Gwiazda betlejemska

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Gwiazda betlejemska

Post autor: onlyma »

Czy ktoś z Was hoduje gwiazdę betlejemską? W wikipedii przeczytałam, że w warunkach domowych trudne jest doprowadzenie do kolejnego kwitnienia i hodowanie jej dłużej niż 3 miesiące. Macie jakieś sprawdzone sposoby hodowli, odżywki, może jakieś rady?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Gwiazda betlejemska

Post autor: Liliaferr »

Zależy kto , co potrafi Kwitnie sobie lecz nieregularnie)
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: Gwiazda betlejemska

Post autor: Vega »

Niestety dobrze przeczytałaś. Zazwyczaj jak kupiwałam gwiazdę betlejemnską, to po trzech miesiacach lądowała w kosztu (uschła, itd.). Moja znajoma natomiast hodowała gwaizdę 2 lata, rozrosła się, stała się brzydka i nigdy już nie kwitła (nie zrobiła isę spowrotem czerwona-, liscie już zawsze były tylko zielone). Ta znajoma próbowała ją przyciąć, zeby chociaż ładnych kształtów nabrała, ale nic, bo zrobiła sie taka jakby drzewiasta.

Także to raczej prawda, nie znam nikogo kto by trzymał gwaizdę dłużej niż jeden sezon.
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Gwiazda betlejemska

Post autor: Asiulak »

ja choduję wilczomlecz nadobny (gwiazdę betlejemską) od 2 lat i ma się całkiem nieźle. aby zmusić ją do kwitnienia na przełomie września/ października wkłada się ja do ciemniejszego chłodnego pomieszczenia, a następnie na początku grudnia wystawia do normalnie ogrzanego jasnego pomieszczenia. wilczomlecz ten wymaga regularnego podlewania (nie należy przelewać ani przesuszać) oraz dość wysokiej wilgotności powietrza (przy czym nie należy zraszać). Po kwitnieniu roślinę przycinamy i dajemy jej odpocząć.

UWAGA!
Wilczomlecz nadobny jest bardzo wrażliwy na przeciągi i chłód (temp min 12st C)

Pozdrawiam i życze wytrwałości
sierlecka
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2010, o 19:52

Re: Gwiazda betlejemska

Post autor: sierlecka »

Z ciekawości zajrzałam na forum dot gwiazdy betlejemskiej bo moja roślinka to chyba ewenement. W grudniu 2008 roku (dokładnie w wigilię) wprowadziłam się do nowego domu, kupiłam wtedy w castoramie gwiazdę betlejemską żeby udekorować stół. Przyznam że nie było już z czego wybierać więc kupiłam najładniejszą z najbrzydszych Dziś mamy już 26 czerwca 2010 roku a moja gwiazda kwitnie cały czas od tamtej wigilii czyli 1,5 roku ! W tym czasie tylko 1 miesiąc nie kwitła na czerwono (w czerwcu 2009). W tym okresie podwoiła swój wzrost. Nic specjalnego przy niej nie robię - podlewam 1 raz w tygodniu (w każdy poniedziałek:) Czy ktoś władny w tej dziedzinie może mi powiedzieć co jest grane ? Czy to może być duża wilgotność w pomieszczeniu ? Dodam że kwiat stoi na jasnym stanowisku ale nasłonecznionym tylko do godz 12 (6,5 metra przeszklonej ściany od wschodu). Może powinnam to zjawisko gdzieś zgłosić, a może to wcale nie takie nadzwyczajne, co ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości