zapal do chronienia natury, a pozniej zachwyt nad cudami cywilizacji. tak to juz jest
Ostwall

Via Baltica - aktualności

Post autor: Ostwall »

A jednak Minister ¦rodowiska uniewaŻnił dotychczasowe decyzje Wojewody Podlaskiego w sprawie budowy Via Baltica. To jeszcze nie wygrana wojna, ale przynajmniej waŻna bitwa.
Swoją drogą, władze muszą się jednak zacząć liczyć się z protestami i prawem unijnym. Nistosowanie się i np. budowa drogi w strefie chronionej prawem moŻe pociągnąć za sobą bardzo dotkliwe konsekwencje, równieŻ finansowe.
Ostwall

Spotkanie z Ministrem ¦rodowiska w sprawie Via Baltica

Post autor: Ostwall »

Na stronie jest informacja o planowanym spotkaniu Ministra ¦rodowiska z organizacjami przyrodniczymi.Tematem spotkania mają być inwestycje drogowe planowane na Podlasiu i ich wpływ na chronione polskim i unijnym prawem obszary sieci Natura 2000". Tematem spotkania mają być inwestycje drogowe planowane na Podlasiu i ich wpływ na chronione polskim i unijnym prawem obszary sieci Natura 2000. Procedury unijne którym Polska musi się podporządkować są jednoznaczne i surowe. Miejmy nadzieję, Że pozwoli to wreszcie skutecznie chronić naszą przyrodę i zakończy samowolę i beztroskę róŻnychpolityków idziałaczy".
Nadal jednak liczy się kaŻdy głos w tej sprawie. Podpisałeś juŻ protest?
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Via Baltica

Post autor: Rayne »

Misiek pisze:Czy PiS i PO mają jakiś inny pomysł na Via Baltica?
Jeśli PO i PiS się dogadają to ja zostanę dajmy na to I damą IV RP
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Via Baltica

Post autor: Pablo »

Oglądałem dzisiaj program na TVN turbo. I co sie dowiedziałem ze owa droga niezostanie wybudowana . Poniewaz Unia Europejska nie wyrazil zgody na budowe tej drogi bo to jest sprzeczne z Prawem Unijnym i Polska by nie dostala dodtacji jaki i musiala by placi wysoki kary.
A po drugie Polska wchodzadz do Uni sama zglosila Doline Ruspudy na chroniony teren ktory polega calkowitej ochronie, czyli bylo by to sprzeczne z postanowianiamy.
Czyli doga Via Baltica ominie te przepiekne tereny dziekiej przyrody

Pozdrawia uradowany Pablo
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Puenta »

Guru masz rację, że większość ludzi ma słomiany zapał, ale ja np. mimo że lubię luksus i ładne austrady to i tak jestem po stronie tych pieknych miejsc i będę do końca, bo może jednak uda się to uratować
Ostwall

Obwodnica przez Rospudę nielegalna

Post autor: Ostwall »

:arrow: Komisja Europejska (KE) uznała za sprzeczne z prawem unijnym kontrowersyjną budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy i inne inwestycje związane z budową trasy Via Baltica na terenach chronionych w ramach programu Natura 2000.
Szczegóły na: serwisy.gazeta.pl/.80,3787112.html Zobowiązuje to Polskę do zaprzestania tej nielegalnej inwestycji.


Więcej informacji o Via Baltica i problemach z nią związanych, w tym wiele uŻytecznych linków: via-baltica-no.webpark.pl :idea:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2006, o 20:26 przez Ostwall, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości