Rekrutacja 2010 na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
majsterka
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2009, o 12:30

Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: majsterka »

Może mi ktoś powiedzieć jak to będzie bo na stronce WUM nie ma informacji w roku 2010 z przedmiotami na medycyne.
Poprawiam maturę w maju 2010. Nie pisałam jeszcze matury ani z chemi ani z fizyki. Pisałam za to z matmy.
Jak to będzie z rekrutacją. Czy wymagana będzie wciąż bio, chem, fiz, czy może bio chem mat, a moze wręcz bio chem fiz mat na WUM?
Proszę o odpowiedź:) Albo o odnośnik w linku:P
dzięki z góry,
pozdro
sawek
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2009, o 22:54

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: sawek »

Na wum.edu.pl znajdziesz uchwałę rekrutacyną na 2010 - niezmienie biol, chem, fiz podst.
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: naataaliaa »

jak to mozliwe, ze fiz podst? z tego co mi wiadomo bedzie obowiazkowa matma wiec jak ktos wybierze matme na poziomie podst to juz nie bedzie mogl zdawac zadnego przedmiotu na poziomie podst (oprocz pol i ang) i wtedy fiz podst bedzie nierealna. mam racje? wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle.
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: zagubiona90 »

naataaliaa, w tym roku będzie tak, że przedmioty dodatkowe można zdawać na dowolnym poziomie) jest to wynikiem tego, że maturzyści muszą zdawać obowiązkową matme.
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: naataaliaa »

aha rozumiem dzieki zagubiona90
aaa9
Posty: 9
Rejestracja: 2 sty 2009, o 20:09

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: aaa9 »

Czy osoba pisząca rozszerzoną fizykę moze też złożyć dokumenty i punkty będą jakoś przeliczone? Czy można składać tylko i wyłacznie z podstawową?
dariajot
Posty: 27
Rejestracja: 12 sie 2009, o 08:21

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: dariajot »

Zajrzyj na temat fizyka - punktacja - tam otrzymasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanko
aaa9
Posty: 9
Rejestracja: 2 sty 2009, o 20:09

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: aaa9 »

faktycznie, dzięki
longmann
Posty: 5
Rejestracja: 1 sie 2008, o 15:35

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: longmann »

a ja tak może z innej perspektywy zadam pytanie jak wy ustalacie końcową liczbę punktów z matury? Bo listy rankingowe oscylują niezmiennie ok 250 pkt ale w sumie nie wiem jak sobie liczyć te punkty zeby sprawdzić czy mam wogóle szansę. Chodzi o zwykłe dodawanie punktów z biol-chem-fiz? czy może coś na rzeczy jest z tym skompliwanym wzorem na stronce WUMu? z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: a_niap »

Tak, zwykle dodawanie punktówChyba ze zdajesz fizyke rozszerzona, a chcielipodstawowa to dodaca ci jakies 2-3 pkt wedlug przelicznika (tabelka na stronie).
longmann
Posty: 5
Rejestracja: 1 sie 2008, o 15:35

Re: Rekrutacja 2010 na medycyne

Post autor: longmann »

a_niap dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości