Choroba kaktusa, co to?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Kiwi
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2007, o 10:33

Choroba kaktusa, co to?

Post autor: Kiwi »

Ma problem z chorobą która dręczy moje dwa kaktusy. Jeden wygląda tak, tylko jest troche ciemniejszy. Drugi to kaktus epifityczny, zygokaktus, ale to nie jest kaktus bożonarodzeniowy(grudnik) tylko coś innego . Ma liście jak u grudnika tylko ze nie są tak bardzo rozczłonowane.
to coś takiego. Wiec mój problem polega na tym,że oba kaktusy jakby skórczyły sie, są miekkie i nie chcę dalej rosnąć. Myślałamże to takie zachowanie związane z zimą ale zima minęła a one nie sie nie zmieniają. Chore liście nie rosną ale sam kaktus tak. Wypuszcza nowe liście (mówiąc liście mam na myśli człony). Ktoś mi coś poradzi?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Choroba kaktusa, co to?

Post autor: Jakusz »

Może to grzyby? Albo rośliny zostały przelane.
Kiwi
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2007, o 10:33

Re: Choroba kaktusa, co to?

Post autor: Kiwi »

Czy powinnam obciac te liście czy je zostawić?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Choroba kaktusa, co to?

Post autor: Jakusz »

Jeśli to grzyby to trzeba zastosować kuracje grzybobójcza bo nic nie pomoże. Bez zdjęcia trudno mi tak na prawdę ocenić co to moze być.
Sterusia
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2007, o 11:58

Re: Choroba kaktusa, co to?

Post autor: Sterusia »

Taka sama historie niedawno się odbyła u mnie. Kaktusy zaczęły zachowywać się jak w zimie tzn. kurczyć i intensywniej wybarwiać jedank dalej poszło to w stronę coś jakby gnicia jednak napewno kaktusy nie zostały przelane, a warunki były dość dobre. Nic nie pomagało ani przesadzenie, ani odcięcie chorych części także to był jakiś szkodnik pewnie grzyb i pewnie jak u Ciebie Jakiś pestycyd podejrzewam że spełnił by rolę jednak jeśli chodzi o jakąś konkretną pozycję to ja bynajmmiej nie bardzo Ale spytaj kogoś w sklepie ogrodniczym osoby tam pracujące często mają bardzo obszerną wiedzę i może oni także pomogą.
A i jeszcze mi sie przypomniało że zdrowa sadzonka z tych kaktusów naturalnie się nie przyjęła i podzieliła los roślin matecznych. szkoda.
kosa84
Posty: 11
Rejestracja: 8 cze 2007, o 21:39

Re: Choroba kaktusa, co to?

Post autor: kosa84 »

Kaktusy epifityczne bardzo łątwo reagują na przelanie (objawy pojawiają się na nich szybko) więc to możę być powód.
Jesli chodzi o opuncję to może być to albo przenawożenie albo abyt wysoka temperatura zima tj brak spoczynku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości