Zmiana z tech na bio-chem

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Wirgusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2017, o 20:37

Zmiana z tech na bio-chem

Post autor: Wirgusz »

Witam chciałbym zmienić szkołę z tecnikum na LO bio-chem i tu moje pytanie obecnie chodzę do 1 kl wieć normalnie mogą mnie przyjać do 2 ? Robił ktoś tak ? Przy ocenach 4 jest to w ogóle wykonalne ?
Awatar użytkownika
Agrel3517
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:53

Re: Zmiana z tech na bio-chem

Post autor: Agrel3517 »

Najlepiej będzie, jak zadzwonisz do sekretariatu i zapytasz. Generalnie jednak jest to możliwe i w praktyce i w teorii. Przenieść się możesz w zasadzie w każdym momencie roku to zależy od dyrektora.
Co do ocen wszystko zależy do jakiego chcesz iść liceum. No i dodam jeszcze, że jeśli w tym liceum są jakieś przedmioty, których albo nie miałeś w szkole, albo miałeś ale nie na poziomie rozszerzonym to będziesz je musiał zaliczyć - ale to już dyrektor się tym zajmuję i z dyrektorem musisz koniecznie porozmawiać zaraz po tym jak dowiesz się czego trzeba w sekretariacie.
Oczywiście im szybciej się przeniesiesz tym lepiej bo mniejsze zaległości w materiale masz.
Wirgusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2017, o 20:37

Re: Zmiana z tech na bio-chem

Post autor: Wirgusz »

Z tego co wiem rozszerzenia są dopiero w 2 klasie,będą tylko na oceny patrzeć ? czy może na punkty z gimnazjalnego też ? ( jeśli da się je w ogóle zobaczyć jeszcze )
Awatar użytkownika
Agrel3517
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:53

Re: Zmiana z tech na bio-chem

Post autor: Agrel3517 »

Witam ponownie! - o ile nie zdążyłeś się do tej pory wszystkiego dowiedzieć to już spieszę z trochę spóźnioną odpowiedzią. Rozszerzenia wchodzą w drugiej klasie - to prawda. Napisałem o tym, żebyś wiedział, że w połowie 2 klasy przenieść się nie jest już tak łatwo, bo musisz zaliczyć te rozszerzenia (no chyba, że nie masz takich przedmiotów w technikum, jakie są w LO - wtedy na pewno będziesz je musiał zaliczyć!). Co do punktów z egzaminu to powinieneś dostać zaświadczenie i chyba nawet kopię (którą składałeś do swojej szkoły prawdopodobnie podczas procesu rekrutacji - albo nawet oryginał), więc istnieje taka możliwość, że szkoła będzie chciała od Ciebie takie dokumenty uzyskać, jednak nie jest to nic pewnego. Prawdopodobnie jak się przeniesiesz w klasie 2 to nie będzie to konieczne, choć pewności nie mam. Jednak wszystko zależy od prestiżu szkoły i osoby dyrektora.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości