problem z zadaniem

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
gorgon
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2013, o 21:27

problem z zadaniem

Post autor: gorgon »

Brzmi ono następująco:
Rozcieńczyć 1000ppm (0,1%) substancji o stężeniu 5,62% w 100g rozpuszczalnika.

masa tej substancji 90,75g


Nie wiem ile gram jest mi potrzebne do rozpuszczenia w tych 100g rozpuszczalnika.

Proszę o pomoc nie wiem jak to ruszyć
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: problem z zadaniem

Post autor: Adax82 »

Czy to dosłowna treść zadania bo jakoś nie mogę doczytać się co z czym ?
gorgon
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2013, o 21:27

Re: problem z zadaniem

Post autor: gorgon »

zaczynając od początku:
w labolatorium miałem przeprowadzić syntezę hexadekanolu i bezwodnika bursztynowego w toluenie. Do syntezy użyłem 2,3g hexadekanolu i 2,8gbezwodnika bursztynowego w toluenie którego użyłem 85,6g.
wyliczyłem Cp%= 5,62%

otrzymałem substancję którą muszę teraz rozcieńczyć w benzynie. stężenie tej substancji 1000ppm ( to jest 0,1%) w ok 100g benzyny taki roztwór teraz muszę zrobić, nie wiem jak to poprzeliczać podpowiadano mi że można metodą krzyżową zapewne jest to proste ale ja naprawde niewiem jak to zrobić.

Pozdrawiam.
zuza2211
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2013, o 13:16

Re: problem z zadaniem

Post autor: zuza2211 »

A wiecie może jak rozwiązać to zadanie :
Jeżeli roztwór Fe(III) w kwasie solnym jest ekstrahowany dwukrotną objętością eteru
nasyconego kwasem solnym, to ekstrahuje się 99.0%(to jest procent ekstrakcji) Fe(III). Obliczyć współczynnik podziału
Fe(III) w układzie kwas solny-eter nasycony kwasem solnym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości