Rekrutacja na CM UJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: york »

na twoim miejscu tak, progi mogą spać i nie będziesz poźniej załować, że przegapiłeś okazje
studi1992
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:32

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: studi1992 »

A czy to prawda że żeby dostać się na CMUJ lekarski to trzeba miec minimum 85% z biologii ?
Awatar użytkownika
delicja
Posty: 81
Rejestracja: 3 lis 2009, o 09:12

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: delicja »

studi1992 pisze:A czy to prawda że żeby dostać się na CMUJ lekarski to trzeba miec minimum 85% z biologii ?
Pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
ms_hag
Posty: 9
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 18:33

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: ms_hag »

czy zeby zapisac sie na studia niestacjonarne nalezy byc wczesniej zarejestrowanym na stacjonarne?

i czy istnieje jakis przelicznik matma/podstawa- fizyka/rozszerz.?
na stronie UJ napisane jest: na poziomie rozszerzonym – biologii i chemii oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym lub fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym. jak wyglada sumowanie wynikow?
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: wooojt1 »

studi1992 pisze:Witam wczoraj odebrałem wyniki maturki - w ogole nie myslalem o CMUJ. ale otworzyła się niepowtarzalna szansa. chemia - 97 biologia-90 i matma - 74. myslicie ze z taka suma - 261 pkt jest w ogole sens się rejetrowac ?
Mozę się udać ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Z tym wynikiem rekrutacja może trochę potrwać.
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: LinKaDr »

ms_hag pisze:czy zeby zapisac sie na studia niestacjonarne nalezy byc wczesniej zarejestrowanym na stacjonarne?

i czy istnieje jakis przelicznik matma/podstawa- fizyka/rozszerz.?
na stronie UJ napisane jest: na poziomie rozszerzonym – biologii i chemii oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym lub fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym. jak wyglada sumowanie wynikow?
Brak przeliczników. mat pdst=mat rozsz=fiz rozsz.
Awatar użytkownika
Nirwane
Posty: 91
Rejestracja: 30 cze 2010, o 12:05

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: Nirwane »

studi1992 pisze:A czy to prawda że żeby dostać się na CMUJ lekarski to trzeba miec minimum 85% z biologii ?
Żeby się dostać musisz przekroczyć próg. Na CMUJ wszystkie matury mają tą samą wartość", więc nie ma ani dodatkowych progów na poszczególne przedmioty, ani opcji, że jeśli kilka osób ma tą samą ilość punktów, to biorą tych z lepszymi wynikami z biologii

A studiuje się bardzo przyjemnie, wiadomo, nauki dużo, ale i prowadzący i studenci są naprawdę w porządku. Osobiście tych nadętych ludzi z CMUJa", którymi mnie straszyli nie spotkałam
anastazja91
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2011, o 14:39

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: anastazja91 »

Mam problem.
Wiem, że w tym roku nie dam rady na lekarski niestacjonarny (209 pkt na CM UJ) poprawiałam maturę więc jestem rok w plecy i zdecydowałam się jednak na farmację.
Niestety oczywiście płatną i stąd moje pytanie. Jeżeli nie złożyłam nigdzie na farmację , ale będzie np. 2 nabór na CM UJ na płatną to wtedy mogę wnieść opłatę rekrutacyjną i będę normalnie brała udział w postępowaniu rekrutacyjnym czy już po prostu w tym roku za późno się zdecydowałam ? Albo jeżeli składałam na lekarski na inne uczelnie typu np. taki Lublin gdzie na farmację/lekarski wymagane są te same przedmioty to mogę składać na tą farmacje? Czy może zrobić tak że jak będzie 2 nabór to złożyć na dzienną farmcją nie dostać się, żeby mieć papier na niestacjonarne ?

Tak tak wiem że tu taki troszkę spam zrobiłam, wszystko jest mało zrozumiałe, ale wiem że na tym forum są ludzie którzy lubią pomagać i mi nakreślą moją beznadziejną sytuację w bardziej przejrzystym świetle
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: york »

na płatną do krakowa niestety jest już za późno, ale możesz składać na ślum tam rekrutacja na niestacjonarne zaczyna się około 20 lipca,
anastazja91
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2011, o 14:39

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: anastazja91 »

Wiem, ale warunkiem przyjęcia na niestacjonarne jest nieprzyjęcie na staconarne a ja nigdzie nie składałam na farmację.
Trudno widocznie tak musiało być
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: siouxsiesioux »

LinKaDr pisze:Brak przeliczników. mat pdst=mat rozsz=fiz rozsz.
I to jest wg mnie kpina z tych, którzy przesiadują miesiącami nad rozszerzeniem.
_boogie_
Posty: 38
Rejestracja: 1 cze 2011, o 19:10

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: _boogie_ »

Niektórzy mogą głupio stracić punkty na podstawie i wtedy mogą nadrobić rozszerzeniem. Jak ja. P
Ale zgadzam się, jest to całkowicie bez sensu.
anastazja91
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2011, o 14:39

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: anastazja91 »

Będzie drugi nabór na farmację niestacjonarną ?
Nie wiecie jak to było w tamtym roku ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości