Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: arapaima »

Z Lwowa też się ludzie przenoszą i jakoś ich przyjmują tak w ogole
I jakoś sobie radzą więc nie przesadzaj

Ogólnie niezła reklama Tarnopola nie ma co : D
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Rzecz w tym, że ja wcale nie przesadzam.

Wiem, że to może kogoś zaboleć, co mam do powiedzenia, dlatego napradę nie chcę dłużej ciągnąć ani tematu Lwowa ani Kijowa w swoim temacie.

Proszę wszystkich, żeby to uszanowali i o swoich uczelniach pisali w tematach im poświęconych.

Osobiście uważam, że akurat od tego roku Tarnopol nie potrzebuje żadej szczególnej reklamy, bo wybór naprawdę jest prosty.

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: arapaima »

No moim zdaniem przesadzasz i nie pisz bzdur ze nie przyjmuja z innych uczelni z Ukrainy bo to nie prawda.

Zgodzę się co do jednego, że nie jest to może odpowiedni temat więc nie będę się już wypowiadać w tym wątku. Pozdrawiam
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Nie napisałam, że nie przyjmują z innych ukraińskich uczelni.

A to, co napisałam o Lwowie jest niestety prawdą, może i przykrą, ale jest.

Co więcej jest to tylko gorzki przedsmak całej długiej historii.

Skończmy ten wątek tu i teraz, serio.

studia
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:40

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: studia »

Witam. Oferujemy kompleksowy zakres usług związanych z organizacją wyjazdów do Ukrainy od szczegółowych konsultacji poprzez załatwienie wszelkich formalności aż po pełną opiekę podczas pobytu na Ukrainie. Studenci przyjeżdzający na Ukrainę (Lwów, Winnica,Tarnopol, Ivano- Frankovsk, Odessa) przez cały czas trwania nauki pozostają pod naszą opieką.

Oferujemy pomoc w dostaniu się na studia medyczne na Ukrainie (Lwów, Winnica, Tarnopol ,
Ivano- Frankovsk ,Odessa) .Konsultacje, wszystkie formalności, tłumaczenia. Pomagamy w znalezieniu zakwaterowania na czas pobytu na Ukrainie. Nauka jest w języku Angielskim, Ukraińskim i Rosyjskim.
[niedozwolona reklama]
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Uwaga!

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy skypea!
Dzwońcie i piszcie śmiało:)

Newsy:
Powoli zapełnia się lista osób na pierwszy tydzień rozmów kwalifikacyjnych, dlatego NIE ZWLEKAJCIE i aplikujcie już dziś!

Każdy dzień się liczy, kto pierwszy ten lepszy!

Pozdrowienia:)
annakarwa89
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2012, o 10:35

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: annakarwa89 »

Studiuję na Ukrainie (co prawda w Ivano) i wiem, że niestety część z zawartych tu informacji niezbyt pokrywa się z prawdą, delikatnie mówiąc, a dosadniej - jest kłamstwem, niestety.
Tarnopolanin pisze: - ogromna baza dydatktyczna
- język angielski na wysokim poziomie
Cóż to za ogromna baza dydaktyczna? Większa niż w Polsce, we Lwowie, Charkowie albo u nas? Totalny marketing z waszej strony. Ogromną bazę, jak to nazywacie (ale i tak bez przesady), to mają duże uniwersytety w dużych miastach, jak Kijów, Charków, Lwów, Donieck.
Język angielski na wysokim poziomie - wolne żarty.
- szeroko rozwinięty program antykorupcyjny!
Polacy może i nie wszyscy płacą, ale spora część arabów na 100%.
- program wymiany studentów prowadzony ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach
KŁAMSTWO, specjalnie sprawdziłam.
To są niewiele znaczące,zwłaszcza z punktu widzenia studentów-cudzoziemców, umowy. Katowice mają wiele takich umów podpisanych, a z Tarnopolem już wygasła niestety. Taką samą umowę mial chociażby Lwów. A na chwię obecną taka umowa jest podpisana z Ługańskiem (na dalekim wschodzie Ukrainy). Idąc tym tropem- zapraszajcie także do Ługańska!
- brak problemów przy próbie przenoszenia się do Polski, co jest jednym z najistotniejszym argumentów przemawiającym za podjecięm studiów w Tarnopolu
Teraz, to przesadziliscie.
W tamtym roku, razem z 3 innymi osobami z mojego uniwersytetu chcieliśmy się przenieść m.in. na Slaski UM. I teraz uwaga:
- Przenosiny na studia bezpłatne - niemożliwe,
- Na studia płatne, tak, ale, są limity uzależnione od liczby osób chętnych na przeniesienie się z zagranicy/Polski,
- Nie wiem, jaka jest sytuacja, gdy student chce przenieść się po 1 czy 2 roku, ale my byliśmy po 3 roku medycyny i chcieli przyjąć nas znowu na 3!, czyli rok bylibyśmy w plecy. I co najważniejsze - powiedziano nam, że dotyczy to nie tylko Ivano, ale wszystkich studentów, którzy przychodzą z Ukrainy!

Dlaczeczego o tym nie napiszecie? Koniec końców jeden kolega przeniósł sie do Krakowa, tam poszedł normalnie na 4 rok, ale sam mówił, że było to jakoś załatwiane (tak, w Polsce też są znajomości i korupcja - to nie tylko domena Ukrainy).
Według aktuanych sondaży, po podsumowaniu ocen rankingowych wszystkich rodzajów działalności, Uniwersytet w Tarnopolu jest niezmiennie zaliczany do czołowych pośród wyższych uczelni medycznych Ukrainy.
O tym, o tych całych rankingach, przed chwilą gdzieś widziałam, chyba jasno wam ktoś napisał. Ggzie Tarnopol, a gdzie Charków, Donieck, Odessa, Kijów.

Troszkę więcej rzetelności, jeżeli chcecie kogoś przyciągnąc do Tarnopola. Bo o tym, że np. we Lwowie (u nas też, gdy studentowi na tym zależy) jest korupcja wiedzą wszyscy i nikt na siłę nie wciska, że jest inaczej, bo to nie ma sensu. Poza tym. wiem, ze, to nieuczciwe., ale w ten sposób studenci w razie czego są w stanie poprawić swoje oceny, gdy te ich ewentualnie niezadowalaja.

Mimo pewnych niedociągnięć, to jednak

WSZYSTKICH ZAPRASZAM DO STUDIOWANIA W IVANO-FRANKIWSKU!
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Witam.

Po pierwsze nic, co napisaliśmy nie jest żadnym kłamstwem.

Po drugie Tarnopol ma OGRMONĄ BAZĘ DYDAKTYCZNĄ i jest to fakt.
Jest to baza uniwersytetu, wielki serwer na którym zamieszczone są wszystkie materiały na każde możliwe zajęcia, dostępne dla każdego studenta.

Po trzecie w Tarnopolu istnieje i jest rygorystycznie przestrzegany PROGRAM ANTYKORUPCYJNY i żaden Polak za nic nie płaci ani żadnej łapówki, żeby się na dostać ani za żadne zajęcia czy zaliczenia!

Osobiście byłam jedną z dwóch osób, które jako studenci zagraniczni, byli w radzie studenckiej i wiem, jak to wygląda i nikt, absolutnie nikt, a już tymbardziej z Ivano, nie będzie tu beszczelnie nikomu wmawiał, że jakakolwiek korupcja
w Tarnopolu ma miejsce!

Co więcej studenci są zobowiązani zgłaszać prosto do dziekana jakiekolwiek próby wyciągania od nich pieniędzy przez jakiegokolwiek pracownika uczelni!

Nie wiem, jak jest z Arabami, bo nie utrzymywałam nimi żadnych kontaktów i nie mam z nimi nic wspólnego.

Po czwarte, oczywiście, że nie ma żadnych problemów przy próbie przenoszenia się do Polski i mam tu na myśli zero problemów ze strony dziekanatu, co jest faktycznie jednym z najistotniejszych argumentów, żeby zacząć studia w Tarnopolu.

Zaznaczam, że w Tarnopolu nikogo nie spotka to, co we Lwowie od zeszłego roku, czyli skreślanie z listy studentów już przy wyciąganiu dokumentów i brak powrotu na uczelnie!

Po piąte, nie jest absolutnie żadną tajemnicą, że do Polski przyjmują tylko na studia niestacjonarne, to jest jasne jak słońce na niebie i nie mam bladego pojęcia, dlaczego was to w ogóle zdziwiło, jak chcieliście się przenieść

I ludzie, którzy idą na Ukrainę na studia, przynajmniej Ci, którzy się do nas zgłaszają są tego absolutnie świadomi.

Czy cofają, tak na Śląskim cofają, ale jest to głównie problem dla tych, którzy się boją, że sobie nie poradzą, a takich studentów, którzy sobie nie radzą jest plaga!

I zgadnij skąd Ci ludzie się do tej Polski przenieśli?

Naprawdę chcesz o tym rozmawiać na forum?

Po ente, jak chcesz sobie promować Ivano, to załóż sobie swój wątek! Ten nazywa się TARNOPOL 2012/13, a nie Kijów, Lwów, czy to wasze Ivano!

Ja mówię każdemu, jak jest, szczerze i obiektywnie i nie życzę sobie, żeby ktokolwiek to podważał.

I nie wiem, w ogóle czy rozmawiałaś z Piotrkiem na temat tego, co tu wypisujesz, bo akurat on, rozsądnie, był przeciwnikiem wypisywania o sobie wzajemnie takich rzeczy na forum.

My w temacie Ivano nie wypisujemy, znamy się z Piotrkiem, który się od nas do was przeniósł, tym samym, który jest u Was odpowiedzialny za rekrutowanie i fajnie by było, gdybyś uszanowała to, co między sobą ustaliliśmy już rok temu.

Żegnam.
malinka22
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2012, o 09:24

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: malinka22 »

Hejka, od czasu jak się dostałam 2 lata temu do Tarnopola przestałam czytać to forum, teraz troszę mnie zdziwiło to co tu przeczytałam.

Po pierwsze na uniwersytecie medycznym w Tarnopolu wcale nie jest tak cudownie jak tutaj koleżanka napisała, ale z drugiej strony nie ma też powodu żeby zbytnio na niego narzekać.
Ja sama się naczytałam wcześniej na tym forum całą masę mitów i legęd odnośnie studiowania na ukrainie, teraz z perspektywy czasu mogę pare rzeczy sprostować - odnośnie Tarnopola - jak jest na innych uczelniach nie wiem i pisać nie będę bo moje domysły mogą poszerzyć wspomnianą masę mitów i legęd:

- ogromna baza dydatktyczna

rzeczywiście jest coś na kształt bazy ale słowo ogromna jest w tym miejscu równie potrzebne jak nazwanie australii największym kontynentem.

Baza pomaga - to fakt, szczególnie jak ktoś ma problem z dostępem do książek, lecz polecam się tu potrudzić i kupić bądź wypożyczyć książki, czytając bazę można niekiedy cofnąć się rozwojowo z językiem angielskim(piszę o tej części bazy gdzie nie ma skserowanych części książek tylko praca własna) a w dodatku nie dość, że nie ma wszystkich tematów to niekiedy bywa, że baza danej katedry jest kompletnie pusta.
Także co do bazy mam podzielone zdanie, dobrze ,że jest ale mogłoby być znacznie lepiej.


- język angielski na wysokim poziomie

Tutaj mity przewijają się z prawdą.
W największym skrócie -
50% wykładowców zna angielski dobrze lub w miarę dobrze
25% potrafi przedstawić temat w sposób w miarę zrozumiały aczkolwiek niezawsze.
20% - Kali lubić polsha , kali kupowac 4 banan , ty dobry cena dla kali
5% - English? No, thanks

Podsumowując - ważniejsze przedmioty ogólnie są w miare dobrze prowadzone (choć bywały przypadki - no english - szczególnie na zastępstwach), inne to porażka większa lub mniejsza.


- szeroko rozwinięty program antykorupcyjny!

Tu się poniekąd zgodzę, ale również nie do końca.
FAKT - nie ma takich sytacji żeby wykładowca wyłudzał kase.

FAKT - jeśli sama/sam chcesz coś załatwić z własnej woli - proszę bardzo, jak wiesz do kogo - nie ma problemu.

Więc jest dobrze o tyle że nikt nic nie wymaga, ale z własnego doświadczenia wiem, że jak chcesz to możesz.



- program wymiany studentów prowadzony ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach

Teoria - tak Praktyka - Nie

- brak problemów przy próbie przenoszenia się do Polski, co jest jednym z najistotniejszym argumentów przemawiającym za podjecięm studiów w Tarnopolu

Brak problemów TYLKO I WYŁĄCZNIE ZE STRONY NASZEGO DZIEKANATU W TARNOPOLU - naprawdę to pomocni ludzie.
Prostym językiem mówiąc, dziekanat Cię puszcza bez problemu ale czy Cię gdzieś przyjmą i na jakich warunkach to już inna sprawa.

Przed rozpoczęciem studiów w Tarnopolu nie wiedziałam również gdyż nikt tego tutaj nie napisał, że jest to jedyny uniwersytet na Ukrainie który ma inny system nauczania niż wszystkie inne w Polsce czy na Ukrainie a mianowicie , jest JEDEN PRZEDMIOT CAŁY DZIEŃ.
np. anatomia od 9 rano do 15 z półgodzinna-godzinną przerwą.

Z jednej strony jest to dobre bo nie trzeba biegać między zajęciami a z drugiej trochę męczące i nudne i miejmy nadzieję nie zrobi to zbytniej różnicy programowej przy przenoszeniu. Pozatym skoro wszędzie indziej jest tak jak w Polsce to czemu tutaj tak zrobili?

Podsumowując, dla mnie Tarnopol jest generalnie wporządku ale napewno po tym roku będę się próbowała przenieść do Polski.
Polecam tę uczelnię jak i każdą inną z zachodniej Ukrainy bo oprócz tego że Tarnopol ma trochę inny system nauczania to praktycznie wszystkie te uczelnie są takie same.
Sam Tarnopol nie jest za duzy ale jak dla mnie bardzo ładny i ma przepiękne jezioro.

Apropo tego wszystkiego co zobaczyłam na forum odnośnie Tarnopola w różnych tematach - byłam w szoku, z małej reklamy w miarę normalnej uczelni zrobił się gniot antyreklamowy, ludzi którzy za wszelką cenę chcą zaciągnąć studentów do Tarnopola.
Jak dla mnie prosze bardzo - uczelnia ok, ale po tym wszystkich co się natworzyło odnośnie naszego uniwersytetu Ja osobiśie jako maturzystka zaczełabym się wahać.

Jak mogłabym komuś jeszcze jakoś pomóc - piszcie na prv.
Awatar użytkownika
shepard
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2010, o 11:36

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: shepard »

witam, też studiuję w Tarnopolu i program nauczania jest taki sam, jak wszędzie, poza tym, że plan zajęć jest inaczej ułożony, właśnie tak, jak napisałaś i tak jak jest napisane na stronie www, że w ciągu dnia odbywają się zajęcia tylko z jednego przedmiotu, od 9 do 15.
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: Mads »

Witam, czy kto mógłby być tak uprzejmy i powiedzieć mi jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Tarno? Sama nie wiem co myśleć - niektórzy mówią, ze są zadawane pytania z dziedziny biologii, chemii inni natomiast twierdza, ze to jedynie luźna rozmowa. Jak to wygląda? Za dwa tygodnie czeka mnie wyjazd, a ja nie wiem na co się przygotować psychicznie.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Witaj.
Dla każdego kandydata jest przygotowany inny zestaw pytań.
Pytania dotyczą wiedzy ogólnej z zakresu anatomii, biologii i chemii.
Należy się również spodziewać dodatkowych pytań ogólnych.
Pozdrawiam:)
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Tarnopol 2012/13 REKRUTACJA!

Post autor: kapsaicyna »

Witam wszystkich zainteresowanych!
Informujemy, że od jutra kontakt z nami może być utrudniony, ponieważ jedziemy już do Tarnopola towarzyszyć kandydatom podczas pierwszego tygodnia rozmów kwalifikacyjnych.
Jutro na forum podamy Wam aktualne ukraińskie numery, pod które będziecie mogli dzwonić do końca tego tygodnia.
Będziemy się starać odpowiadać na wasze maile 2-3 razy dziennie.
Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 54 gości