Budownictwo

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Jadzia05
Posty: 30
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 20:45

Budownictwo

Post autor: Jadzia05 »

Rozważam składanie papierów na politechnikę na budownictwo.
Tak w razie jakbym nie dostała się na nic bardziej interesującego.
I tu tkwi szkopuł. Jak kobieta może iść na budownictwo - utarty schemat, wiem. Ale sama siebie niezbyt wyobrażam.
Kierunek zdaje się być idealny, ciekawy i przyszłościowy, w kraju w końcu brakuje inżynierów. Ale czy kobieta ma realne szanse na znalezienie później pracy w zawodzie?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Budownictwo

Post autor: WojtekB »

Jadzia05 pisze:I tu tkwi szkopuł. Jak kobieta może iść na budownictwo - utarty schemat, wiem. Ale sama siebie niezbyt wyobrażam.
Kierunek zdaje się być idealny, ciekawy i przyszłościowy, w kraju w końcu brakuje inżynierów. Ale czy kobieta ma realne szanse na znalezienie później pracy w zawodzie?
Czy ja wiem czy budownictwo jest tylko dla mężczyzn
Czasy się zmieniają coraz więcejpłci pięknej idzie na tego typu kierunki

Ja widzę problem w myśleniu typu
Jadzia05 pisze:Ale sama siebie niezbyt wyobrażam.
Wtedy to jest klapa - trzeba wiedzieć czego się chce.

A co do kobiety w tym zawodzie powiem tyle: dobry budowniczy zawsze znajdzie pracę (no od razu nie, bo trzeba mieć trochę doświadczenia i uprawnienia)
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Budownictwo

Post autor: doktorka »

moja kumpela z klasy jest na budownictwie. a w ogole to budownictwo nie jest kierunkiem przyrodniczym wiec to tu robi?:D
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Budownictwo

Post autor: WojtekB »

doktorka pisze:a w ogole to budownictwo nie jest kierunkiem przyrodniczym wiec to tu robi?
Według mnie budownictwo ma dużo bliżej do przyrodniczych kierunków nic np: do humanistycznych, ale to oczywistość.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że budownictwo nie jest dziedziną de facto przyrodniczą. Jednak patrząc, jakie przedmioty są na tym kierunku można powiedzieć, że można budownictwo powiązać w pewnym sensie z kierunkami przyrodniczymi - w końcu dość jest fizyki i matematyki - przedmiotów związanych z naukami przyrodniczymi (nie licząc oczywiście przedmiotów związanych z prawem, które na budownictwie są).

Żeby jednak jednych nie kuło w oczy określę Budownictwo jako kierunek należący do szerokiej grupy dziedzin przyrodniczo-matematycznych.
wojtas007 pisze:w końcu dość jest fizyki i matematyki
Aha Jadzia05 nie zrażaj się tym co napisałem powyżej - dla chcącego nic trudnego
Jadzia05
Posty: 30
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 20:45

Re: Budownictwo

Post autor: Jadzia05 »

doktorka pisze:a w ogole to budownictwo nie jest kierunkiem przyrodniczym wiec to tu robi?:D
Polemizowałabym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wymagają m.in. chemii.

Wojtas007, dzięki


Budownictwo to na pewno interesujący kierunek. Ale to tylko koło ratunkowe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Budownictwo

Post autor: Korczaszko »

No i budownictwo jest na uczelniach rolniczych
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Budownictwo

Post autor: doktorka »

mowiac przyrodnicze nie mialam na mysli bloku przyrodniczego okreslonego w gimnazjum (taki blok zawiera owszem matme) tylko raczej chemie i biologie, myslalam, ze ten skrot myslowy jest zrozumialy, no ale.
Jadzia05 pisze:Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wymagają m.in. chemii.
jako przedmiotu do wyboru zapewne, spoko, na politechnice we wrocku wymaga sie rozszerzonego polskiego, wiec to nic nie znaczy.
Korczaszko pisze:No i budownictwo jest na uczelniach rolniczych
no cos Ty? o_O oł men:D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Budownictwo

Post autor: Korczaszko »

oj jeee kolega z klasy jest na SGGW u mnie na (D)UPie też jest i na UR w krakowie, poza tym na rolniczych spotyka się ekonomię czy rachunkowość - pełna dowolność
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Budownictwo

Post autor: doktorka »

ekonomie to owszem, slyszalam. glownie na DUPie wlasnie sa takie kierunki malo-rolnicze.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Budownictwo

Post autor: Korczaszko »

ee SGGW najlepiej szaleje mają pedagogikę socjologię, finanse, i wiele innych dla mnie to porażka studiować takie coś na rolniczej
u nas jest tylko budownictwo i ekonomia
jolerson
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 17:02

Re: Budownictwo

Post autor: jolerson »

Budownictwo najelepiej jest studiować na państwowej uczelni technicznej typu politechnika. Wszystkie inne uczelnie stanowią potencjalnie duży problem przy ubieganiu się o uprawnienia budowlane, gdyż najzwyczajniej w świecie PIIB ich nie akceptuje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości