Ogród w zamkniętej butli bez podlewania

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Ogród w zamkniętej butli bez podlewania

Post autor: maroo123321 »

Witam,
natrafiłem na taki artykuł

Kod: Zaznacz cały

wykop.pl/link/1392839/w-1960-roku-zamknal-ogrod-w-naczyniu-ostatni-raz-podlewal-go-w-1972-roku-eng
i zastanawiam się ile w tym prawdy.Czy naprawdę roślinka jest samowystarczalna ? Jak skończy się tlen niby można użyć fotooddychania ale czy naprawdę wytrzyma 40 lat ?

Pozdrawiam
buuka
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 20:13

Re: Ogród w butli - mozliwe ?

Post autor: buuka »

Ciekawe.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ogród w butli - mozliwe ?

Post autor: AnnaWP »

Dlaczego tlen ma się skończyć? Oświetlisz roślinkę, to sama produkuje tlen. Bardziej martwiłabym się o CO2, które się mocno zużywa w asymilacji. Ale roślinka rosnąca wolno, jeśli zabezpieczy się jej jakieś źródło CO2 może, w sensie jakaś pożywka uwalniająca CO2 bardzo powoli, to może i zadziałać.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Ogród w butli - mozliwe ?

Post autor: tchorz »

Pewnie brak CO2 w jakiś sposób hamuje wzrost i wytwarznie tlenu. Wygląda to na trzykrotkę? Teoretycznie taki zmknięty obieg jest jak najbardziej możliwy. Zwłaszcza że trzykrotka rośnie, a dołem obumiera i się rozkłada. Ale diabeł tkwi w szczegółach. bi normalnie w warunkach pokojowych(nie wiem jak w naturze) to spokojnie w czsie roku urosnie wiecej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości