Toksykologia a medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Toksykologia a medycyna

Post autor: Basicz »

Witam! Mam problem - ostatnio bardzo spodobała mi się toksykologia i właściwie poszukuję jak najwięcej informacji na ten temat. Przejrzałam już sporo stron, jednak to, co tam wyczytałam nie satysfakcjonuje mnie w pełni. Czy idąc na medycynę, można być toksykologiem? I na czym właściwie ta praca polega? Przyznam się, że jestem w 1 klasie LO, w klasie dwujęzycznej z podstawową chemią, biologią i fizykę, jednakże ostatnio bardzo zaczynają mi się te przedmioty podobać. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: Padre Morf »

Czy idąc na medycynę, można być toksykologiem?
mozna. Jest specjalizacja z toksykologii klinicznej. Wczesniej trzeba jednak zrobic specjalizacje z chorób wewnętrznych, anestezjologii albo pediatrii.
I na czym właściwie ta praca polega?
praca polega na leczeniu pacjentów z ciężkimi zatruciami: leki, alkohol, pestycydy itd.
minia
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 15:30

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: minia »

A czy musze isc koniecznie na medycyne, zeby isc na toksykologie? slyszalam, ze moge isc na chemie to prawda?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: Padre Morf »

toksykolog po chemii zajmuje się (ogólnie mówiąc) badaniami laboratoryjnymi - określa czym sie dana osoba zatruła.

Lekarz toksykolog oprócz diagnozowania zajmuje sie też leczeniem zatruć.
ногомас

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: ногомас »

Sorry, za takie odgrzebywanie tematu, ale mam pytanie odnośnie toksykologii - czy można zostać toksykologiem po studiach na wydziale farmaceutycznym?
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: Gekon »

po analityce medycznej możesz zrobić specjalizację, po farmacji również.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: Biochejter »

Na Wydziale Farm. masz Farmację i Analitykę po obu możesz zrobić specjalizację z toksykologii, z tym że po farmacji szanse masz minimalne, bo są pojedyncze miejsca na toksyki (na UM Poznań bodajże tylko i to jakieś 1-2-3 miejsca mają). Po analityce dużo łatwiej zacząć tą specę, bo więcej miejsc dają (tyle że mało który UMed ma uprawnienia do prowadzenia tej specki więc też bez szaleństwa).
ногомас

Re: Toksykologia a medycyna

Post autor: ногомас »

Ok, dzięki za info.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości