Ptaki

HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Ptaki

Post autor: HornedFox »

Witajcie D zrobilem na dzialeczce karmik dla ptakow i nie wiem :

jakie jedzonko tam dawac?
zostawic z 1 strony otwarte czy zamknac i zrobic dziore?
jest cos o czym powinienem wiedziec np ze moga sie zagniezdzic ?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptaki

Post autor: WojtekB »

HornedFox pisze:Witajcie D zrobilem na dzialeczce karmik dla ptakow i nie wiem
I bardzo pięknie z Twojej strony
HornedFox pisze:jakie jedzonko tam dawac?
Zależy jakie chcesz obserwować ptaki ?
I jedna moja prośba (weź to pod uwagę ) - w okresie letnim nie dokarmia się ptaków
HornedFox pisze:zostawic z 1 strony otwarte czy zamknac i zrobic dziore?
To ma być karmik czy budka dla ptaków ?
Karmik powinien mieć zadaszenie i ewentualnie jedną lub dwie ścianki - zależy też jakiej wielkości jest ten karmik
HornedFox pisze:jest cos o czym powinienem wiedziec np ze moga sie zagniezdzic ?
No nie wiem czy by chciały zaraz zamieszkać w karmiku ale kto wie
Co do ważniejszych rzeczy: w okresie zimowego dokarmiania musisz pamiętać o regularnym oczyszczaniu karmika z starych resztek jedzenia i odchodów oraz wymianie widy na świeżą
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Ptaki

Post autor: badger »

HornedFox pisze:np ze moga sie zagniezdzic
na pewno się nie zagnieżdżą w karmniku
HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Re: Ptaki

Post autor: HornedFox »

Okej no to zostawie otwarty z jednej strony bo i tak jest juz ciemno w srodku bo pomalowalem go drewnochronem ale kolor jest ciemnego dębu to mysle ze sie nie zraza a i nie smierdzi P lataja tam takie ptaszki czarne wielkoscia przypominaja golebia ale sa szczuplejsze i troche dluzsze jak leca albo takie zludzenie / nie znam sie na ptakach ale zawsze chcialem zeby sobie mogly tam cos zjesc czyli wniosek taki ze teraz chowam karmik do altanki i czekam do zimy/jesieni ? jakie jedzonko polecacie ?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Ptaki

Post autor: yeast »

HornedFox pisze:czarne wielkoscia przypominaja golebia ale sa szczuplejsze i troche dluzsze
moze kosy - nieco mniejsze od golebia.
Co do karmienia w ziemie to trzeba pamietac, zeby zawsze uzupelniac pokarm w karmiku.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptaki

Post autor: WojtekB »

HornedFox pisze:lataja tam takie ptaszki czarne wielkoscia przypominaja golebia ale sa szczuplejsze i troche dluzsze jak leca albo takie zludzenie
Jeżeli miał żółty dziób to będzie, jak pisze yeast, kos (Turdus merula)
HornedFox pisze:jakie jedzonko polecacie ?
Zależy jakie ptaki chcesz zobaczyć w karmiku
Ziarna niektórych zbóż są dobre dla ziarnojadów np: wróbli, dzwońców czy też trznadli, a roślin oleistych dla sikor. Takie gotowe mieszanki ziaren są dostępne zarówno w sklepach zoologicznych jak i ogrodniczych
Słonina i łój (który może być mieszany z siemię lnianym) nadaje się dla sikor i dzięciołów.
Owoce jarzębiny, głogu czy bzu są idealne dla kosów, jemiołuszek, dzwońców, kwiczołów (które lubią też jabłka) i gili. Warto by też pomyśleć o posadzeniu na działce jakiegoś gatunku drzewa, które podałem prędzej

To tak w skrócie to wygląda
Detektyw Monk

Re: Ptaki

Post autor: Detektyw Monk »

Eksperci mówią ,że jak się zacznie ptaki dokarmiać , to trzeba to regularnie robić . Bo łatwo się przystosowują do sytuacji i potem stale przylatują w to miejsce , by żerować .
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: Ptaki

Post autor: Juli20 »

Ja mam spory karmnik bez ścianek, tylko z czterema kolumienkami na rogach i skośnym daszkiem. Dzięki temu ptaki mogą wlatywać z której strony chcą. Ptaki karmię najczęściej ziarnami słonecznika, czy drobno pokrojonymi orzechami włoskimi. Sikory je uwielbiają. Ale o ile pamiętam chętnie je też jadły czyżyki, a czasami dzwońce i kowaliki. Kosom i kwiczołom nadziewam na gałąź przekrojone jabłko i są zadowolone
Polcia1978
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:56

Re: Ptaki

Post autor: Polcia1978 »

nadchodzi zima, ja też zastanawiam się nad przymocowaniem karmnika na balkonie. Dziś już sikorki siedziały u mnie na balustradzie i sie w okno gapiły
Detektyw Monk

Re: Ptaki

Post autor: Detektyw Monk »

Ja mam zamiar wyłożyć .słoninę dla sikor .
Detektyw Monk

Re: Ptaki

Post autor: Detektyw Monk »

Jednak boję się , że gdy nie będę miał karmy , a ptaki się przyzwyczają .
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptaki

Post autor: WojtekB »

Detektyw Monk pisze:Jednak boję się , że gdy nie będę miał karmy , a ptaki się przyzwyczają .
U mnie słonina dla sikor wisi już ponad tydzień.

Teraz myślę co tu skonstruować (jakiś karmnik) na zimę
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptaki

Post autor: WojtekB »

badger pisze:
HornedFox pisze:np ze moga sie zagniezdzic
na pewno się nie zagnieżdżą w karmniku
Spotykam teraz wielu ludzi co mylą karmnik z budką lęgową najlepsze teksty - ojciec mówi do małego synka, pokazując na karmnik "Zobacz domek dla ptaszków" - i kolejne pokolenie się uczy, że karmnik to domek, czyli budka dla ptaków
WojtekB pisze:Teraz myślę co tu skonstruować (jakiś karmnik) na zimę
Obecnie wysypuję ziarno na parapet i zawsze jak wracam z pracy wszystko jest ładnie wysprzątane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość