Przygotowanie do matury

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
mycha3
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2008, o 22:40

Przygotowanie do matury

Post autor: mycha3 »

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy. Pisze do was z zapytaniem, czy jest możliwość, żeby w 3 lata (niecale bo jestem teraz w 1LO) przygotować się do rozszerzonej matury z biologii? Biorąc pod uwagę to, że w szkole przedmiot ten mialem zawsze na poziomie podstawowym, a na to wszystko (wstyd sie przyznać) olewalem go sobie. Jeśli jestem w stanie tego dokonac to w jaki sposób Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Batha »

da się. kup lub pożycz ksiązki dla rozszerzenia, przestań olewać i jakoś sobie poradzisz. możesz też nawiązać konttakt z kimś, kto ma bio rozsz
mycha3
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2008, o 22:40

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: mycha3 »

a jakie moglyby to byc ksiazki? jakie polecacie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Korczaszko »

3 lata? to kupa czasu. spokojnie dasz sobie radę, jeśli będziesz się tego wszystkego uczył (wg mnie to i rok spokojnie by starczył)
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: sparky »

Tak naprawdę to zależy od Ciebie

"Everyone have dreams, but how mamy of them move mountains to get what they want ?

ten cytat mówi wszystko , często go sobie powtarzam , to forma motywacji
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Astacus »

Pewnie że to orgom czasu, ucz się tylko systematycznie i będzie ok.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Mrówek »

Da się to zrobić ale nauki jest całkiem sporo. Nie tylko trzeba pozakuwać ale też zrozumieć to czego się uczysz. Mnie się udaje, ale nie olewałam sobie biologi.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: DMchemik »

może wyjdzie na to że się przemądrzam, ale to napiszę: nie miałem dostępu ani do internetu, ani do fachowej literatury, w liceum byłem na profilu ogólnym a mino to zdawałem rozszerzoną biologię i startowałem w olimpiadach biologicznych. Da się to zrobić, ale trzeba chcieć, ja się nie zastanawiałem nad tym czy mogę, tylko po prostu dążyłem do celu. Życie pokazało, że do niego dotarłem Tobie tego samego samego życzę, aczkolwiek może trochę mniej chaotycznie niż ja, gdyż ja jestem samoukiem i uczyłem się tego co chciałem i kiedy chciałem, niektórzy nauczyciele to wychwytywali. Czasem najważniejsza jest po prostu zdolność kojarzenia faktów, a nie ich ilość (przysłowiowa jakość a nie ilość ). Powodzenia
alfa-i-omega
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2008, o 20:57

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: alfa-i-omega »

Jeżeli chodzi o mature z biologi to rozszerzenie jest wcale takie trudne różni sie od podstawy tym ze trzeba mysleć kojarzyć fakty układac problemy badawcze hipotrzy itp ale to wcale nie ejst trudne. Najlepszym podręcznikime do matury z biologi to Biologia poziom rozszerzony wydawnictwa operon) nauczyciel z biologi tez bedzie Wam mówił na co zwracać uwage. Bedzie dobrze) W zyciu trzeba sie troche pozmagac zeby cokolwiek osiagnac aTy chyba chcesz wiec powodzenia:))
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości