kto zjadł moją hubę?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

kto zjadł moją hubę?

Post autor: Asia_nmc »

Rok temu przyniosłam do domu hubiaka pospolitego zwanego potocznie hubą. Na drugi rok, na wiosnę zauważyłam, że zaczęło się z niegosypać a po jakimś czasie z huby zaczęły wychodzić małe chrząszcze bardzo podobne do kołatka domowego, dodam, ze potrafiły one latać i kierowały się w stronę okna. Jestem na 100% przekonana, że nie byli to mieszkańcy moich mebli .
W przewodnikuRośliny i zwierzęta wyd. Multico, umieszczone jest zdjęcie drewna uszkodzonego przez kołatki i wygląda ono identycznie jak moja huba, jednak w przewodniku podreślono, że kołatki w środowisku naturalnym występują bardzo rzadko. Nigdy nie słyszałam też, żeby bytowały one w grzybach.
Czy macie jakiś pomysł? Jakie chrząszcze mogły skonsumować mają hubę?
_Trooper_
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2006, o 20:44

Re: kto zjadł moją hubę?

Post autor: _Trooper_ »

Ja stawiam że to jakis chrząszcz kobielatkowaty( np. siwok (?) jako postać dorosła prowadzą drapieżny tryb zycia a jako larwa mieszkają w hubach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość