Patyczak odpadła mu noga

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Bogushiasss

Patyczak odpadła mu noga

Post autor: Bogushiasss »

Więc tak. Mam patyczaka ( nie wiem jaki gatunek , ale ma 16 cm dł). Nie trzymam go w zadnym terrarium, ale mam duze akwarium z rybkami przykryte pokrywą. Na tej pokrywie mam duŻą doniczkę i w niej rośnie jerzyna i on sobie tam zyje(nie schodzi z akwarium, ciągle siedzi w liściech jerzyny)No i dzisiaj przyszłam ze szkoy a on nie miał lewej przedniej nogi(odnuŻa) , lezało na pokrywie akwarium, pod kwietkiem. ?Czy to mozliwe zeby mu tak po prostu noga odpadła Czy niga mu odrośnie Co sie dziejeee Ratunku, martwie sie czy go to boli ?
Olga

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Olga »

Jak długo go masz (pytam o wiek patyczaka)?
Bogushiasss

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Bogushiasss »

oj nie wiem ile on ma, ale mam go od 1,5 miesiącxa, jak go kupiłam to był juz wielki (15 cm)
Bogushiasss

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Bogushiasss »

Nikt nie wiem co sie mogło stać :(
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: MiRACiDiUM »

Prawdopodobnie Twój patyczak jest już podstarzały, pewnie to jest przyczyną. Gdyby był malutki to to odnóże by mu odrosło, a tak. to już raczej nie.
Rixa
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2006, o 14:10

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Rixa »

Rczej już odrosnąć nie zdąży, a to ze mu odpadła.no cóż to się czeto zdarza, sama mam ponad 300 patyczaków. Tym młodszym odrastają, ale straszym raczej nie, bo one rzdaziej linieja. Pamietaj że patyczak zyje około roku

Czy ktoś chciałby (za darmo) patyczaki - w róznym wieku.
Bo mi się ciągle rozmnażają, a (co wynika z głupoty) nie jestem wstanie ich pozabijać ani zniszczyć jaj, pomózcie!
Natalia

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Natalia »

Rixa,nie rzadziej linieją,tylko są po wszystkich wylinkach.Noga odrasta po 3-4 wylinkach,a patyczaki/straszyki w ciągu całego Życia przechodzą ich 6-7,więc.A jakie to patyczaki?Pewnie nie wiesz?Jaja moŻna wyrzucić,i tak Żeby sie wykluły potrzebują wilgoci,a tak to po prostu się nie wyklują i tyle.Powinnaś reguralnie szukać jaj w terrarium i przenosić do inkubatorów.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2006, o 17:14 przez Natalia, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: krzysiek j »

Moja koleżanka ma patyczaka który nie miał nogi i teraz ma taką malutką ,bo przed ostatnią wylinką jej nie miał
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Aniaww »

Jeżeli będzie miał wylinki noga stopniowo odrośnie. Jak nie to nie szkodzi - nie zabije go to, dla owada utrata nogi nie oznacza tego co dla nas.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Norbi »

a co do gatunku to pewnie Lonchodes, wyjątkowo ciekawe.

Proszę zobaczyć, czy przypadkiem nie ma oznak zbyt dużej wilgotności na patyczaku(kropki czarne)
Marek
Posty: 57
Rejestracja: 8 mar 2006, o 07:00

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Marek »

Rixa pisze:Czy ktoś chciałby (za darmo) patyczaki - w róznym wieku.
Ja bym chciał. jak durze musi być naczynie? pewnie jakaś lampka potrzebna?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: Jakusz »

Proponuję poczytać na ten temat, znaleźć informacje w internecie pod hasłem phasmodea
asia_lub
Posty: 3
Rejestracja: 4 gru 2008, o 13:04

Re: Ratunku - patyczak - co sie staŁo ???

Post autor: asia_lub »

moja siostra bardzo chce patyczka ale niestety nigdzie nie mogę go zdobyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości